ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.06.2016

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Un week-end reușit cu o cazare dezastru

17_19 iunie 2016 hotel de 5 stele, grup 9 persoane. Am ajuns la ora 22.

Ne. am cazat și am avut prima surpriza: baia murdara. Vasul de toaleta mirosea urat, chiuveta murdara de sapun si un buretel de par ramas de la fostii locatari. Hartie igienica patata... si asta intr. o camera. Ne intalnim toti 9 si fiecare povesteste. In alta camera era un prosop ud in cada cu apa, avea dopul pus. In alta baie un gandac.

Mergem sa mancam la restaurantul de vis. a. vis pt ca la planeta restaurantul se inchide la 22. Mancare f buna la preturi mici.

Camera a fost cat de cat curata. Praful nu se sterge peste tor... doar unde are acces turistul. Balcon mare cu uscator de haine. Aer conditionat profesional.

Coboram la micul dejun si mergem direct la receptie sa rugam sa ne curete baile. Receptionerul nu este surprins, ba chiar ne zambeste.

Mergem la masa. Micul dejun foarte saracacios. Nu am prea avut ce sa mancam. Cafeaua este o apa colorata. Sucurile sunt concentrat cu apa.

Plecam dezamagiti sa facem baie pe plaja apoi la piscina. Piscina excelenta si distractie, muzica, animatori, totul foarte bine. Dar, din pacate trebuie sa te hidratezi.

Mergi la bar... coada si un baiat foarte nervos inca de dimineata. Se uita urat si spune cate ceva pe limba lui.

Masa de pranz foarte saraca... aveau f multa pizza si nici aia stralucita. Nu am avut curaj sa gustam supele. Aglomeratie mare la masa. Am stat cu farfuriile in mana in picioare pana s. a eliberat o masa de 4 locuri. Am stat 5.

Urmatoarea zi te etentionau chelnerii sa mananci repede ca in 20 de minute trebuie sa pleci de la masa. Horror!

In lift nu mergi niciodata singur. Gandacii sunt cu tine. Nu i. am omorat ca erau gandaci de 5 stele.

La decazare domnul receptioner uita sa ne inapoieze cartile de indentitate, dacă nu erai atent te trezeai la vama fără ci.

Cu baia s. a rezolvat. Au curățat cât de cât, dar în concluzie hotelul este de maxim 3 stele.

PS: înternet în camere nu exista. Doar în lobby. 5 minute free. :(. a

Trimis de anca306 in 20.06.16 13:45:38
Validat / Publicat: 20.06.16 14:16:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: albena varna

VIZUALIZĂRI: 2043 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anca306); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.06.16 14:16:19]

@anca306: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 62&ridAnt=69336

AZE
    [20.06.16 15:35:03]

@anca306 - Buna ziua, am votat articolul pentru detaliile furnizate de Dvs. dar chiar asa a fost? Eu sint la al 5. lea sejur in Bulgaria (cate 7 nopti+un sejur de 14 nopti) si niciodata nu mi s-a intamplat sa am un mic dejun saracacios (drept este cafeaua la fel ca la orice automat din Romania, de ex la serviciu), nu am stat la coada la mnacare/bar mai mult de 3 minute maxim, niciodata nimeni nu s-a uitat la mine urat (chiar daca am cerut a X a bere sau altele), niciodata nu m-a ridicat nimeni de la masa chiar daca am depasit programul mesei cu cateva minute, chiar daca calitatea preparatelor servite la cina si pranz nu se ridica la anumite standarde, intotdeauna am gasit ceva pe gustul tuturor din familie (deoarece întotdeauna erau multe feluri de mancare), cat despre camera este o problema cu umezeala la toate hotelurile de aici si mirosul dar in cele 5 sejururi se facea curatenie zilnic. Nu sint neaparat un fan Bulgaria dar deocamdata este o solutie. Sper in viitor sa merg numai in Romania (si sa uit complet de bulgari) la mare (când aceleasi conditii o sa coste la fel)

anca306AUTOR REVIEW
    [30.06.16 22:13:51]

@AZE - da, din pacate, asa a fost. am mancat salata bulgareasca... de fapt doar rosiile pt ca erau f moi castravetii din ea. imi pare rau ca nu am fotografiat toate dezamagirile intalnite.

mirosu persista foarte tare in baie, camera se mai aeriseste... capacul de la toaleta mirosea.

dupa sesizarea noastra, au facut curatenie... daca se poate spune asa, au schimbat prosoapele si au curatat locurile indicate de mine prin biletele lipite in baie.

dupa aceasta curatenie am gasit langa cada o agrafa de par (si nu era a mea). am mai fost in bulgaria, dar niciodata nu am intalnit asa ceva.

Aveti dreptate, speram ca pe viitor sa existe si in Romania ok calitate-pret. aici a fost foarte ieftin... o oferta cu 300 lei de persoana pt 2 nopti.

La capitolul cafea, inca mai exista tonomate de cafea cu 1 leu si cafeaua este mai buna decat cea de la planeta.

Imi cer scuze petru intarzierea raspunsului

anca306, AZE
    Alte impresii din această RUBRICĂPlaneta Hotel: