ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.02.2010
DIN: Constanta
ÎNSCRIS: 04.10.09

O intalnire mult asteptata!

Uf, greu cu pozele astea, insa ma bucur ca am reusit sa le “ajustez” un pic, sa le fac placute ochiului, sa incante atat prietenii care am fost in Poiana, cat si pe cei care din diferite motive n-au putut veni de aceasta data. Intre doua trei prelucrari, am avut timp sa citesc si impresiile voastre referitoare la PRIMA intalnire din Poiana, si ma bucura enorm faptul ca toti suntem pe aceasi lungime de unda si ca toti ne-am distrat neasteptat de bine. Ce buna este cafeaua din cana AmFostAcolo!!! :)

Doresc si eu sa scriu cateva din impresiile traite de mine, de sotia si copiii mei, am ales sa le scriu aici, pe forum momentan intra mult prea putina lume, doresc sa fie alaturi de celelalte impresii referitoare la Intalnire si SA NU FIE PUNCTATE!

Inca de la inceput doresc sa recunosc scepticismul meu in ceea ce priveste aceasta intalnire, ma gandeam ca ne vom strange diferiti useri din toate colturile tarii, unii mai tineri, altii putin mai in varsta, dar cu suflet tanar, care ne vom intersecta si vom incepe sa interactionam ca o comunitate care a scris de multe ori in contradictoriu, care au acuzat de plagiat, sau pur si simplu pentru ca diferenta de varsta, diferenta de opinii sau idei, cu greu isi poate face loc intr-o comunitate.

Insa am constatat faptul ca in holul hotelului, ne-am imprietenit practic instantaneu, a fost nevoie de un nick si de o strangere de mana pentru a trece peste orice bariera conventionala. Practic, s-a realizat liantul dintre userii de pe site si personajele din spatele acelor nick-uri. Pentru mine acest lucru a fost EXTRAORDINAR! Nici acum dupa ce s-au mai sedimentat din trairi, nu-mi vine sa cred ca totul a decurs asa de bine. Nu cred ca exista cazuri asemanatoare, cand atatea nick-uri necunoscute practic, s-au intalnit intr-un cadru de exceptie, si-au dat jos masca din fata calculatorului si au inceput sa devina prieteni. Repet, acest lucru pe mine m-a emotionat profund.

Am acceptat si invitatia din partea Marianei, a Dianei (Krondia), a Madalinei (Mili), a Sanzianei, sa rostesc cateva cuvinte pentru WebMeshterul nostru drag, in holul hotelului. Am mai tinut astfel de speech-uri si cu alte ocazii, chiar daca sunt putin peltic :L)), uf, nu mi-ar fi fost greu sa spun cateva fraze. Insa in acel moment m-am pierdut, ma impacientasem putin si inutil cu pustoaica cea mica, iar cand Cornel mi-a cedat microfonul am paralizat de emotie. Practic am vazut in fata mea o multime de oameni care s-au imprietenit, care se simteau bine si care doreau sa interactioneze mai mult unii cu altii. Si care ma priveau cu o mare curiozitate. Aceasta caldura sufleteasca izvorata din dorinta tuturor de a se cunoaste pe mine m-a doborat. Efectiv m-am emotionat intr-un asemenea mod, incat nu mai stiam nici cum ma cheama. Aproape aveam lacrimi in ochi, iar cand am privit spre Cornel, l-am observat lacrimand ascuns. Asta a pus capac si au inceput balbaielile mele. Imi cer scuze fata de toti cei care au participat la acest moment, pentru ca nu mi-am putut ascunde mai bine emotiile, si mai ales in fata lui Cornel, pentru ca nu am fost atat de impecabil precum as fi vrut si s-au asteptat cei care mi-au propus sa tin micul speech. Aceste emotii m-au parasit tarziu, admirand fetele de la Ladyes :), poate si din acest motiv, unele dintre pozele de la festivitatea de premiere n-au fost pe deplin reusite, Inca nu s-au inventat proprietati noi la aparate, impotriva tremuratului mainilor.

Sotia mea, trebuie sa recunosc, a fost marcata de amploarea evenimentului, pentru o prima intalnire totul I s-a parut fantastic. Ea in general este mai realista (mereu imi spune ca sunt cu capul in nori, sau cu burta pe apa :)) nu crede tot ce se scrie pe net. Iar toata aceasta poveste a ravasit-o complet. Si-a facut prietene, a descoperit oameni super, sufletisti care au tinut mult la aceasta intalnire. Fetele mele si-au facut prieteni, cea mica s-a imprietenit cu Darius, minunatul baiat al Sanzienei, acum ma intreaba in permanenta unde este Darius, ii este dor de el si vrea sa-l iubesca :). Cea mare tine in permanenta legatura cu alte fete aflate acolo, pe mess.

Am scris foarte mult, dar foarte putin despre intalnire si nimic despre hotel.

Pentru mine Piatra Mare a reprezentat cel mai frumos hotel unde am stat pana acum, atat in tara cat si in strainatate. Acesta este adevarul, si vreau sa multumesc tuturor celor care s-au implicat pentru acest lucru, Consider ca pentru un hotel de 4 stele, are tot ceea ce ii trebuie, si mai ales minunatul peisaj care ni se arata din balcoanele camerelor. Nu voi scrie foarte multe despre hotel, pentru mine totul este la superlativ, am avut si capisoane, si halate si papuci, si perii si bere 250ml cu 25 lei :) am avut de toate! Mi-am amintit cu placere de sala NATO, unde a avut loc premierea noastra, si unde in urma cu cativa ani a avut loc o conferinta cu ocazia summitului NATO de la Bucuresti.

Restaurantul mi-a placut foarte mult, micul dejun foarte bogat, cred ca doar hotelurile bulgaresti il intrec. In rest in Viena, Roma, Cannes, Istanbul, Budapesta, am mancat mult mai slab decat aici. Si in multe alte locuri, chiar din Romania. Am facut poze cu Willmark, de la ProTV, iar el pentru o vedeta, s-a aratat foarte jovial, bine dispus si foarte dragut. Ceea ce totusi reprosez restaurantului, in ceea ce priveste meniul, mai ales cel de dimineata, este lipsa dozatoarelor cu apa rece. Nu toata lumea serveste sucuri dimineata, iar apa consider ca este indispensabila mai ales la micul dejun.

Iar ca un mare minus, mi s-a parut atitudinea ospatarilor, care aproape in intregime ne-au tratat de parca am fi fost ultimele relicve ale civilizatiei. Au fost multe cazurile in care am observat aceste lucruri, de la lipsa operativitatii in curatenia meselor, dimineata cand urma alta serie la masa, pana la graba cu care iti ridica farfuriile in seara Petrecerii. Eu n-am mai prins un loc “mai bun”, am stat oarecum dupa draperiile care separau cele doua Sali de restaurant, insa ceea ce am vazut m-a degustat profund. Nu vreau sa-mi amintesc, insa daca citeste cineva care are legaturi cu acest restaurant, este bine sa aiba grije de acel sef de sala, care dupa mine este principalul vinovat pentru comportamentul ospatarilor smecherasi de acolo. Daca este cineva interesat, ii pot povestii tot ceea ce am vazut si nu se poate reproduce aici, printe aceste randuri.

Sincer imi pare foarte rau pentru faptul ca totul a fost foarte rapid. Mie personal mi-ar fi placut sa stau mai mult de vorba cu toti cei care mi-au placut cum scriu, si din nefericire, din cauza timpului scurt doar am dat mana sau ne-am salutat ocazional.

Mi-ar fi placut mult, ca a doua zi, la ora zece sa ne fi intalnit in sala NATO, sa incercam un briefing referitor la site, cu propuneri si imbunatatiri. Mi-ar fi placut sa ne intalnim cu totii sa facem o poza de grup, cu toti ce prezenti acolo. Stiu ca a fost foarte rapid, dar consider, din punctual meu de vedere ca totul a fost o reusita deplina pentru o prima intalnire. Scopul a fost atins si dincolo de ceea ce ne-am propus am reusit sa ne transformam din useri mai mult sau mai putin distanti, in prieteni ai aceleiasi familii AmFostAcolo!

Doresc sa multumesc tuturor care au participat in Poiana, sincer mi-ar fi placut sa schimb mai multe impresii cu toti cei prezenti, asa cum am facut vineri seara cu cei aflati in Poiana, insa urmeaza si alte intalniri, sunt convins, unde toate aceste inconveniente vor dispare, sunt sigur.

Si nu in ultimul rand, doresc sa-i multumesc lui Cornel, pentru tot ceea ce a realizat prin aceasta intalnire, este uimitor si merita toata aprecierea noastra!

Rog WBM "de serviciu" sa nu puncteze aceste impresii, ele sunt scrise din tot sufletul meu de participant si nu trebuie punctuate, pentru ca nu exista puncte PMA pentru tot ceea ce a fost in Poiana Brasov. Multumesc tuturor!

Trimis de pepsi70ro in 24.02.10 13:52:34

VIZUALIZĂRI: 2184 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P11 Inca o poza, ni s-a alaturat si artemisa 24
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

Costi
[24.02.10 14:02:52]

"...nu exista puncte PMA pentru tot ceea ce a fost in Poiana Brasov..."

Dar pentru sufletul pus de unii în asta, printre care te numeri şi tu, s-or mai găsi câteva.

Mulţumim pentru poze şi pentru efortul de a le face şi a le încărca.

Ştiu că ia ceva timp...

Sanziana
[24.02.10 14:18:16]

Curios pentru multi dintre noi a fost cum au reactionat partenerii nostri de viata multi dintre ei fiind sceptici si mai carcotasi. S-ar spune ca ei s-au simtit cel mai bine. Multumim pepsi pentru vorbele frumoase si salutari fetelor tale, la toate trei. Fa repetitie ca la urmatoarea intalnire tot tu iei cuvantul Imi permit sa sper ca la urmatoarea premiere primesti diploma de excelenta drept cel mai iubit dintre toti utilizatorii site-ului. Si chiar daca tu nu vrei puncte eu ti le dau

Si pentru ca azi e DRAGOBETE ptr toti cei ce citesc:iubiti-va mult!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
webmasterXY*
[24.02.10 14:29:56]

...a venit apa si a luat cele 1000 PMA-uri....dar vom pune altele, mai multe si mai frumoase...

[24.02.10 14:31:21]

Multumesc Sanziana, crede-ma imi creionasem discursul, il repetasem, dar la examen m-am balbait. Macar nu am fost singurul, stiu cu certitudine ca si voi cei de pe scaune v-ati emotionat unele chiar ati lacrimat (nu dau nume), in acea sala, in acel moment sunt convins ca incarcatura sufleteasca ar fi depasit orice imaginatie a unui regizor indian (ce ma gasesc si eu sa spun). Oricum n-am mai fi avut nevoie de vibratiile telefoanelor noastre, vibram noi toti!

Multumesc Costi, intotdeuna punctezi la fix. Esti unul dintre sufletistii site-ului cu care mi-ar fi placut sa vorbesc mult mai mult. A fost o mare onoare sa te cunosc si sper sa avem timp suficient de povestit cat de curand.

Ai dreptate Sanzinana, pentru Dragobete, multa dragoste apropiatilor vostrii, sa fiti iubiti si sa iubiti. Nimic in lumea asta nu-i mai frumos ca dragostea!

Alex_Macedo
[24.02.10 14:32:25]

Maestre Pepsi!!

... pai... tu ai impresia ca daca nu vrei PMA-uri eu o sa te ascult?? ... treaba mea si dreptul meu, cat de mic, este sa punctez ceea ce cred eu ca IMI SPUNE CEVA ESENTIAL pentru mintea si ochii mei.. !!! Tu esti cel care te-ai distrat cel mai putzin pentru a imortaliza momente la secunda care vor ramane in timp!!!

Imi pare rau dar, iti voi da 400PMA!

Felicitari....for everything!!

[24.02.10 14:42:20]

Prietene Alex, imi pare rau ca n-am avut mai mult timp sa discutam mai multe, cel putin ne-am cunoscut si este un lucru bun. Cu siguranta vom discuta mai multe, poate mai curand decat speram.

In ceea ce priveste impresiile scrise de tine, ele fac deliciul sotiei cand ajunge acasa dupa o zi de munca istovitoare. Mai ales ultimele.

ileanaxperta*
[24.02.10 14:55:50]

pepsi, citindu-ti randurile de o sensibilitate scoase din "tiparul" barbatesc, iarasi mi-ai smuls cateva lacrimi... de-abia ma mai potolisem...

Nu trebuie sa te scuzi pt. emotii sau sa-ti para rau ca le ai, nu, nicidecum. Emotiile exista in fiecare dintre noi, fara ele nici nu am fi noi insine, ele ne definesc si ne umplu viata de mari trairi si multa fericire (in acest caz mai ales...). Si eu ma simt stingherita cand ma tradeaza emotiile, dar imi dau seama ca ele fac parte din mine si atunci... le traiesc la maxima intensitate, caci fara ele n-as fi eu.

Am scris si pe forum ca-ti multumesc din tot sufletul pt. dedicatia ta din timpul petrecerii, cand in loc sa petreci ca tot omu', ai incins la max. aparatul de foto. Inca o data tot respectul si recunostinta mea! Meriti un premiu special pt. Fotograful AFA (cum am scris si pe forum...)

NUmai bine si fie ca iubirea sa va fure si sa nu va mai "elibereze" niciodata!!!

(puncte si de la mine cu toata stima si pretuirea)

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
Delphinash
[24.02.10 15:02:33]

Felicitari pepsi pt pozeeee si pt discurs, ce daca ai avut emotii??? e normal, sunt emotii pozitive ce te incarca pt mult timp.

Eu cum de nu l-am vazut pe Wilmark ???!!!!!

mirelab
[24.02.10 15:02:54]

....si un super bonus pentru un SuperAFostAcolo cum bine ne mai povesteste Pepsi...

...cat despre ospatari sau servicii...doar faptul ca avem ochiul format (ca doar de aia ne-am strans pe AmFostAcolo, nu) am zarit spre ei...altfel cine a avut timp???

Cred ca in albumul foto dedicat acestei intalniri voi atasa si aceste reviews-uri...care mai de care mai frumoase...

[24.02.10 15:22:56]

Delphinash, daca n-ai fi avut tu nick-ul asta l-as fi furat eu, este superb, Willmark a plecat sambata dupa micul dejun din hotel, cu el ne-am intalnit la restaurant.

Mirelab, prea putine au fost momentele cand am stat de vorba, eu alergam dupa poze, tu dupa diplome, ce mai, vine si timpul povestirilor cat de curand.

cosminp
[24.02.10 15:26:55]

de acum raman doar amintirile frumoase. ce a fost altfel, adica ospatari, servicii sau altele, deja le uitam.

e greu de spus cine merita mai multe felicitari, pentru ca fiecare din cei prezenti a pus cate o (sau mai multe) piesa de puzzle la ceea ce nu a mai facut nimeni pana acum: intalnirea reala a unei lumi virtuale.

felicitari tuturor.

cosminp
[24.02.10 15:27:42]

p.s.: puncte si de la mine

[24.02.10 15:46:46]

Cosmine, deja imi este dor de palinca ta. Ai observat ca si ospatarii au pus ochii pe ea.

A fost o mare onoare faptul ca te-am cunoscut, iar la urmatoarea intalnire aduc si eu un Mirto de Sardinia

Delphinash
[24.02.10 15:52:28]

daca ai stii pepsi cat am nadusit pt numele asta...era luat si i-am pus litere cat sa iasa. Si datorita acestui nick am ajuns pe site-ul lui Cornel, stie el cum si de ce Asa ca are si o valoare sentimentala de acum !

krondia*
[24.02.10 16:29:03]

Emotii am avut cu totii, ti-am spus ca eu nici un cadru nu am reusit sa fac, asa-mi tremurau mainile. Dar o sa repetam pana ne iese... Iar aceste prietenii care s-au infiripat acum sunt doar inceputul. Si tu ai o familie minunata, de care se vede ca esti foarte mandru.

Poate data viitoare vom avea mai mult timp si de discutii despre site, desi la cat de numerosi suntem tot greu va fi.

Multumiri inca o data pentru pozele frumoase, pentru daruirea cu care te-ai implicat in tot ce a tinut de Marea Intalnire

Diaura*
[24.02.10 16:55:34]

Dragi colegi. Cititi neaparat postarea cu titlul " Intalnirea Am Fost Acolo " scrisa de vini.

Aveti ce afla . Eu spun inca odata

Jos palaria si tot respectul Cornel !

[24.02.10 17:03:16]

Diaura, cred ca ti-am scos cea mai frumoasa poza de la Premii, meriti din plin.

Diana, esti o sufletista, mi-am dat seama cu mult inainte de a ne cunoaste la Sura Dacilor. Iti multumesc pentru tot sprijinul tau!

