ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2016
ÎNSCRIS: 09.05.15
JUN-2016

Sejur extraordinar la Aquasis Deluxe Resort & Spa

Salut, va pot spune ca dupa cele 7 noptii petrecute la acest resort merita toti banii. Am fost impreuna cu copil de 4 ani si am fost impresionati de tot resortul. Aveti ce face in fiecare moment petrecut aici. Nu sunt carcotas sa caut lucrurile negative pentru ca totusi este o vacanta iar pretul platit nu a fost mare.

Mai jos va descriu cateva din impresiile mele

- camere impecabile cu curatenie zilnica, minibar reumplut zilnic, aparat de cafea, aer individual si mobilier nou nout

- mancarea de cea mai buna calitate, avand posibilitatea sa alegeti intre restaurant principal, patiserie, fastfood si restaurant a la carte-nu se sta la coada (max 1 persoana inainte) -de la 7.30 pana la 01.00 se poate servi ceva de mancare

- bautura destula pe toate gusturile dar cele mai incercate sunt cocktailurile

- lobbybar 24 din 24

- inghetata de la 12.00 la 19.00

- loc joaca pentru copii de la 10.00 la 16.00

- aquapark pentru adulti si inca unul pentru copii-program 10.00-12,00 si 14,00-16,00

- amfiteatru cu spectacole seara de seara incepand cu 21.45, pana la acesta ora incepand cu 20.30 este minidisco cu clovnii - spectacole pentru adulti (seara turceasca, braziliana si mongoleza)

- dupa spectacole la poolbar este muzica live + karaoke

- piscine imense cu max 140cm si piscine pentru copii max 40cm

- sezlonguri suficiente si la piscina si plaja cu Hotel PLIN

- plaja cu nisip fin si intrare lina in mare (doar jumatate, cealalta este neamenajata)

- disco dupa 23.30 cu allinclusive pana la 02.00

- 5 baruri din care 3 pe plaja

- magazine cu suveniruri si fotograf profesionist contracost

- prosoape gratuite schimbate cu card

- contracost masaj, in rest gratis spa, hamam si fitness

- sala de games - contracost si gratis tenis, ping-pong si voleybeach

Tot personalul incearca sa te faca sa te simti bine, Chiar daca este deschis anul acesta si se vede un pic graba pot spune ca upgrade-ul se vede in fiecare zi a sejurului.

Am intalnit romani, polonezi, bulgari, turci, danezi, englezi si francezi.

Nu inteleg de unde atatea lucruri negative cand eu am vazut numai lucruri pozitive.

Ma bucur ca am ales acest resort. chiar daca am facut 20 ore cu auto dar va recomand cu placere aceasta locatie deosebita.

Poate am uitat alte facilitati dar va asigur ca nu va veti plictisi iar putinele imperfectiuni le-am trecut la neobservate pentru ca nu sunt genul sa caut nod in papura.

Am citit comentariile de mai jos si nu regasesc nimic, poate am fost la alt hotel... ??? . Prieteni duceti-va in vacanta aici si relaxati-va.

Noi am avut deluxe room cu seaview si am platit pentru 7 noptii cam 714 euro cu earlybooking.

Noi ne-am simtit excelent, vremea a fost excelenta si sper ca acest comentariu sa va ajute sa faceti alegerea potrivita.

Trimis de adriansendulescu in 06.07.16 23:40:45
Validat / Publicat: 07.07.16 08:18:54
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2524 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adriansendulescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 iluminat si vegetatie

[06.07.16 23:55:06]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 80&ridAnt=69962

[07.07.16 00:14:58]

a_vlad2009
    [07.07.16 13:46:37]

Buna ziua,

Vad ca ati fost pentru prima data in Turcia, astfel incat nu aveti termen de comparatie tot din Turcia la un pret similar.

Personal, ma bucur ca nu ati intampinat toate inconvenientele care pe noi ne-au deranjat si ati reusit sa aveti o vacanta reusita.

Cu siguranta, hotelul este mai bun decat ceva similar ca pret pe litoralul nostru sau al vecinilor bulgari.

[07.07.16 17:43:24]

Nu am intalnit nimic din ce ati scris dv in comentariu si va pot spune ca sunt foarte atent unde imi fac vacantele iar diferitele mici probleme aparute nu le luam in seama. nu suport treaba cu noi suntem mai pretentiosi si la oricare hotel veti merge vor fii si plusuri si minusuri. asta e firea omului sa isi dea cu parerea dar eu va spun sincer ca: mancarea a fost gustoasa si variata, toalete curate si suficiente, bautura excelenta, plaja curata, curatenie desavarsita, atitudine catre client a angajatiilor si in final servicii excelente. recomand cu mana pe inima acest resort celor care se duc sa relaxeze si sa se distreze. este o locatie cu bune si cu rele iar problema ca bratarile sau nu stiu ce problema exista la dulap sunt de ras, la orice sifonier cu 3 usi si deschidere pe sina nu veti putea umbla in 2 locasuri apropiate in acelasi timp. in acest resort am fost cu inca un cuplu care se duce an de an in turcia si au fost foarte multumiti. nu imi. luati in nume de rau cele scrise dar cand va duceti in vacante va rog sa va relaxati si sa va bucurati de lucrurile bun. aceasta este parerea mea si este una fara interese.

a_vlad2009
    [07.07.16 18:13:51]

@adriansendulescu:

Nici gand sa va iau in nume de rau chiar daca parerea dvs a fost totalmente diferita de a noastra si de a celorlalti turisti care au fost acolo si am si postat impresii.

Inseamna ca au luat in considerare sesizarile si le-au remediat.

Si noi mergem an de an la mare, in Turcia si nu mergem sa cautam defecte/inconveniente. Peste tot au fost, insa spre nenorocul nostru au fost aici mai multe

catalinstefan
    [11.07.16 16:08:12]

@adriansendulescu - buna ziua

dar de mizeria de la wc de ce nu spuneti si cea de pe plaja

[11.07.16 16:20:47]

@dsc - imi pare nespus de rau dar in perioada cat am stat eu la acest resort nu am intalnit mizerie, poate un pahar ratacit dar nu mai mult de atat. Poate am fost eu mai norocos sau am probleme cu vederea nu?

[12.07.16 19:55:54]

Am senzația că nu am fost la același hotel. Chiar am fost noi ghinionist? Am întâlnit cele mai proaste servicii și merg în Turcia de 7 ani iar la preț nu a fost nici o diferență. Incercati (la același preț) Granada Luxuri din Alanya și veți vedea cu totul altceva. Acolo chiar te simți în vacanță

[12.07.16 22:59:09]

@Elenastefan: granada nu are plaja, sezlonguri putine, coada mare la masa... inghesuiala pe mp. au fost prieteni acolo in aceeasi perioada. intr-o vacanta atmosfera pe care o cream noi ne face vacanta. va spun cu mana pe inima ca nu am intalnit multe din cele spuse de rau despre acest hotel. nu le tin partea pentru ca nu ma duc de 2 ori in acelasi loc. am avut curatenie zilnica in camera, mancarea a fost pe gustul nostru, vinul a fost deschis de ospatar in fata mea, sucurile de la poolbar excelente si cu max 1 persoana in fata, sezlonguri libere si la 10.00, spectacole decente seara, loc de joaca in interior de inalta calitate, cocktailuri de buna calitate si multe altele. au fost si minusuri dar le-am trecut cu vederea. e adevarat nu e ce se astepta toata lumea, graba un pic si angajati putini, dar noi am fost acolo si ne-am distrat.

[18.07.16 10:51:27]

Buna ziua,

As vrea sa pun si eu o intrebare... au existat seri cu muzica live? Se danseaza in acest resort? Daca "da", unde anume si ce program aveau?

Nu sunt interesat de spectacolele de la amfiteatru ci doar de show-uri dansante.

Cel putin in reclamele agentiilor se stipula ca vor fi "n" locuri cu muzica live sau cu dj... unde lumea sa se distreze.

Multumesc anticipat.

[18.07.16 11:12:54]

Există un pian obosit la lobby și de la ora 23 este disco unde nu am fost niciodată, nu știu cum e, show urile bătrâne și ele.

[18.07.16 11:26:00]

@gioko: salut exista muzica live si karaoke la poolbar de la 23.00 iar de la 23.30 este disco club cu allinclusive pana la 02.00.

[18.07.16 20:32:43]

@adriansendulescu: multumesc

[28.07.16 20:18:17]

@adriansendulescu: as vrea sa mai intreb... piscinele au apa calda... sau e incalzita de soare. Cand ma refer la apa calda inteleg ca dimineata la 8 sa pot face o baie la macar 26 grade. Multumesc

[29.07.16 00:34:19]

@gioko: soarele face totul, chiar si un sejur frumos cu baie la 7-8 dimineata.

[29.07.16 08:12:43]

@adriansendulescu: ok multumesc... deci neincalzite... la Venosa era la fel... iti tremurau genunchii daca voiai sa faci o baie...

[06.08.16 12:27:38]

Imi poate spune cineva cat de departe este. hotelul de. centrul. orasului sau de plaja de unde se fac excursiile cu barcutele? Multumesc

[06.08.16 13:10:38]

Bună. Centrul orașului este la câțiva kilometri (pe jos e departe) dar, nu te aștepta la ceva spectaculos -este un oraș mic, câteva terase, un mic bazar și de acolo cred că poți pleca și cu barca

[06.08.16 15:43:17]

[06.08.16 15:46:00]

Multumesc. am postat din greseala de 2 ori

[06.08.16 16:05:45]

Salut, oraselul este la 2.5 km si excursiile se fac direct de la hotel, in oras exista o faleza mica cu o plaja nu foarte lata dar cu nisip fin si intrare lina in mare cam de 50m. vanzatori cunosc engleza, chiar si romana. oraselul nu este o statiune de lux, este unul normal.

a_vlad2009, adriansendulescu, almani, catalinstefan, Elenastefan, gioko
    Alte impresii din această RUBRICĂAquasis Deluxe Resort & Spa: