ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2016
DIN: Brăneşti [IF]
ÎNSCRIS: 04.07.16
JUN-2016
3 AD. + 3 COPII -- v: 1-8-14 ani

Therme - O experienta superba!

Auzisem de Therme de la un prieten, spunandu-le si copiiilor ca sa vada si ei unde am vrea sa mergem! In prima faza ei au fost cam tristi pentru ca vroiau la Divertiland dar dupa ce au vazut cum arata, au zis gata, mergem la Therme!

Nu stabilisem inca o zi dar in data de 27 Iunie 2016 copiii s-au tot rugat sa mergem si in graba am plecat! Mai intai am fost sa ne cumparam ce trebuia pentru ca deja toate lucrurile ne ramasesera mici de data trecuta! Ajunsi acolo parca doar locatia elibera un sentiment de lux! Am parcat imediat nefiind foarte multe masini! Era o zi ciudata avand in vedere ca in centrul Bucurestiului ploua si aici nu fusese un strop de ploaie chiar daca era innorat! Am intrat si am vazut ceva ce ne-a surprins foarte placut! Erau foarte multe case de unde se puteau cumpara bilet si erau toate aproape goale! Domnisoara de la casa de unde am fost sa luam biletele a fost foarte amabila si ne-a spus ca nu avem voie cu carutul pentru bebelus! Asa ca ar trebui sa va sfatuiesc ca daca aveti un bebelus sa aveti si scoica la dumneavoastra!

Preturile au fost ok si nu am avut probleme la plata! Am intrat repede ajungand la vestiare! La intrare primisem niste bratari de care la inceput am crezut ca sunt de forma dar apoi am vazut la ce ajutau defapt! Pe bratara erau niste numere care trebuiau sa corespunda cu numerele vestiarului rezervat! Cand iti gaseai vestiarul doar aratai bratara senzorului de culoare rosie si daca numerele de pe bratara si de pe dulap corespundeau atunci senzorul se facea verde si se deschidea usa! Am intrat rapid in zona Galaxy alaturi de 2 copii, iar ceilalti adulti au plecat in zona The Palm unde au putut sa se relaxeze, complexul fiind alcatuit din 3 zone, mai exact: The Palm: unde puteau intra doar adulti si bebelusii si se puteau relaxa, Galaxy, unde toata lumea putea sa intre doar ca acolo era mai multa agitatie pentru ca acolo se aflau cele 16 tobogane!

Am gasit un sezlong foarte repede pentru ca erau foarte multe neocupate! Am intrat umpic in piscina cu valuri unde valurile se opreau o perioada pentru cei ce vroiau apa sa fie linistita! Ce mi-a placut la piscina e ca apa era foarte calda si era adancita pe parcurs, adica nu avea o adancime stabilita, incepand de la cativa CM la 2 Metri! Am fost sa ne dam in tobogane si am inceput usor si ne-am dat in cele de la mijloc! Ce mi-a placut foarte mult a fost ca erau colace extrem de mult si nu trebuia sa ii furi cuiva unul cum am vazut ca se practica la Divertiland!

Era extrem de curat peste tot si inca un lucru ce mi-a placut a fost ca nu era aglomeratie! Adica puteai astepta maxim 5-6 minute la tobogane iar atitudinea salvamarilor a fost ok, nimic iesit din comun!

Toboganele erau curate, inafara de unul care mai avea un fel de mazga si era umpic deranjanta dar in rest curatenia in tobogane a fost excelenta!

Singura obiectie pe care as avea-o la acest Complex ar fi mancarea! Mancarea de la snack-bar era ok ca pret si gust, dar la restaurant o pizza care era poate medie spre mica a costat 25 de lei! Timpul de preparare a fost scurt intradevar dar a fost o pizza cat de cat buna! Nu am avut nici macar un accident si totul a fost normal si sigur! Din partea mea cel putin este o locatie excelenta pentru oricine si isi merita toti bani!

Trimis de Cristian07 in 04.07.16 19:47:43
Validat / Publicat: 04.07.16 20:27:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 1953 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cristian07); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.07.16 20:21:01]

@Cristian07: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

rowger
[05.07.16 08:40:31]

Ati avut noroc de o zi mai libera, fiind perioada concediilor. Altfel, nu pot sa nu observ ca ai incheiat toate propozitiile cu semnul exclamarii!

Corina70
[05.07.16 10:54:26]

@Cristian07 - Total off-topic: de ce pui semnul exclamarii la finalul fiecarei propozitii sau fraze? Inteleg ca ai fost entuziasmat si placut impresionat de locul in care ai fost, dar ce-i prea mult strica, stii cum se spune.

gotty
[05.07.16 12:45:34]

Sa ai trei copii, dintre care unul de 14 ani, la varsta de 20 ani e o realizare destul de mare. Felicitari!

In rest nu pot sa nu observ comparatia cu Divertilandul in care cel din urma iese KO. Daca ar fi sa mi dau cu parerea as spune ca este comandat dar cine sunt eu sa emit asemenea supozitii?

Corina70, gotty, rowger
Alte impresii din această RUBRICĂTherme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti]:

• pagină generată în 0.066224098205566 sec