Mai doresc sa-i multumesc si lui Ionescu Nicu, pentru filmuletele despre Grecia, pentru muzica buna, dar si pentru faptul ca a filmat aproape tot. Vreau si eu un dvd! Multumesc!

mili1983
[24.02.10 17:46:13]

Felicitari pentru tot!!! Review-ul tau m-a emotionat....si sa stii ca nu regret nici o clipa ca am fost de accord sa iei tu cuvantul. Nu prea mai am ce sa adaug ....cei care au scris mai sus mi-au luat toate cuvintele

Salutari fetelor....inclusiv lui Daisy

Si.....HAPPY DRAGOBETE's DAY!!!!

PS: Pot sa zici ce vrei...in acest moment zboara 400 de pma spre Constanta

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA
[24.02.10 17:54:00]

nu pot sa nu-ti dau la randul meu cu ceva PMAuri in cap! ca le meriti, bata-te norocu'!

si eu iti multumesc la superlativ pentru munca depusa in tot timpul distractiei (pentru ceilalti), de a imortaliza in cateva poze de calitate toata "tarasenia". (vezi-te si-n pozele puse de ceilalti!).

si la randul meu regret ca nu m-ati asteptat la poza de duminica... doar ce am iesit sa pun valizele in masina si cand am revenit... offf. asta fu al doilea moment 'ratat' de catre mine acolo. da' las ca va mai prind io!

Diaura*
[24.02.10 18:34:30]

Multumesc pepsi70ro. Cum pot intra in posesia fotografiei?

Nu puncta te rog.

luci_matache*
[24.02.10 18:58:01]

Am fost votantul cu nr. 13, sper sa aduca noroc tuturor. Tot citesc impresii de la aceasta petrecere unde eu n-am putut veni si ma bucur din cde in ce mai tare. Vad ca v-ati distrat pe cinste si ati devenit chiar prieteni multi dintre voi. Felicitari!

[24.02.10 19:49:43]

Diaura, poza este aici.

chelie_d
[25.02.10 09:44:11]

Felicitari Pepsi, pentru cat te-ai straduit tu sa faci sute de poze, sunt prea putine cele 400 pma, mult noroc...

Ciolea
[27.02.10 15:22:13]

Un review la fel de bun cum au fost si pozele, sau mai degraba cele cateva sute de poze facute de tine la petrecere si premiera.

Chiar daca revin mai tarziu cu aceasta observatie, iti multumesc pentru ca mi-ai trimis pozele pe mess, asteptam de mult sa le iau si sa le "studiez".

Eram chiar curios cum ar fi fost sa facem cunostinta unii cu altii spunandu-ne numele adevarate si nu nick-urile, asa cum facem de obicei... cred ca nu ar fi recunoscut nimeni pe nimeni (exceptand faptul ca poate unii erau cunoscuti prin pozele din diversele lor calatorii).

Felicitarile mele inca o data pentru munca si efortul depuse!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
dananecula CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA
[28.02.10 17:23:39]

Pepsi tu ai fost the best-ul marii

Cel mai tare din sud-est-ul tarii

Dar pe cand toata lumea dansa

Si poporu-AmFostAcolo se distra

Tu saracu' ne fotografiai

Si instantanee cu noi toti scoteai.

Dar maestre, data viitoare,

Trebuie sa fii tu cel mai tare

Dansator vestit cu-a ta sotioara

Sa te vedem pe ring bunaoara !

Si pe-aceasta cale no iti multumim

Si cu-al nostru matelot AmFostAcolo ne mandrim !

Ai grija cand tu mai pleci pe mare

Sa nu ne uiti c-acum familia e mare

Caci si oi cu totii ne vom gandi

Pentru ca te stimam din tot sufletul inimii !

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
[28.02.10 20:09:03]

Uf, Dana, iti multumesc pentru poezie, ma rasfeti prea tare... poate fi daunator!

Alex_Macedo, chelie_d, Ciolea, cosminp, Costi, dananecula, Delphinash, Diaura*, ileanaxperta*, krondia*, luci_matache*, mili1983, pepsi70ro, Sanziana
Alte articole din această RUBRICĂ2010 - Întâlnirea AFA Hotel Piatra Mare, Poiana Brașov:

• pagină generată în 0.054848194122314 sec