ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2016
ÎNSCRIS: 28.06.10
JUL-2016
2 AD. + 2 COPII -- v: 15-16

Vacanta 2016

Vad ca nu s-a mai scris un review la acest hotel foarte recent.

As vrea sa spun eu cateva cuvinte despre Morsko Oko acum, la o zi de la intoarcere, cat amintirile sunt foarte "proaspete".

Ajunsi la hotel in jur de ora 11.30, am primit bratarile dar am fost cazati la ora 16.

Alta surpriza neplacuta:am rezervat o camera economica (care ni s-a spus de la agentie ca este la parter) si o camera superioara, pretul era diferit intre cele doua camere. Am primit 2 camere la parter, deci economice.

Hotelul este f bine pozitionat, foarte aproape de plaja.

Camerele frumoase, 2 paturi, Tv, AC, mini-frigider, mocheta pe jos.

Fiecare camera are si un balcon, nu foarte mare dar destul cat sa stai seara la ar sa te relaxezi dupa o zi de plimbari sau inot, cu o masuta si doua scaune. Baia din camera era destul de mare, ca o baie normala de apartament, cu cabina de dus si toate cele necesare bineinteles, prosoape, uscator par, sapun, sampon, masti.

Curatenie s-a facut zilnic: schimbat prosoape, aspirat, inlocuit consumabile, insa cearceafurile s-au schimbat la 3 zile (dar acest lucru nu ne-a deranjat deloc caci sa recunoastem: nici acasa nu le schimbam zilnic).

Mincarea ok dar nu spectaculoasa, oricum aveai ce minca, un plus este ca am avut la desert vestitele baclavale.

Micul dejun era cam acelasi in fiecare zi: de la ora 7.30-10.00: branzeturi de mai multe feluri, mezeluri, pateuri, prajituri, salate, lapte, cafea, ceai, oua omleta, oua ochiuri, oua fierte…, fructe, iaurt, compot, masline, rosii, castraveti si diverse sortimente de brutarie (cornuri, chifle, paine).

Pranzul se servea de la 12,30-14,30 iar cina se servea in intervalul 18.00-21.00, mancarea la fel: 2 feluri de supa, salate diverse, cartofi prajiti, garnituri de legume, pui, vita si peste- la cuptor sau la gratar, fructe si bineinteles prajituri, multe, dulci si aromate baclavale sau altfel de fursecuri, budinci si torturi.

Barul: bauturi bulgaresti: bere ok, gin, vin, cola, apa, suc, cafea incluse. Parcarea gratuita.

Piscina pe plaja, mare, curata si frumoasa, personalul serviabil si saritor. La piscine se poate sa mananci ceva, in afara de mesele propriu-zise, de la sandviciuri si inghetata pana la prajituri si fursecuri.

Entertainmentul... galagie multa, asa cum e peste tot... dar decent.

Accesul la internet era posibil gratuit doar in hol, dar se putea sta oricat, pe fotolii comode si la racoarea aerului conditionat.

Parcarea:gratuita, langa hotel.

Aceasta este doar opinia mea, asta nu inseamna ca cineva nu poate avea alta parere care trebuie respectata!

Trimis de camybugnariu in 05.07.16 16:37:44
Validat / Publicat: 05.07.16 17:37:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2691 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (camybugnariu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Priveliste de pe terasa hotelului. Se vede piscin si brul de la piscina.

[05.07.16 16:51:03]

@camybugnariu - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

camybugnariuAUTOR REVIEW
    [05.07.16 16:57:05]

@webmaster26 - ok.

pupumic
    [04.01.17 19:53:29]

@camybugnariu: Buna ziua,

puteti va rog sa-mi spuneti daca hotelul are sezlonguri gratuite pe plaja sau doar cele de la piscina.

Va multumesc!

camybugnariuAUTOR REVIEW
    [05.01.17 15:04:31]

@pupumic: Buna ziua. Da, sunt sezlonguri gratuite pe plaja, acolo gasiti si un bar cu racoritoare, bere, cafea.

pupumic
    [05.01.17 15:11:36]

@camybugnariu: Mulțumesc mult pentru informații!

camybugnariu, pupumic
    Alte impresii din această RUBRICĂMoko Beach Hotel by Grifid (ex Morsko Oko Garden) :