ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2016
ÎNSCRIS: 18.07.16
JUN-2016

Către satisfăcător
Extrem de nemulțumit

Prețuri de 3 stele, condiții de 2... cu indulgență!

#amfostacolo anul acesta (2016), la sfarsitul lunii iunie. Am optat pentru acest hotel plecand de la ideea de "all-inclusive", avand copil. Din pacate, serviciile oferite in aceasta categorie sunt f f f departe de ceea ce ar trebui sa fie. O sa va redau pe scurt aspectele foarte deranjante care mi-au stricat vacanta:

1. MASA in regim allinclusive organizata in conditii complet neadecvate numarului de persoane acceptate in acest regim la cazare - pe scurt: COZI, COZI, COZI!! si aglomeratieeee!!!

- coada formata la intrarea in restaurant cu cel putin 15 min inainte de ora deschiderii si buluceala aferenta, lesne de inchipuit,

- de "bataia" pe mese, ce sa mai spun... insuficiente e putin spus, la care adaugam si nesimtirea clientilor care le ocupau cu o ora inainte, asezand diverse obiecte pe mese/scaune,

- recipientele in care este oferita mancare f f mici, de genul unor castroane mai mari, complet impractice, care se goleau instantaneu, fiind nevoit sa astepti cel putin 5 min pana la reumplere! sa vezi cozi! sa vezi nervi! (spre exemplu, se ofera 2 feluri de ciorba zilnic, dar este servita de o persoana, care pune fiecaruia in castron! sa vezi coada! sa vezi nervi!

- asa-zisul gratar, asezat in zona piscinei, complet inadecvat, ca dimensiune/capacitate regimului de servire all-inclusive si pe deasupra, pornit fix la ora deschiderii mesei... trebuia sa astepti practic, iarasi! , la coada, si, de cele mai multe ori, hrana cruda, fiind grabita, sub presiunea multimii/cozii, va dati seama...

- lipsa unui recipient cu cafea gata preparata, fiind obligat sa stai la coada la SINGURUL aparat de cafea!

- fructe cu taraita

- cozile

- cereale la sac, oribile!

- zilinc cush-cush!!!

- apa minerala - nu, doar sifor de la dozator

- inghetata lasata la servire proprie, unde se buluceau continuu copiii si se serveau singuri... nu vreti sa stiti cum arata...

- muste pe la mancare

- alimentele repuse mai multe zile la rand, la fel

- "transformarea" alimentelor din zilele anterioare in feluri "noi" de mancare, in zilele urmatoare - la Hotel Dorna nimic nu se pierde, totul se transforma!

Deci, masa in regim all-inclusiv la Dorna Hotel... HORROR! , ocazie de gastrita pe fond nervos si de raspandire rapida a microbilor.

2. LA PISCINA

- sezlonguri in numar limitat, unde ne lovim, iarasi, de nesimtirea oamenilor si neimplicarea personalului pentru reglarea situatiilor - esti, practic, care-pe-care; ori renunti la orice urma de bun-simt si aplici si tu regula prosopului - prosopul lasat pe sezlong toata ziua. Ce naiba?!, ai all-inclusiv deci "ai dreptul" sa blochezi vreo 3-4 sezlonguri la piscina pt "famelia" ta, pt tot sejurul chiar!

- apa necuratata zilnic

3. GALAGIA

- in fiecare seara sunt activitati organizate in zona piscinei, cu volumul la maxim, pana la ora 23! in camerele care dau spre spatele hotelului nici nu poti sta cu usa deschisa, abia poti adormi copilul...

4. CAMERELE

- singurul lucru pe care l-am apreciat la acest hotel este ca, desi, clar, nu e de 3* (decat in holul de la intrare!), curatenia se face bine!

- vederea catre mare, o iluzie/minciuna! - poate doar cele de la etajul 2 sa aiba asa ceva, restul fiind blocate de piscina si cladirile iaflate intre hotel si plaja

5. PLAJA PROPRIE

- accesibila pe o alee intortocheata, printre masini,

- necuratata

- aceeasi problema a neimplicarii angajatilor responsabili in permiterea accesului tuturor la sezlonguri, generatoare a unor situatii cel putin jenante.

