Papillon Zeugma Relaxury Hotel

înscris/ă în 03.01.13
JUN-2016
REGIM MASĂ Ùai

Un sejur plăcut

Am sa incep prin a mentiona faptul ca este prima data cand vin in acest hotel, prima data in regim all inclusive si prima data pe litoralul turcesc. Deci nu am cu ce compara dar am o parere.

ZONA: este frumoasa, in statiunea belek la 30 min cu autoturismul de aeroportul antalya.

Plaja este draguta, putin pietris la intrarea in apa.

HOTELUL: Este mare, fara a fi chicios. Mi se pare ca pozele de prezentare reflecta realitatea. Luxury pool suite ofera tot ce ai avea nevoie de la o camera de lux.

De remarcat grija si atentia pentru copii in acest hotel: loc de joaca in aqua parc, loc de joaca inchis cu personal calificat, loc de joaca pe plaja, piscina pentru copii, propriul lor mini-restaurant (functional) cu mancare pentru copii. Peste tot locuri de schimbat scutece iar pe plaja niste cosuri albe impletite care atarna la. umbra pentru a fi folosite pe post de leagan al bebelusilor. Ce ai putea dori mai mult?

MANCAREA SI BAUTURA: Nu am ce reprosa mancarii. Este aceeasi in fiecare zi dar sunt atat de multe sortimente incat nu ai timp in 7 zile sa te saturi de ele. Imi pare proaspata atent gatita si cu aspect ingrijit. Am numarat 17 tipuri de dulciuri la desert. Fara sa pun si fructele.

BAUTURA in schimb imi pare de proasta calitate. Atunci cand afirmi ca oferi highclass all inclusive trebuie sa tii pasul. Nu exista suc decat la dozator. De proasta calitate. Sunt 2 tipuri de wisky import. Balantines si j&b. In rest produse inferioare turcesti.

Nu asta e problema adevarata. Inteleg ca atunci cand platesti putin nu poti primi totul dar as fi. vrut sa am de unde sa imi cumpar. Niciun bar din exterior nu imi poate oferi nici macar contra cost o coca cola pepsi sau un espresso adevarat.

Fresh nici macar contra cost. Personalul deosebit de amabil mi-a oferit de fiecare data pentru fetita mea limonada proaspata din lamaie. Aici este marele plus: pentru copii, orice oricand, oricat.

Recomand acest hotel celor care vin cu copii.

Cei ce sunt foarte pretentiosi vor fi partial satisfacuti si cred ca in cazul in care isi doresc mai mult exista hoteluri pe toate gusturile si mai ales pe toate buzunarele.

Impresii încărcate de marciani30 in 22.06.2016 00:45:20

Validat / Publicat: 22.06.16 06:17:27

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Istambul

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (marciani30); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7650 PMA (din 12 voturi) nota2

[22.06.16 06:16:17]

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 10&ridAnt=69398

- Corina70
[22.06.16 11:39:31]

@marciani30 - Cand ati achizitionat sejurul, ati avut vreo reducere de early-booking? Mi se pare cam mare pretul, de aceea intreb. La banii acestia puteati avea un sejur de 9 nopti (10 zile pline).

Pentru copilas ati platit bilet de avion? (in caseta tehnica e trecuta varsta de 2 ani, dar nu avem de unde sa stim daca e vorba despre 2 ani impliniti sau nu la data sejurului).

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[22.06.16 11:47:21]

@Corina70:

A avut luxury pool suite

- Corina70
[22.06.16 11:55:13]

@nicole33 - Ups, ai dreptate, acest detaliu mi-a scapat. M-a indus un pic in eroare faptul ca scrie cu litere mari "HOTELUL" si m-am gandit automat la camerele din hotel si costul sejurului meu de anul trecut.

Merci de atentionare :-).

Publicitate    [19.08.19 00:08:24]