Vila Stefi

înscris/ă în 02.09.09
MEMBRU: CONSUL
FEB-2010
100 LEI

O locaţie cochetă, într-un loc superb

Cu ocazia întâlnirii Amfostacolo 2010, am fost cazaţi pentru o zi, vineri, 19 februarie, la Vila Ştefi.

Situată la câteva sute de metri de pensiunea Katharina, cartierul general al întâlnirii, Vila Ştefi are o locaţie superbă, mai retrasă faţă de şoseaua principală ce străbate Branul, dar destul de aproape de castel.

Curtea este largă, suficient de primitoare pentru minim 10 autoturisme, deşi ea cuprinde şi un loc de joacă amenajat pentru copii şi un loc de grătar.

Când am intrat în vilă, ne-a întâmpinat o căldură plăcută, un miros de curăţenie şi flori frumoase în ferestre.

Am primit camera albastră, situată la mansardă, o cameră matrimonială cu pat dublu, cu ferestre în acoperiş, pe unde se vedeau cerul înstelat şi culmile înzăpezite ale munţilor.

Camera era foarte curată şi, ca întreaga construcţie, arăta ca nouă.

Are în dotare TV satelit.

Baia, evident tot albastră, este surprinzător de largă, pentru o cameră de mansardă şi este prevăzută cu duş. Instalaţiile sanitare sunt noi şi de calitate.

Prosoapele, miroseau a balsam, semn că fuseseră proaspăt spălate. Apa caldă, la discreţie, iar în ce priveşte căldura, a trebuit la un moment dat să închidem complet caloriferul.

Gazda, foarte primitoare şi amabilă.

Într-un cuvânt, vila Ştefi este un loc unde merită să petreci momente de relaxare, în această staţiune foarte frecventată de turişti.

Pentru o informare completă, puteţi accesa adresa:

Impresii încărcate de Costi in 23.02.2010 12:05:55

VIZUALIZĂRI: 2022

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Costi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  800 PMA (din 3 voturi) nota2

- ancamariagadea
[26.02.10 16:23:19]

Webmaster, adresa paginei web si fotografia atasata nu sunt de la Vila Stefi despre care a vorbit Costi. In Bran sunt doua "Stefi": Vila Stefi (cea despre care citim mai sus) si Pensiunea Stefi (aflata in alta parte, are alta adresa). Si noi am stat tot la Vila Stefi si de aceea stiu ca nu este vorba despre acea vila. Poate ca denumirea acestei unitati de cazare ar trebui sa fie doar "Vila Stefi" si nu "Pensiunea Vila Stafi", pentru a se evita confuziile. Costi poate confirma ca fotografia si site-ul atasate sunt altceva fata de ceea ce am vazut noi. Multumesc.

[26.02.10 16:34:25]

Am schimbat denumirea in Vila Stefi, am scos poza si siteul web din fisa pensiunii.

Multumim din nou ancamariagadea pentru ajutor.

- Costi
[26.02.10 20:16:38]

Anca, mulţumesc pentru fotografiile făcute şi postate aici, noi nu mai ştiu cum am făcut, dar nu avem poze de acolo şi-mi părea rău, mai ales pentru gazda noastră, pentru că efortul lor de a asigura un confort deplin este de toată lauda.

Nu m-am mai uitat la review-ul meu după postare şi nu ştiu ce fotografie oficială şi ce pagină web au fost ataşate (când am intrat eu să văd ce s-a mai scris, se făcuse modificarea), dar este bine că ai observat şi ai făcut observaţia pentru corectură.

Oricum însă, adresa de pe turistinfo.ro, pe care am dat-o în review-ul meu este corectă.

Dar voi aţi fost şmecheri, aţi venit cu o zi mai devreme şi aţi avut mai mult timp să profitaţi de condiţiile bune de la Vila Ştefi şi, în general, de ceea ce oferă Branul ... :)