ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2016
JUL-2016
2 AD. + 1 COPII

Extrem de nemulțumit

Cel bun, cel rău şi cel urât, ediţia 2016

Vreau inca de la inceput sa precizez ca si eu si familia mea am avut ghinionul sa ne numaram printre turistii care au facut enterocolita mancand la restaurantul Mera. Si deoarece noi nu am avea curaj sa revenim aici, nu il recomand.

Prima intentie, sub impulsul indignarii la adresa Mera resort, a fost sa scriu doar cateva cuvinte cu patania noastra si sa inchei cu o nota mica. Avand insa in vedere ca mi-am bazat multe din alegerile anterioare pe opiniile AFA, cred ca datorez mai mult acestui site si voi incerca sa detaliez.

Hotelul.

Sunt doua corpuri de hotel care comunica intre ele la parter si in zona receptiei. Sky are 12 etaje iar Blue, cel nou dat in folosinta anul acesta, are 9 etaje. Fiind o cladire circulara multe camere au vedere la mare, altele la lac. Cam galagie in zona spre restaurant, in special seara. Noi am stat la etajul 8 spre lac, desi vedeam putin marea si hotelul Onix din Cap Aurora. Privelistea este cu atat mai buna cu cat esti la un etaj superior. Lifturi smart de mare viteza, nu se statea la coada si functionau perfect. Desi am vazut cum mai toti turistii asteptau in receptie sa primeasca o camera, noi am ajuns la ora 13.00 acolo si am fost cazati imediat.

Camera.

Frumoasa si noua, finisaje bune si materiale de calitate. Mica, insa ingenios aranjata. Nu am avut pat suplimentar, am inteles ca lua mult din spatiu. Balcon chiar mare, cu doua fotolii si masuta, plus scrumiera pentru fumatori. Noi nu fumam, insa in materialul primit la receptie se recomanda fumatul pe balcon si interzis in camera, acolo fiind detectoare de fum. In balcon loc de uscat lucrurile de plaja, inclusiv carlige de rufe. Pat matrimonial mare, 4 perne, cam calduroase mi s-au parut mie. Lenjeria se schimba la 3 zile, prosoapele lasate pe jos zilnic. Curatenie desavarsita, personal amabil si atent, zambitor si receptiv. Baia cu dus si lotiune de spalat “hair and body”, 2 sapunele la chiuveta si 2 casti de dus. Minibar in camera, cu apa plata si minerala, cate o sticla plata si una minerala de persoana zilnic. Sincer minibarul contine doar apa plata, avand in vedere ca apa minerala este la liber si poate fi luata de la restaurant. Noua ne-a placut camera, ne-am simtit bine acolo. Ce ar fi de schimbat: papuci de unica folosinta sunt necesari si (mai ales!) pahare de sticla in camera. Noi aveam doua paharute roz din plastic in camera, o tavita mica tot roz, tot din plastic si in baie doua pahare (exact, tot din plastic) la baie. Patru stele ati zis, pai patru sa fie.

Vile.

27 sau 28 la numar, zona foarte linistita, noi am stat in hotel deci nu as putea detalia foarte mult. Insa ne plimbam pe acolo si ne placea mult. Inca se lucra la amenajare, partea de gradina, si finisaje la cateva vile din spate. Probabil anul urmator vor deschide cu totul.

Plaja.

Peste drum de hotel, pentru un acces mai confortabil traversati pe la Hotel Palas de vizavi si mergeti mai civilizat. 110 umbrele (etichetate cu numere), la fiecare cate 4 sezlonguri si doua masute. Par suficiente, exista un rulaj continuu al turistilor, se elibereaza sezlonguri tot timpul, noi am gasit mereu. Personal propriu, ingrijita. Nisip fin, intrare lina in mare. Am prins doua zile cu valuri beton, au fost atractia zilei. Marea curata si calda, am prins temperaturi de 25-26 de grade in apa.

Piscina din fata.

