ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2016
ÎNSCRIS: 22.07.14
JUL-2016
2 AD. + 2 COPII

Recomand!

Incep articolul prin a spune ca suntem o familie cu doi copii mici si este al saselea an in concediu in Bulgaria. Ne-a fost greu sa facem aceasta alegere citind recenziile anterioare (vad an 2015) dar sincer... nu avem reprosuri. Din contra, recomandam cu placere acest hotel.

Inca din parcare am fost intampinati cu amabilitate si indrumati catre un loc, check-in-ul a fost facut imediat (nu se face mai devreme de ora 14.00) iar bagajele ne-au fost duse pana in camera fara a solicita noi acest lucru si fara a se astepta... ceva marunt.

Intreg personal amabil efectuandu-si serviciile cu zambetul pe fata si foarte multa rabdare. Animatorii se ocupau indeaproape de copii facand invitatii la joaca si celor care erau timizi.

Masa a fost indestulatoare si diversificata, sala "aerisita" neasteptand sa se elibereze o masa. Debarasarea vaselor se facea foarte repede.

Pana la plaja sunt cam 250 m dar sunt puse la dispozitie (gratuit) shutle-bus-uri la intervale mici de timp. Acolo este bar beach-ul si cate 1 umbrela si 2 sezlonguri (gratuite) / camera (intradevar - se imparteau cu hotelul frate "Berlin Golden Beach" dar in fiecare zi am prins loc liber fara a-mi lasa "semn" cu prosopul si la ore destul de... tarziu - 9.30).

Am uitat sa va spun ca parcarea se plateste 6 leva/zi si este pazita.

Camera foarte spatioasa iar in privinta curateniei nu am avut probleme.

Nu contest recenziile anterioare pentru acest hotel dar daca-l recomand, inseamna ca am gasit altceva si ca administratia hotelului chiar se straduieste sa aduca imbunatatiri serviciilor si locatiei.

Uitandu-ma in jur, ca o mare vina o au unii oaspeti, nestiind sa aprecieze serviciile primite, facand multa risipa, scapand si spargand vesela, lasandu-si chiar paharele goale la piscina dar emitand pretentii mari, de a fi pupati la spate. Da - chiar te pupa dar in fond suntem cu toti oameni si trebuie sa avem putin respect unii fata de ceilalti.

Sper sa aveti si dumneavoastra un sejur placut, asa cum l-am avut noi.

Aceasta recenzie este strict parerea noastra in urma concediului petrecut in aceasta locatie.

Trimis de brumi in 18.07.16 23:54:08
Validat / Publicat: 19.07.16 00:16:02

VIZUALIZĂRI: 1920 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (brumi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.07.16 00:06:23]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 21&ridAnt=70489

[19.07.16 17:21:58]

mt314
[05.08.16 13:58:28]

@brumi - Buna ziua,

Ma bucur ca ai scris. La sfarsitul lui august mergem si noi in aceeasi formatie ca si dumneavoastra (2+2) si eram curioasa de conditiile din camera (ma refer la paturile existente in camera).

Daca v-ati intors sanatosi e foarte bine.

Multumim.

brumiAUTOR REVIEW
[05.08.16 16:11:49]

@mt314: Bună ziua,

Ne-am întors și sănătoși și mulțumiți. Nu suntem o familie de fitosi dar când vine vorba de copii putem emite ceva pretentii dar "hotelul" respectiv nu ne-a dat niciun motiv de a nu fi mulțumiți.

Am înțeles că toate camerele ar fi la fel de spațioase. Noi am avut un pat matrimonial (mare), un fotoliu extensibil destul de comod și un pat de o persoana (pe care nu a fost cazul sa-l folosim).

Vreau sa menționez ca de fiecare data am prins șezlonguri libere și umbreluța la plaja la o ora destul de târzie (9.30) fără a ne lasă ca semn vreun prosop. Se pare ca am fost norocoși.

Nu am exagerat cu absolut nimic în ceea ce am scris. Într-adevăr, hotelul nu este de 4 stele dar se pare ca nu se potrivesc categoriile cu ale noastre (la ei 4 înseamnă 3) dar mă repet-nu am avut nicio obiecție.

Va doresc un sejur cel puțin la fel de plăcut pe cât l-am avut noi!

mt314
[05.08.16 18:47:37]

@brumi -

Va multumesc mult pentru tot.

E drept ca la cat a costat nu ne asteptam la 4stele. Revin cu impresii atunci cand ne vom intoarce.

Va doresc multe vacante minunate.

brumi, mt314
Alte impresii din această RUBRICĂBerlin Green Park Hotel: