Titanic DeLuxe Golf Hotel [Kadriye]

REGIM MASĂ UAI
1800 EUR ptr 2 pers

O mare pacaleala!!

Dragii mei,

De obicei nu reusesc sa trimit in eter impresiile de calatorie mai ales cand acestea sunt foarte frumoase. De data asta insa m-am hotarat sa le scriu in speranta ca nu se vor mai pacali si altii ca noi.

Am decis impreuna cu un grup de prieteni sa plecam in Antalya inca din octombrie anul trecut, respectiv 2015. Am inceput sa cautam oferte (este a 6 a oara cand mergem in Turcia) si ne-am hotarat sa mergem in Belek unde avusesem numai experiente placute. Zis si facut, am facut rezervare, am platit avansul si transa a 2 a... si plini de elan ne-am pregatit de o vacanta relaxata in Antalya.

Pentru inceput am ajuns acolo de dimineata si stiam ca se va face cazarea dupa ora 12.00 am. am facut un tur al hotelului si prima dezamagire a venit de la masa de pranz.

Main restaurant aglomerat si cu greu puteai gasi o masa de 6 persoane libera si asezata deja. Am facut un tur... am, ... facut al doilea si ne-am asezat... cum eram treziti dis de dimineata nu am vazut foarte bine mai nimic... am mancat si fuga la receptie sa ne luam cheile.

Primim noi cheile si in modul traditonal punem ceva banuti in pasaport... nu stiu ce a fost in capul meu... dar am zis sa incepem cu dreptul si sa fie toata lumea fericita... !!! Mergem la camere si ne vizitam reciproc sa vedem cum stam... fiecare cuplu!!??

Surprizele incep sa se tina lant... prietenii nostri pachet de bine ati venit... noi... nu!!! Un cuplu geanta de plaja... 2 cupluri nu!! Rezervarile s-au facut prin agentii diferite respectiv 2 cupluri printr-o agentie si al treilea prin alta!! Un cuplu primeste o camera mai mare si ne-am zis ca cei de la agentia lor s-au ocupat mai bine decat a noastra... De unde... cardul lor avea una din cifre neclara... nu se stia daca este 2 sau 7. SURPRIZA... imbecilii de la receptie i-au sunat la 3 dimineatza sa ii intrebe cine sunt si ce cauta in camera aceea... In conditiile in care ei activasera cardul si timp in care intrasera si iesisera de cateva ori...

Buun asta a fost inceputul... ne ducem la lobby bar si cerem lista de bauturi cu ce este inclus si ce este extra... Coniac Henessy?? Nu este. dupa amiaza... seara ni se spune ca nu este inclus si este extra... a doua zi noi incapatanati insistam... ni se spune ca este incuiata sticla si nu au cheia; -)) noi nimic... si dai si lupta si lupta si dai... prietenul nostru se cearta cu ei... eu pun 2 lire pe masa... Din ziua urmatoare am gasit coniacul dorit la liber... Au multe alte bauturi dar noi caposi nu voiam alt coniac si pace...

In ziua urmatoare mesele au fost din ce in ce mai sarace pana au anulat de tot o gondola... nu mai aveau ce sa puna...

Rezervare restaurant a la carte... alta aventura... mers la restaurant... ne trimit la receptie pentru rezervare... de la receptie ne dau un nr sa sunam intre 9 si 16.00 sun la 10.00 si imi spune ca nu mai au locuri in conditiile in care de la restaurant aflasem ca au locuri... cer rezervare ziua urmatoare... mi se spune ca e complicat... am insistat si bine am facut ptr ca la Okeanos am mancat cel mai bine din tot sejurul...

Tobocane apa adulti... pauza... nu aveau salvamari si prin urmare erau deschise 2 ore dimineata si 2 ore dupa amiaza... nu stiu cand ca eu le-am vazut functionale o singura data... of...

nu spun ca nu au fost si lucruri bune... de ex spectacolele, echipa de animatie sau curatenia... dar sincera sa fiu dupa asemenea experienta mie mi s-a luat de TURCIA... si credeti-ma am platit o poala de bani...

cat despre hotel e mult zgomot pentru nimic... nu recomand!!!

Impresii încărcate de Maria 1964* in 21.06.2016 16:58:10

Validat / Publicat: 21.06.16 17:25:27

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya, Calista, Susesi, Miracle, Lares Park

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Maria 1964*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5849 PMA (din 10 voturi) nota2

[21.06.16 17:16:40]

Bun review de debut, merită remarcat

@Maria 1964: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 11&ridAnt=69386

- krisstinna
[21.06.16 22:49:17]

@Maria 1964 - Bine ai venit printre noi! Îmi pare rău pentru experiența neplăcută. Am citit cu sufletul la gură acest articol pentru că am copilul acolo, în vacanță. Menționez că băiatul meu și prietena lui sunt extrem, extrem de fițoși, de pretențioși și cum eu le-am sugerat și rezervat acest sejur, aveam mari emoții. Au plătit 1350 de euro pentru 6 nopți, dar 7 zile.

Le-am găsit un zbor dimi la 6:30, la ora 11 erau în cameră cu bagajele desfăcute. O cameră imensă, superbă! Am primit poze pe whats app, chiar și filmulețe.

La plecare, după 6 nopți, au avion la ora 22:30, deci au la dispoziție 7 zile.

Culmea, sunt tare încântați! Azi au plătit 60 de euro pentru un baldachin pe plajă, cu ospătar privat care le-a stat la dispoziție toată ziua cu absolut tot ceea ce au poftit. Ți-am spus că sunt figuranți. La Paris au închiriat un Ferrari pentru a se plimba prin oraș-asta ca fapt divers!

Cred că depinde un pic și de noroc și de chimia dintre noi și angajații locului cu care uneori nu rezonăm. Îți doresc vacanțe reușite pe viitor!

- Maria 1964*
[22.06.16 10:10:23]

@krisstinna - Draga Cristina,

Ma bucur pentru ei!! Poate am avut noi ghinion sau suntem pretentiosi din cale afara; -) dar chiar asha s-a intamplat...

daca sunt indragostiti... viatza e mai frumoasa si o poti vedea prin lentile roz... tineretea are frumusetea ei aparte... !!

Apreciez comentariul tau si sa auzim numai de bine!

Cu drag, Maria

- Schummy
[07.01.17 10:31:13]

@Maria 1964: eu am fost in 2 Septembrie.

La recepție nu am dat nimic si in camera am avut geanta de plaja se care spuneai.

Restaurantul avea mai multe sali. (Mai exact 4 + restaurant pentru copii). Era imposibil sa nu ai loc. Noi am fost 5 persoane si tot timpul am prins masa.

La restaurantele a la carte nu era nici o problema daca citeai Broșura din camera. Eu nu m-am deplasat. Am sunat si apoi găseam in plic rezervarea sub usa.

Topoganele funcționau... doar ca era la amiaza o pauza de doua ore. (daca vrei iti trimit filmări).

La banii plătiți a fost super ok. (e um hotel ieftin pentru ce oferă). Si a fost a patra oară a mea in Turcia

- popaanca
[05.02.17 18:17:37]

@Maria 1964: Noi am fost de 3 ori la acest hotel si ne-am simtit foarte bine, tinand cont ca inainte de Titanic am mai fost la cateva hoteluri care nu sunt de lepadat Max Royal, Delphin Imperial din Lara. Dupa parerea mea, trebuie sa fii si un pic informat inainte de a merge la un hotel. La masa nu este deloc aglomerat pentru ca este o incapere separata in care pot sta doar persoanele peste 13 ani, fara copiii deci foarte liniste si frumos. Toate serviciile au fost ireprosabile, ne -am simtit foarte bine si asta ne-a facut sa alegem de 3 ori acest resort.

[05.02.17 18:51:02]

@popaanca: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Publicitate    [25.06.19 07:43:56]