Wow pentru copii. Asimetrica, exista mai multe zone delimitate, de copii, de adulti. Apa incalzita probabil solar, termometrele inregistrau 27-28 de grade. Masaj cervical, scari in apa, ciuperca arteziana. Sezlonguri suficiente, cu umbrele mari. Sezlongurile nu se pot rezerva iar daca nu te intorci la un sezlong pe care sta doar un prosop, acesta se realoca altui turist. Mi s-a parut de bun simt metoda si chiar functioneaza. Bar a la carte contra cost in zona de piscina. La restaurant bere draft, trei feluri de vin (alb, rose si rosu, Cotnari), suc Santal de piersici, portocale si visine, apa minerala la sticla de 500 ml, cafea. La piscina este singurul loc unde inteleg ratiunea paharelor de plastic, pentru siguranta, in special a celor mici. In rest nu. In zona de copii tobogane cu apa, micute si sigure. Delfini stropitori pe margine, de efect. Adancime 50 cm, pentru siguranta. Piscina este deliciul tuturor copiilor. Animatori dimineata de la 10.30, Dana si Alex. Sunt grozavi amandoi, se completeaza foarte bine. Alex este sportiv si haios, responsabil cu miscarile, amuzamentul si aqua gym. Dana mai sobra, aer pedagogic, creaza echilibru. Toti copii ii plac. La ora 12 fac aqua gym la piscina mare de adulti. Ce mi-a lipsit? Poate mai multa umbra in zona de apa, este foarte expusa la soare. In rest piscina grozava.

Piscina de la vile.

Mai micuta decat cea din fata, dreptunghiulara, tot cu fantani pentru masaj cervical, cu zona de copii, cu beach bar inclus (aceleasi produse ca la piscina mare, minus bar a la carte). Muuuult mai linistita, o recomand celor care nu au copii sau care sunt in cautare de liniste. Noua ne-a placut mult.

Kids Club.

O cladire intreaga la intrarea principala, doar pentru copii. Jocuri, jucarii, costume, pictura pe fata, tot ce trebuie pentru incantarea micutilor. In fiecare seara intre 20.00 – 20.30 este spectacol cu si pentru copii. Din nou, Alex si Dana sunt autorii bunei dispozitii a micutilor de toate varstele. Se costumeaza in fiecare seara diferit, canta si danseaza cu toti copiii. As putea sa numesc personajele insa nu vreau sa stric surpriza, va spun doar ca duminica seara este parada costumelor, unde fiecare copil (doritor) primeste un costum pe marimea lui, apoi se fac fotografii cu cei doi. Fetita noastra a fost cea mai incantata si mai fericita Cenusareasa din toate timpurile.

Kids Park si distractie.

Langa intrarea principala si dupa piscina este un loc de joaca pentru copii cu tiroliana, tobogane, etc. Foarte apreciat si acesta. Pe terasa restaurantului seara se poate juca tenis de masa. Tot acolo seara este program artistic, oferta cu de toate, de la pop la populara. Multi turisti stau acolo la un pahar (de plastic!) de vin sau bere si vad programul.

Parcare.

Suficienta, la vile si hotel. Ti se cere numarul masinii si numarul de telefon, pe bord se pune un cartonas cu numarul camerei si numarul de telefon.

Restaurantul.

L-am lasat la urma intentionat. Program bogat, mic dejun intre 7.30 – 10.30, pranz 12.30-14.30, gustare 16.00 – 17.00 si cina 18.30 – 20.30. Oferta bogata. Cu exceptia catorva persoane personalul este foarte tanar, par chiar de liceu. Genul de copii buni si muncitori, imbracati in tricouri rosii, foarte receptivi, dau un aer dinamic si jovial. Platourile generoase, cu multe mezeluri, branzeturi, salate, cu mancare gatita sau minuturi, deserturi si fructe. In cate o seara peste, sau somon, sau fructe de mare care se terminau destul de repede. La gustare nu am fost decat intr-o singura zi din 10 si au avut pizza si inghetata. Totusi, un aer mai de cantina as spune, pahare de plastic peste tot, unii turisti vin direct de la plaja sau din piscina la masa, cu bagaj cu tot, mimand o tinuta doar tragandu-si un tricou peste ei si ce mi-a displacut total, cand un platou este inlocuit se toarna resturile celui care se termina peste el.

Cum spuneam la inceput si noi ne-am imbolnavit digestiv. Impardonabil! Aseara la o cautare pe google am vazut un alt review pe booking.com (daca nu este permisa mentionarea rog webmasterul sa stearga) din data de 9 iulie, unde cineva mentiona ca s-au imbolnavit cu totii si au vazut cum cineva de la gratar a plecat sa vomite, apoi s-a intors inapoi la lucru. Pare dintr-un film prost tot scenariul, insa din pacate pot sa-l confirm. Deci problemele sunt de la inceput de iulie de fapt, doar au crescut exponential la final de luna. In ditamai hotelul care atrage familii cu copii nu exista un cabinet medical, acum de cand au explodat problemele a aparut si acesta si inteleg din relatarile anterioare ca nici nu era bine pus la punct. In ultima zi cand am plecat a aparut si un dozator de dezinfectant pentru maini, situat la baia din restaurant.

Inteleg ca au primit amenda 15.000 lei. Pai din trei sejururi o platesc pe toata! Am citit in presa ca se extind si mai mult, cumpara Panoramic, Amfiteatru si Belvedere din Olimp si Onix si Safir din Cap Aurora. Tare mi-e ca o sa-i coste mult mai mult toata treaba asta, pana reusesc sa convinga din nou turistii.

Doresc multa sanatate tuturor celor care s-au imbolnavit la Mera, in special copiilor, sa va faceti bine curand! Vacanta a inceput frumos, insa finalul mi-a lasat un gust asa de amar… Inca nu ne-am revenit.

Trimis de Storia in 23.07.16 20:41:49
Validat / Publicat: 23.07.16 21:13:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS.

VIZUALIZĂRI: 3450 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Storia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Una dintre vilele Luxury, exterior.

[23.07.16 20:51:32]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 46&ridAnt=70750

[24.07.16 00:23:16]

Ar trebui sa plec maine (25 iulie) spre acest 'resort'. O parere sincera:ar trebui sa anulez? Intreb pentru ca am apreciat limpezimea recenziei in ciuda neplacerilor (daca le pot spune asa) mai mult decat evidente.

[24.07.16 09:03:57]

@sfichif - Greu de raspuns. Cunosc preturile si stiu ca o anulare acum v-ar costa mult. In plus v-ati ruina toate aranjamentele cu concediul, ceea ce iarasi uneori e dificil de facut.

O sa incerc un raspuns mai lung. Da, problemele sunt in curs la Mera acum si sunt greu de stapanit. Calea de transmitere este orala sau din alimente contaminate. Nu se cunoaste alimentul care a fost infectat sau angajatul care a fost pacientul zero.

Daca mergeti cu copilul mic, luati mancare de acasa si tacamuri pentru el. Pentru dumneavoastra si alti adulti sau copii mai mari am notat la un alt review ca si ecou cateva masuri pe care noi le luam, o sa le repet si aici.

Atentie la alimentele incercate cu mana de alti turisti pana sa se hotarasca ce sa aleaga, in special acum cand este foarte aglomerat la restaurant. As recomanda atentie la paine, mai ales chifle (sunt incercate cu mana mai multe, sa verifice daca sunt proaspete - preferati sa prajiti painea), fructe, mini-deserturi si gustari. Atentie de asemenea la fructe carora nu stiu daca li se spala coaja inainte sa fie servite, cum sunt lamaile (servite la ceai), pepene, banane, portocale, care sunt manevrate de multe maini pana ajung in bolul de servire. Spalati din nou toate fructele inainte de a le manca.

Atentie de asemena si la tacamurile si clestii de servire de la platouri, personal preferam sa iau lingura si furculita individuala curate si ma serveam cu ele din platou.

Preferati alimentele simple in locul celor din multe ingrediente (cartofi copti in loc de piure, varza simpla in loc de varza a la Cluj, salate simple fara maioneza sau dressing), cascaval, telemea, unt ambalat, supe sau ciorbe din legume. Eu as evita carnea - cam aiurea in concediu dar sigur. Preferati fructele la desert sau orezul cu lapte in locul prajiturelelor cu crema. Si eventual cumparati dintr-un magazin ciocolata sau alt desert ambalat de fabrica. Asteptati sa se aduca un platou nou cu alimente si serviti-va de acolo.

Spalati bine mainile si dezinfectati la sosirea in restaurant. Orice alta masura de bun simt pe care credeti ca o puteti adopta e buna.

Ei stiu ca au probleme mari si se straduiesc sa le rezolve. Masuri s-au luat din cate am vazut si mie mi s-au parut receptivi. De cate ori aveti indoieli mergeti la managerul de restaurant si cereti detalii sau asigurari.

Sa aveti o vacanta placuta si fara peripetii!

[24.07.16 09:18:23]

@Review - Multumesc.

Djbobo*
    [24.07.16 13:42:17]

Ne doream sa mergem si in acest an la Mera, dar am renuntat datorita celor intamplate, urmaream cu interes ce se intampla si am lasat achizitia vacantei pe ultima suta de metri, am renuntat la Mera ptr acest an, ne reorientam.

Noi mai avem la noi in bagaje servetele umede dezinfectante, folosite inainte de masa chiar daca ne-am spalat pe maini, dezinfectati cu spirt sau altceva clantele, manerele din camera, robinetii vasul wc si colacul, chiar daca sunt curatate eu n-am incredere, microbii si hepatitele sunt la un contact distanta. Ceai de menta la dvs, Debridat ptr copil si ptr cazuri mai grave Ercefuryl (ptr adulti), poate sunt mai paranoic, dar in ziua de azi orice masura de prevedere e mai buna decat o imbolnavire. Daca serviti friptura, sa fie Medium well (mediu spre bine făcut) sau mai bine Well done (bine făcut), evitati tocaturile. Paharele de unica folosinta pe care le folositi incercati sa le distrugeti, cine stie cum au dispozitie sa le adune de pe mese si sa le refoloseasca.

Atentie si la apa din piscina, evitati sa gustati din ea, pe cat posibil!

Vacanta placuta si relaxati-va, n-o fi dracu' atat de negru!

[24.07.16 15:49:42]

@sfichif - Revin cu un mic rest, omis in primul raspuns.

Ca si solutie de back-up, puteti merge sa mancati cu incredere la Hotel Afrodita. Sunt testati de noi pe parcursul a 5 ani, inclusiv anul acesta (pana ne-am primit bratarile la ora 16.00, am luat pranzul la Afrodita). Un pranz pentru noi si fetita de 6 ani a costat 110 lei si am luat o ciorbita si 3 felul doi (simple, de genul snitel cu cartofi, pulpe de pui la gratar cu piure), o salata de varza si apa plata mare de 750 ml. Au si ei all inclusive insa dupa terminarea programului (20.30 seara, la pranz am uitat) se poate servi masa in conditii excelente si sigure. Se poate lua si la pachet. Au mai multe mancaruri decat in meniu. La terasa din fata servesc pizza foarte buna, cu un pahar de bere gratis.

Prima oara am omis informatia pentru ca este aiurea sa fi platit in avans toate mesele, ca mai apoi sa fii nevoit sa platesti din nou altundeva din cauza ca unii nu si-au facut treaba bine. Dar acum imi dau seama ca e bine de stiut ca informatie macar.

Din nou, vacanta frumoasa!

[24.07.16 15:54:17]

@webmaster45 - Am o sugestie, daca se poate.

Sa puneti toate postarile sub numele "Mera resort", fara a fi impartite intre Blue si Sky. Hotelurile oricum sunt la fel si comunica intre ele, iar restul facilitatilor (piscina, restaurantul etc) sunt comune. In plus, vilele nu sunt mentionate nicaieri.

Cred ca daca le unificati sub numele Mera resort e mai usor pentru toata lumea.

Multumesc.

[24.07.16 16:12:06]

@Review - Inca o data, multumesc. Este bine de stiut si de varianta aceasta. O zi buna.

ANILU
    [24.07.16 16:28:15]

@Review: Mie mi se pare că ați plătit enorm de mult, aproximativ 140 euro pe zi.

Am înțeles că nu recomandați hotelul din cauza celor patite cu mâncarea.

Deci doar pentru cazare hotelul este ok?

Am trecut prin stațiune și am văzut din stradă ca hotelul arată bine. Dar știi cum se spune afară vopsit gardul și înăuntru leopardul. Se pare că voi ați dat peste leopard.

Câteva poze nu ați făcut? Dacă aveți atașează articolului să vedem și noi.

Toate cele bune.

[24.07.16 17:33:38]

@Review -

Bună sugestie. Acum este o singură rubrică.

[24.07.16 19:04:50]

@Review - Mulțumiri şi pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

[24.07.16 19:06:27]

@ANILU - Am atasat cateva poze. Am realizat ca nu am poze cu camera, imi pare rau. Voiam sa le fac la final insa nu m-am mai simtit bine. Oricum, camerele sunt exact ca in pozele de pe site-ul oficial.

Este prima oara cand mergem la all inclusive in Romania. De obicei preferam cazarea doar cu mic dejun, tocmai pentru a avea mai multa libertate. Insa acum Mera nu ofera decat varianta all inclusive, nu am putut opta altfel.

Pretul este in linie cu stelele si conditiile oferite. Chiar daca plateam doar B&B am fi adaugat pretul meselor, sezlongurilor, fructelor, apei plate etc, ar fi ajuns tot acolo. Oricum, noi am venit prin agentia cu care mergem peste tot, la receptie pretul era 690 lei/zi camera dubla, la care se adauga un supliment pentru all inclusive pentru copii pe care nu il cunosc pentru ca nu am intrebat.

Daca s-ar putea opta doar pentru cazare nu as ezita sa revin si recomand calduros hotelul. Insa nu se poate, si inteleg ca nici anul trecut nu s-a putut. Toate marile hoteluri din zona 4**** de aici ofera acum all inclusive, spre deosebire de alti ani. Ma gandesc ca la restaurant sunt probabil adaosurile comerciale de multe sute la suta si de aceea. Cred.

[25.07.16 15:41:22]

Din pacate, ne numaram si noi printre cei "intoxicati" la Mera Resort. Perioada noastra de sedere: 15-20 iulie. Acum ca aflu aceste detalii, nu ar fi normal sa ne despagubeasca la pretul platit?

[25.07.16 18:11:06]

@Review

personalul angajat are oare analizele ok??

A plecat sa vomite si... A REVENIT LA LUCRU???

oameni buni despre ce vorbim aici??

[25.07.16 18:58:14]

@nella - Citez (copy/paste) postarea acelui utilizator:

"NE-AM IMBOLNAVIT TOTI - cred ca e cazul sa se instruiasca mai bine staff-ul cu privire la normele de igiena - in special personalul de la bucatarie - unul din baietii de la gratar a fugit sa vomite si apoi a venit iar la datorie - ar trebui sa aveti o solutie de urgeta pentru a asigura continuitatea serviciului in cazul in care exista probleme".

Dupa finalul intervalului de masa personalul de la Mera mananca tot acolo. Copiii de la debarasare, receptionerele, contabilii, animatorii, toata lumea. Muncitorii care lucreaza la amenajarea sau finisarea vilelor primesc mancare la pachet, tot din restaurant. Cei de la Mera asigura masa pentru tot staff-ul, indiferent unde lucreaza.

Din acest motiv spuneam ca nu cunosc alimentul sau pacientul 0. Insa din ce s-a scris prin presa se pare ca au avut alimente expirate sau neetichetate, deci Mera si-a expus inclusiv staff-ul.

[25.07.16 20:20:11]

@laura_joie - Sincer eu astept si as aprecia macar pozitia oficiala a celor de la Mera.

[25.07.16 20:28:44]

@Review: mi se face rău. Va doresc sănătate! Poate până la urmă o sa ii închidă. O d. na spunea ca a ajuns pe 23.07.2016, după control ANPC si a mâncat pulpe la grătar... seara a inceput sa se simtă rău, febra, vomă etc. Citind ce ați scris dvs m. am gândit la un microb al personalului... nu stiu dar nu îmi place ce citesc. Sanatate!

[25.07.16 21:04:49]

@nella - Va multumesc. Si eu tot pulpele de pui la gratar le banuiesc.

[25.07.16 21:46:24]

@Review - stiti ca am scris si pe pagina lor de facebook despre acest lucru ("cineva mentiona ca s-au imbolnavit cu totii si au vazut cum cineva de la gratar a plecat sa vomite, apoi s-a intors inapoi la lucru" personalul angajat are oare analizele ok??) dar a disparut...

sunt "TOTAL cu musca pe caciula"... ce poate sa faca banii!!!

RUSINe... RUSINE

[25.07.16 22:52:13]

@Review: Asa este.

Eu le-am solicitat expres la check-out sa imi comunice de îndată rezultatul analizelor prelevate de autoritati pentru a putea aplica tratamentul corect. Desigur, nu au facut-o...

[26.07.16 06:28:37]

@laura_joie - daca primiti un raspuns... ca rugam sa ne aratati si noua.

[26.07.16 06:32:12]

@sfichif - Cunosc preturile si stiu ca o anulare acum v-ar costa mult. In plus v-ati ruina toate aranjamentele cu concediul, ceea ce iarasi uneori e dificil de facut.

Asa este, dar anularea se poate face daca agentia de ex. primeste o notificare dar ei nu au anuntat nimic.

am platit integral din luna februarie bilet si acum " sunt in pom"...

[26.07.16 09:22:02]

@nella - Desigur, insa ma indoiesc ca-l voi primi...

[31.07.16 21:22:19]

Buna seara,

Stirea cu toxiinfectia alimentara la Mera a intrat pe mainstream media, eu am vazut pe Hotnews aici: hotnews.ro/stiri-esential ... iunea-venus.htm

[01.08.16 08:53:29]

@Review -Si aici: adevarul.ro/locale/consta ... 201a/index.html

Si acum despre sejurul meu. Poate fi rezumat astfel:am fost la Mera, am imbolnavit fetita de 2 ani jumate (acum e mai bine). Eu, sotia si baiatul de 9 ani nu am patit nimic. Copila mi s-a imbolnavit in conditiile in care nu a mancat de la restaurantul lor decat 2 supe in doua zile din cinci. Banuiala mea se indreapta si spre piscina hotelului. In mod cert cei de la Mera au niste probleme serioase pe care nu fac nimic sa le gestioneze cum trebuie. Oamenii sunt in negare totala. Ba chiar isi sustin nevinovatia (cu 50 kg de carne stricata confiscata si distrusa de autoritati) si ameninta cu procese la randul lor. Hilar.

O recenzie a locului? A facut-o extraordinar de bine Review si nu ar fi mai fi multe de adaugat. Ca si observatii personale :nu te poti astepta sa se intample lucruri bune in conditiile in care in restaurant mustele sunt la ele acasa (nevasta-mea imi spunea in ultima zi de sedere ca a vazut inclusiv unele din cele verzi -de carne prin preajma preparatelor din peste), turistii si copilasii lor incearca cam toate produsele cu mana si aceiasi turisti folosesc toaletele desculti dupa care ii gasesti in piscina.

E bine totusi ca problemele de la Mera incep sa fie cunoscute pe plan mai larg si e pacat in acelasi timp ca o locatie atat de faina se duce de rapa dupa un an de la deschidere pentru ca niste incompetenti nu au fost in stare sa-si asume niste greseli si sa le remedieze in folosul clientilor.

[01.08.16 08:59:50]

Sănătate multa! Groaznic, sper sa ii închidă si cum spunea cineva pe pg lor de fb, poate trebuie sa sesizam si procuratura.

[01.08.16 09:34:17]

@nella - Multumim. Pana la procuratura cred ca sunt alte institutii care trebuie sa se implice serios in anchetarea acestei situatii. Daca cititi stirea de pe Hotnews o sa vedeti ca seful ANPC le cam canta in struna acuzand comertul stradal. Asta in conditiile in care copilul meu, de exemplu, nu a mancat absolut nimic de la tarabe sau de la vanzatorii ambulanti. Eram avertizati si ne-am ferit cat de mult am putut dar totusi s-a intamplat in aceasta locatie. Cum pot sa dau vina pe altceva? De ce in alte locatii din Venus nu s-a intamplat treaba asta? Nu e clar ca Mera are niste probleme?

[01.08.16 09:39:51]

@sfichif: stiu, am comentat aseara pt ca ma deranjat

[01.08.16 10:20:15]

@sfichif - Imi pare sincer rau. Speram ca problemele s-au terminat si, asa cum spunea un alt utilizator, e un moment bun sa mergi in vacanta dupa un control DSP/ANPC, cand totul e de-acum verificat si bine pus la punct.

Multa sanatate fetitei!

ANILU, Djbobo*, Filip#16, laura_joie, Mera, nella, sfichif, Storia