Descoperă Maafushi

11.07.2016
Avatar Maria09
înscris/ă în 11.07.16
JUN-2016

review încărcat de pe telefon!

TIPĂREȘTE [doar articolul] SAU [articol + ecouri]

Maafushi

Am petrecut luna de miere intr-un resort din Maldive dar am vrut ca 3 zile sa le folosim pentru a vedea o insula cu localnici. Am ales maafushi pentru ca este apropiată de capitala.

Sfat: nu luați public ferry pt a ajunge pe Maafushi! A fost groaznic! O barca șubreda care ne-a legănat groaznic, drumul a durat 2 ore si ne-a fost rău tot timpul.

Chiar daca este mai scump speed boat-ul merita toți banii.

Insula este foarte mică si săraca. Nu se merita sa o vizitezi decât pentru excursiile organizate de acolo, par bine organizati.

Nu exista street food, poți mânca doar la restaurantele de pe plaja, iar prețurile mi s-au părut mari. Un club sandwich este 10$

Plaja nu este frumoasa si nici apa.

Cum ziceam, se merita doar pt excursii.

Impresii încărcate de Maria09 in 11.07.2016 17:51:17

Review-ul a fost validat (publicat pe site) in 11.07.16 / 18:32:44

VIZUALIZARI: 2092

A fost prima sa vizită/vacanţă în MALDIVES

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Maria09); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 2 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii / Incarcă foto din excursie
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Maria09? - folosește rubrica Ecouri (de mai jos)

[11.07.16 18:12:23]

@Maria09: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 89&ridAnt=70163

Am petrecut luna de miere intr-un resort din Maldive

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Descoperă Maafushi, RESORTURI / ATOLI [CAZARE]" (deja existentă pe sait)

• Maafushi. Poveste ne-romanțată (Sep.2015) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 08.10.15 de robert din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
    [Selectat ca MINI-GHID AmFostAcolo ptr această destinaţie]
  • Maldive. Vacanța (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 22.09.15 de robert din BUCURESTI) - RECOMANDĂ

• Vezi MG AFA pentru această destinaţie
  • INFO: