ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.02.2010
DIN: Suceava
ÎNSCRIS: 01.02.10
FEB-2010

Minunat... incredibil de frumos.... ieftin

In urma cu o saptamana am ajuns si noi in zona Dornelor. Cumnatul meu stia pensiunea respectiva pentru ca el a copilarit pe acolo si ne-a recomandat sa mergem la Pensiunea Poiana din Poiana Negri. Noi am mers cu masina, si e cel mai indicat sa mergi cu masina, astfel poti vizita si imprejurimile. Desi am ajus pe la ora 21, gazdele au fost foarte primitoare si ne-au aratat mai multe camere, pentru ca noi sa ne decidem unde vrem sa stam. Pensiunea are mai multe cladiri, una unde se gasesc restaurantul si camere iar in cealalta sunt doar camerele, si casute. Noi am ales sa stam in corpul fara restaurant, deoarece camerele sunt mai mari si au un holisor racoros unde am tinut mancarea. Am platit 80 de lei camera-40 lei de pers. Camere nu sunt foarte mari, sunt calduroase, fiecare camera are baie proprie si tv in camera. Consider ca raportul calitate - pret este unul foarte bun. Restaurantul este destul de mare, aranjat intr-un stil rustic specific zonei de munte, iar preturile sunt foarte bune, cana de lapte -1 leu, un ceai, o cafea 2 lei, un suc, aprox 3-4 lei un vin fiert, o bere, pana in 5 lei. Intr-una din seri am mancat la restaurantul pensiunii pastrav cu mamaliguta si usturoi - 20 lei, si tochitura moldoveneasca - 17 lei. Portia de mancare este destul de consistenta si foarte gustoasa.

Satul este frumos, iar pesajul ce ti se asterne in fata ochilor e unul din povesti, pot sa zic povesti pt ca noi am prins zile cu ninsoare multa si totul era alb. Cred ca vara peisajul este mai frumos.

Recomandam cu mult drag aceasta pensiune, unde cu siguranta va veti simti foarte bine.

Trimis de Ioana&Bogdan in 21.02.10 21:18:42

VIZUALIZĂRI: 2961 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ioana&Bogdan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Pensiunea Poiana

[21.02.10 21:52:34]

....Tin sa precizez ca este o greseala...Pensiunea despre care a scris graclari nu se numeste Pensiunea Poiana Negri ci doar Pensiunea Poiana. Sunt doua pensiuni diferite in Poiana Negri. Iar acesta este link-ul la care gasiti mai multe informatii despre acesta pensiune: http://www.pensiuneapoiana.ro/

[23.02.10 19:14:47]

rezolvat -- am mutat review-ul lui graclari intr-o rubrica nou creata pentru Pensiunea Poiana din Poiana Negri.

Ioana&Bogdan, am o intrebare: adaugirea '[Dorna Candrenilor]' din denumirea acestei pensiuni [Poiana Negri, cea de fata, unde a ramas dupa mutare doar al vostru set de impresii] este corecta ca si localizare?

[23.02.10 20:43:49]

Buna... nu, nu e corect. Pensiunea despre care am scris amandoi se numeste Pensiunea Poiana, din Poiana Negri, comuna Dorna Candreni, loc. Vatra Dornei. Doar ca graclari a gresit denumirea. Ambele articole sunt despre aceeasi pensiune... PENSIUNEA POIANA NEGRI [ DORNA CANDRENILOR ] aici trebuie sa modifici. sa ramana doar Pensiunea Poiana [ Dorna Candreni].

Imi doresc sa ma fi facut inteleasa multumesc mult.

Si pagina oficiala a pensiunii e aceasta: http://www.pensiuneapoiana.ro/ nu cea care era postata.

[26.02.10 00:01:30]

ufff...

- mutat 'la loc comanda' review-ul lui graclari (in prezenta rubrica)

- sters rubrica creata special pentru mutarea (anterioara) review-ul lui graclari

- modificat denumirea rubricii actuale in "Pensiunea Poiana [Dorna Candrenilor]"

- modificat site-ul web conform celor scrise mai sus de Ioana&Bogdan

In fine, nu in ultimul rand, notat in agenda "de gasit o moderatoare care sa ma ajute sa inteleg mai bine limbajul feminin aplicat in tehnici d'astea aplicate pe web"

[26.02.10 19:36:51]

perfect... multumesc.

Sper ca toata lumea sa se simta la fel de bine cum ne-am simtit noi.

iorgulescua
[12.09.11 23:34:55]

Am fost si eu in octombrie 2006 si m-am simtit extraordinar. Proprietarii sunt niste oameni deosebiti iar pensiunea mi-a placut mult. Este f curat, se maninca f bine si ok ca si pret. Mi-aduc aminte ca mi-a facut gazda seara niste clatite cu dulceata de mure pt ca nu ma simteam bine si i-am zis ca numai asta mi-as dori sa maninc, cu lapte cald proaspat muls. Aveau amenajat un tarc cu caprioare si o pastravarie chiar linga casutele de lemn din curte. Multumesc mult ca ati scris despre ea, am stat doar o noapte si nu mai reuseam sa imi aduc aminte exact cum se numeste iar pe net am gasit o gramada de pensiuni in acea zona dar nu pe aceasta. Sper sa pot ajunge din nou cit de curind acum ca am regasit-o...

Ioana&Bogdan, iorgulescua
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Poiana [Dorna Cândrenilor]: