Olimpic Hotel [Jupiter]

JUL-2016
REGIM MASĂ all
+ COPII: 2 -- varsta: 2+6

Am fost si eu acolo

Am fost si eu cazat la acest hotel impreuna cu sotia mea si cei doi copii, in perioada 05,07, - 10,07,2016.

Am fost placut surprinsi inca din ziua cazarii.

Cazarea s-a facut imediat, chiar daca am ajuns destul de devreme, desi de la agentie ni s-a comunicat ora de cazare ora 18.

Curatenia din camere si amabilitatea personalului sunt de laudat.

La masa totul a fost foarte bine, mancarea proaspata si din belsug.

Noi ne-am simtit foarte bine si o sa recomandam acest hotel pentru ca merita.

Am fost si o sa mai mergem acolo pentru ca ne-am simiti foarte bine.

Impresii încărcate de mihai251 in 13.07.2016 10:06:01

Validat / Publicat: 13.07.16 10:50:04

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mihai251); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 2 voturi) nota2

[13.07.16 10:24:18]

@mihai251: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 11&ridAnt=70232

@mihai251: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

- mirelutza
[13.07.16 16:08:18]

@mihai251 - Multumesc pentru impresii. Urmeaza sa merg cu familia la acest hotel in luna august. Impresiile anterioare m-au pus putin pe ganduri, dar cum stiu ca romanul e mofturos de felul lui, am fost sceptica la cele afirmate. Chiar o sa scriu un review amplu la intoarcere, ca asa pareri extreme ca pentru acest hotel, rar am intalnit. As avea insa o singura intrebare: Cum este plaja? Multumesc.

- Djbobo
[13.07.16 19:20:00]

@mirelutza - Eu zic sa va mai ganditi, cel ce-a scris acest review, astazi si-a facut cont si a postat pro hotel, cand de fapt sunt 6-7 comentarii destul de negative la adresa hotelului.

Daca ati luat deja bilet puteti sa-l schimbati la agentie cu alta destinatie fara penalitati.

Concediu placut!

- colivius
[14.07.16 20:24:02]

@Djbobo: Toti știm că imaginea unui hotel nu sta in comentarii pozitive sau negative pe diverse siteuri ci în serviciile pe care le oferă in realitate turiștilor. Cei care și-au exprimat punctul de vedere si nemulțumirile legate de acest hotel au plătit pentru servicii iar gradul de satisfacție e unul destul de scăzut. Nemulțumirile acestora nu sunt legate de tipul de detergent folosit pentru spălatul prosoapelor sau altele asemănătoare. Sa modifici oferta serviciilor all inclusiv după achiziționarea pachetului de către clienți spune multe despre intenția patronatului.

- mishu
[16.07.16 23:34:33]

Buna seara, am vrut sa scriu si eu un ecou referitor la acest articol (inca din data de 13 insa nu am reusit) tocmai pentru ca este in contadictie totala cu majoritatea articolelor pe aceasta tema. Ce mi-a atras atentia este ca la interval de 2 ore apare un alt articol scris de @adrianaleru care este in linie cu impresiile negative. Nu cred ca este vorba de a fi mai mult sau mai putin mofturosi dar intre note de 1 si 9 diferenta este foarte mare.

Anterior celor 2 articole aparute in aceeasi zi despre un sejur in aceeasi perioada, a mai existat un articol scris de @CIPRIANBOJAN cu note la fel de mici.

Nu am vazut insa poze postate de nici unul dintre cei doi mentionati la inceput prin care sa sustina cele afirmate de cat de bine si frumos sau cat de rau a fost.

Ce nu am vazut de asemenea, raspunsul la intrebarea pusa de @Mirelutza.

Si atunci stam si ne gandim, oare unde este adevarul? prea sunt multe bile negre si apare aceasta lebada a.

Mai mult, as sfatui-o pe @mirelutza sa trimita mesaj privat celor mai recenti utilizatori care au fost acolo si sa incerce sa afle mai multe.

Pana in august mai poate repara ceva eventual, sau daca pana la urma ia de bun totul si merge acolo, sa aiba curajul si sa cheme Protectia Consumatorului daca se simte mintita fata de ce a platit si ce a primit.

Poate ca totusi @Mihai251 ne va povesti mai multe si eventual va pune si niste poze si-i multumesc anticipat.

- colivius
[18.07.16 18:45:10]

Salut. Îmi poți spune te rog la ce ora s-a făcut cazarea? Au animatori pentru copii?

- nightwish
[27.07.16 12:21:14]

@colivius - Si tacerea e un raspuns...

• Jalnic (Sep.2018) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 05.09.18 de Constantines din RâMNICU VâLCEA)
  • Nu recomand (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 3.10 (scris in 27.08.18 de AlinRosca din MEDIAş [SB]) - NU RECOMANDĂ
  • De trei ani la rand la acest hotel (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.20 (scris in 18.07.18 de gigi59 din BRAşOV) - RECOMANDĂ
  • De 6 ani de doua ori pe vara in acelasi loc (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 9.62 (scris in 03.07.18 de Gelu I din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Dezgustator (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 3.95 (scris in 27.06.18 de LauraPirnau din PLOIESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Nu recomand!!! (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 0.62 (scris in 07.09.17 de Betonela din CRISTEşTI [MS]) - NU RECOMANDĂ
  • Nu recomand! Mancare oribila (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 3.55 (scris in 31.08.17 de reka16 din ORADEA) - NU RECOMANDĂ