- imposibilitatea accesarii serviciilor alimentare-bauturi incluse! NIMIC pe plaja!

6. ALTE ASPECTE

- wi-fi - da, dar daca ai ghinionul sa ai o camera mai indepartata de receptie... ghinion!

Concluzia: am dat "o caruta" de bani ca sa nu putem manca in conditii civilizate, fara sa te poti odihni seara, din cauza galagiei, discutii neplacute pe seama MESELOR/sezlongurilor... si alte aspecte pe care nu le mai insir aici. Personal indolent, care face impresia fie ca nu-i pasa, fie ca habar nu are cam care ar fi rostul sau pe-acolo, si asta incepand de la manager! Mai au de lucru serios! Aveti grija, daca aveti ceva standarde referitoare la cum trebuie sa fie o vacanta in regim A.I., HOTEL DORNA nu e inca la un nivel de 3*, ba chiar mai are mult pana acolo!

Sper sa va fie de folos in alegerea pe care urmeaza sa o faceti.

Cu sinceritate,

Cristina T

Trimis de Cristina Tns in 18.07.16 11:48:53
Validat / Publicat: 18.07.16 14:19:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: LITORAL SI ALTE ZONE ALE TARII

VIZUALIZĂRI: 2117 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cristina Tns); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 mobilier negienic, pe care stai pe un cm de greata...

[18.07.16 14:18:52]

@Cristina Tns: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[18.07.16 14:58:28]

Eu am facut deja alegerea, peste o saptamana mergem la Dorna.

Se pare ca am fost inspirata cand am ales varianta de cazare doar cu mic dejun, tocmai pentru a evita neplacerile enumerate de dvs. Ma gandeam sa incercam macar o data si masa de pranz sau cina, dar cred ca nu vom mai incerca dupa ce am citit review-ul dvs.

Imi puteti recomanda vreo plaja apropiata mai libera?

Noi nu avem sezlong inclus in pret, asa ca oricum trebuie sa platesc sezlongul si nu vreau tot pe plaja Dorna, pentru a evita aglomeratia si discutiile neplacute de care ati amintit.

balcosty
[20.07.16 22:38:02]

@Cristina Tns - Noi maine trebuie sa ajungem la Dorna... am platit si foarte multi bani, am luat si all inclusive, bazandu-ne pe ceea ce au scris predecesorii... vai de noi... nu vreau sa ma gandesc dacat ca trebuie sa raspund cumva privirilor mirate ale familiei...

tm67bru
[20.07.16 22:57:43]

@balcosty - fără să intenţionez să contrazic, în niciun aspect, autoarea articolului de mai sus, îţi recomand nu te pripeşti să tragi "concluzii"

Suntem diferiţi, avem nivele de aşteptare şi pretenţii diferite. Impresiile de anii trecuţi sunt *la fel* de adevărate precum cele de mai sus - asta pentru că nu există "un singur adevăr", "o singură realitate".

S-ar putea ca unora dintre voi să vă placă la Dorna; ce place cuiva, este la fel de posibil ca altcuiva să nu-i placă.

În orice caz, trebuie să percepi un merit incontestabil al rev de mai sus, *pentru voi*: a avut darul să vă coboare nivelul de aşteptări, ceea ce - poate îţi vine greu să crezi - ar putea fi unul din premizele să aveţi totuşi un sejur reuşit acolo

Cristina TnsAUTOR REVIEW
[20.07.16 23:02:30]

@balcosty: poate aveti noroc si nu veti nimeri intr-o perioada in care hotelul sa fie plin, situatie in care, s-ar putea sa nu va confruntati cu ceea ce ne-am confruntat noi. Chiar ar fi de apreciat daca veti reveni cu impresiile proprii, dupa sejur. Vacanta frumoasa va doresc!

balcosty, cris1982, Cristina Tns
Alte impresii din această RUBRICĂDorna Hotel: