ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.02.2010
    DIN: Medias
    ÎNSCRIS: 24.02.10
    SEP-2009
    2 AD. + 1 COPII

Am sa merg si vara aceasta

Salutare

Vara trecuta (aug-sept 2009) am petrecut si eu o parte din concediu aici. Ce pot sa spun mai mult decat ca fiecare banut a meritat incepand de la intrarea in hotel in prima seara si iesirea din dimineata plecarii totul a fost asa cum ne asteptam sa fie. Acum pentru ca si cititorii sa isi poata face o impresie cat de cat despre un concediu aici sa incepem cu:

1. mancarea nota 10. toate felurile incepand cu nelipsitele tocanuri ale nemtilor si terminand cu fructe de mare, pastrama cruda de oaie si alte bazaconii (peste spada intreg din care te serveste maestrul bucatar, jumatati de pui, si surprinzator cu atat mai mult cu cat am prins si ramadanul multa carne de porc). Nu am frecventat restaurantele cu specific deoarece in restaurantul principal am gasit suficiente preparate multe fiind chiar si chinezarii. un lucru care l-am observat si de care m-am folosit a fost faptul ca virgula cafeaua preparat in termos era mult mai slaba decat cea de la dozator, deci am folosit doar dozatorul. Zilnic mini-barul din camera cu suc (doze, cutiute cu suc "natural" si minunata dere Efes)

2. piscinele - pentru cine prefera sezlongul la piscina suficiente, apa curata si calduta -nota 10 de la mine. Am stat doar o singura data in piscina mare, iar la topogane bebeloiul nostru (9 ani) nu a vrut deoarece fata de piscinele cu topogan de la fratele mai mare (Royal Wings) sunt ceva mai mici si nu te lasau sa inoti in ele.

3. plaja - nota 11 din 10 (Mamaia) nisip fierbinte iar in apa poti sa intri in siguranta departe departe departe.

4. camera - nota 10 mare spre foarte mare (mai mare decat la fratele mai mare Royal Wings) curata si cu terasa dubla (fata de alte camere) spre mare.

5. Terasele si barurile din jurul piscinei. Aici spre deosebire de celelalte note nu acord decat 8. ce sa-i faci au zis si turci ca daca e criza sa fie criza si la ei. Nu ma intelegeti gresit erau cam de toate (fructe multe, inghetata, placinte, pita chebab sau cum so scrie, etc) dar erau deschise o perioada de timp parca ceva mai scurta decat cu un an inainte la fratele mai mare si parca ceva ceva mai saracacioase.

6. locul de joaca pentru copii numai pentru copiii oare? masinute electrice, roata corabia piratiilol in care nu am avut curajul sa urc precum si celelalte acareturi (pentru cei mai micuti) fac toate la un loc nota 20. Am cautat in multitudinea de hoteluri doar pe acelea care au un asemenea loc de joaca caci intradevar pentru cei cu copiii acest lucru este o mana cereasca.

7. in general seara (discoteca, spectacole anfiteatru) din cauza bebeloiului nu le-am fregventat si intelegeti foarte bine de ce.

In concluzie ce pot sa mai scriu decat ca acum ne pregatim pentru sejurul 2010 si inca suntem nehotarati intre Royal Wings si Royal Dragon - aici cu multe plusiri pentru plaja si apa marii.

Nu am fotografii disponibile acum, dar pot sa va asigur ca acestea cat si cele oficiale nu pot sa-ti prezinte intreaga frumusete al asezarii.

Trimis de tatimeu* in 24.02.10 11:10:21
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara - Royal Wings

VIZUALIZĂRI: 2846 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tatimeu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 71.40 EUR pe cameră

baranci
    [24.02.10 14:42:22]

sistem all inclusiv,pretul ni l poti spune multumesc

dulcineea
    [27.02.10 11:04:42]

Buna ziua,

Te rog sa-mi spui cat a durat transferul de la aeroport la hotel. Multumesc

[10.03.10 15:38:52]

Buna ziua, desi nu am postat impresia mea despre acest hotel, oricum am sa o fac inainte sa inceapa sejurul 2010, este un hotel de nota 10, imi permit sa-ti raspund referitor la pretul biletului de anul trecut... 1620 Euro - 2 adulti pt. duble room.

[10.03.10 15:43:48]

Pt tatimeu!! Am fost acolo in vara lui 2008 Royal Wings, e super, e mult mai grandios decat Dragon ca si hotel... insa parca noi ne-am simtit mai bine la Dragon... Totusi merita sa incerci Wings, serviciile sunt la fel.

tatimeu*AUTOR REVIEW
    [12.03.10 15:23:26]

sa le iau pe rand

transportul aeroport-hotel aproximativ 1 h

Royal Wings e altfel fata de Dragon, mai modernist (mi s-a parut mie) si mult mai mare ca si intindere nu neaparat ca si constructie.

Si mie mi-a placut mai mult la Wings, dar cum avem un bebeloi de 9 ami prefer totusi zona Side decat Lara caci intrarea in apa este mult mai lina ceva de genul Mamaia, nu abrupta ca in Lara. Plus ca la Dragon exista masinutele electrice , in compensatie la Wings e caiac-canoe si piscina cu valuri. E greu de facut o diferentiere totusi intre ele.

[21.03.10 21:00:25]

Va rog daca ati fost la royal dragon sa-mi spuneti daca restaurantul principal are si terasa si daca se poate fuma?vrem sa mergem mai multe familii dintre care majoritatea fumatori.

[21.03.10 21:04:05]

Va trimit si nr.tel daca vrea cineva sa ma sune in legatura cu royal dragon 0752250595.

Va multumesc!

[22.03.10 09:17:24]

Buna Iri !! Restauratul principal care se afla la "-2", are o terasa destul de mare, asa ca nu e problema pt. fumatori!!!

Si la Loby Bar exista terasa!!! Noi de exemplu stateam pana la 4 dimineata, luam bautura de la "-1" unde era un bar cu cina tarzie si mergeam pe terasa de la "L".

Daca mai ai intrebari poti sa scrii aici!!

[22.03.10 13:56:56]

Multumesc lui Kalu 74 pentru raspunsul primit.

As vrea sa stiu daca ati fost multumit de acest hotel, anul trecut am fost la IC. Green Palace in Lara si ne-au mancat tantarii!!!

Am mai fost la Delphin Botanik Alanya, acolo este superb dar intrarea in apa ete pe bolovani, foarte neplacut.

[22.03.10 14:18:02]

Buna Iri!!! Am fost si eu la BotaniK si Delphin De Luxe, iti dau dreptate, in acea zona plaja este amenajata cu pietris si intrarea in apa cam abrupta... !!

Vreau sa spun ca noi am fost in perioada 01. 09 -11. 09. 2009 o gasca de 6 familii cu masinile la acest hotel unde mergi si tu, e o plaja super cu nisip fin si intrare in mare lina, nu am avut probleme cu tantarii... e ok!!

Daca mai ai intrebari... astept!!

[23.03.10 10:30:47]

Inca o data multumesc Kalu74 pentru raspuns,noi mergem 7 famalii si eu am ales hotelul de aceea aveam emotii,e greu sa multumesti pe toata lumea!!

Te mai rog daca nu te superi sa-mi spui ceva si despre verdeata,are sau nu prea?in poze nu se vede prea multa si mai spune-mi cam cat este distanta de la hotel pana la mare?

[23.03.10 10:45:32]

Buna Iri!! Are verdeata suficienta ( sa nu te astepti sa fie ca la Botanik ) dar este cat trebuie....ca si distanta de la hotel pana la mare, sa spun aproximativ 200 m poate ceva mai mult....

Si inca ceva sunteti familii cu copii??? Daca da, sa cereti la receptie la etajul 6....puneti 10 euro in pasaport si primiti sweet room...e super crede-ma!!! Lasa id-ul tau si te contactez pe mess!!

[24.03.10 17:21:55]

Buna Kalu74 id-ul meuescaliment

[25.03.10 12:09:35]

Pentru Kalu74 te rog da-mi un bip,am lasat nr.de tel.nu sant eu prea priceputa la calculator si de aceea as prefera sa vorbim.Te sun eu dupa bip.

Multumesc mult!!!!!

[25.03.10 12:19:23]

Ok Iri!! Te-am sunat la ora 12.12 si nu ai raspuns...Astept sa vorbim

smacker*
    [24.05.10 11:27:06]

@kalu74

Poti te rog sa imi spui ce insemna sweet room? Adica cu ce se diferentiaza fata de cele normale?

[25.05.10 09:25:10]

Sweet room in Royal Dragon, arata in felul urmator:

Parter = un fel de living nu foarte mare cu pat dublu, televizor, baie si balcon.

Etaj = pat matrimonial televizor si baie sunt climatizate si etajul si parterul. Aceste camere sunt situate la etajul 6 si cu 10-15 Euro in pasaport le puteti obtine fara probleme daca sunt disponibile.

Succes!!

Kyoro-chan
    [05.07.10 20:43:50]

Ma intereseaza cum este cu AC la acest hotel,

pe tripadviser am vazut mai multe postari cu plangeri.

in restaurant, la receptie ca nu ar fi fost satisfacator.

Este adevarat?

Noi vrem sa mergem la sfarsitul lui august.

Este adevarat?

Kyoro-chan