ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.02.2010
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 16.02.10
SEP-2009

A fost ok si nu mai aplecati urechea la unii

Mai intai de toate... unii oameni sunt [....sters de webmaster99]... nu stiu de ce dar sunt... am fost acolo in ciuda comentariilor oribile gasite pe acest sait si nu e deloc asa cum se plang unii... Mancare buna, liniste, confort si mai ales igiena ceea ce la noi gasesti ff rar. Mergeti fara grija un concediu acolo e de neuitat...

------------------------Impresii adaugate ulterior de autoare

Noi am stat la etajul 5 vedere parc, frumos, foarte frumos, dimineata era un aer proaspat de parca eram la munte si la mare in acelas timp, la parter era sala de mese unde se servea mancarea de dimineata, pranz si seara... de toate, iti puneai si in cap... cum iesiai din restaurant era receptia pe dreapta si un loby bar pe stanga cu multe mese unde puteai servi o cafea, suc sau astepta pe cineva... cu un nivel mai jos era al loby bar si piscina interioara... sus, cu un nivel de receptie era terasa... la aceasta aveai o scara speciala care ducea la ea direct din restaurant... deci puteai servi masa si acolo...

Langa piscina de copii mai la cativa metri puteai servi masa tarziie (un cartof prajit, o sunculita prajita, sucuri si inghetata... distanta pana la plaja nu e mare 100-150m... ce sa mai vb trebuie vazut ca e ok zic eu nu ca alti care nu au mai fost in alta parte si totusi fac figuri... eu am fost si in mamaia la hoteluri si nu pot face comparatie... sunt mult sub stea unele... in multe privinte

-----------------un nou set de impresii adaugate de autoare:)

Noi cand am rezervat am intrebat la agentie de parcare dar a spus ca nu au si cand am ajuns acolo receptionera ne a intrebat daca suntem cu masina, in fata hotelului era o parcare micuta pazita... acum nu stiu daca mai o au, dar totusi mergeti cu masina ca sunt destule parcari cu plata in caz de nu mai e aceeasi... hotelul e ff aproape de admiral, dar daca aveti o harta a nisipurile de aur nu o sa aveti probleme si e si aproape de plaja daca mergeti in zona parcului (mc donald) se vede pe plaja...oricine va poate indruma, noua ne a placut ff mult dar anul acesta am vazut o marire excesiva de preturi si nu ne mai putem permite avand in vedere ca vrem s a stam 5 nopti, anul trecut am luat camera de pe 1 pe 5 sept la pret de 29euro iar acum e dublu in perioada aceeas... hotelul repet e bun...

Personalul mai trebuie lucrat la capitolul limba engleza dar e k... paralel cu strada hotelului se afla strada distractiei, pe aceasta strada o sa gasiti fff multe cluburi, discoteci, baruri... o sa va streseze un pic angajatii lor (cluburilor) cu harti cu oferte pe stada si fetele de la excenge dar asta e, sunt foarte cicalitori bulgarii cu ofertele (adica aproape ca te baga cu forta in restauran, nu stiu ce cocteiluri sa mai dea gratis sa bei ceva la o terasa sau ce m-a amuzat pe mine a fost cand in fata unui restauratn era un domn forte gras si face semn la oameni care treceau ca vezi doamne a mancat atat de bine incat i-a crescut burta, bineinteles de reclama)...

Anul acesta merg la primasol strandja in sunny beach ff ieftin in caz de vreti ceva...

Trimis de maikey in 16.02.10 20:18:28

VIZUALIZĂRI: 4629 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maikey); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 camera ff curata
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmasterXY*
    [16.02.10 20:38:39]

niketa, bine ni te-ai alaturat pe AmFostAcolo!

Multumim ca ne-ai impartasit impresiile tale de vacanta, dar se impune o mentiune:

pe viitor te rog sa eviti "catalogarea" (sters din textul reviews-ului) persoanelor care nu iti impartasesc opiniile, ramai pe expunerea celor bune sau mai putin bune din vacantele tale!

Multumesc!

mario 110
    [16.02.10 22:03:14]

ne puteti spune mai pe larg cum sunt camerele, mincarea, serviciile, pozitia hotelului fata de plaja si cit acostat?

alinabc
    [25.02.10 19:58:50]

am facut rezervare ptr. sejur la mimoza, in iunie 2010 si as vrea mai multe detalii privind parcarea, cum ati procedat? am inteles ca sunt probl. si se lasa masina la alt hotel, la care? dati-mi macar un reper ca stiu statiunea cat de cat. Suntem 4 familii cu masinile si vrem sa fim pregatiti (chiar-la ce e mai rau , sau poate nu).

Multumesc anticipat.

webmasterXY*
    [25.02.10 20:52:01]

niketa, am mutat in cadrul review-ului de mai sus cel de al doilea set de completari.

Te rog, pentru a doua oara, ca orice completari aduse unui review sa le faci cu ajutorul ecourilor si NU prin initerea de noi reviews-uri.

Multumesc!!

Diaura*
    [16.05.10 20:22:19]

Asa cum arata in poze, mie mi se pare ok hotelul. Iti mai amintesti cat a costat cazarea pentru o noapte ?

dianarusu
    [25.06.10 23:41:24]

Niketa, am inteles ca mergi anul acesta la Primasol Strandja. In ce perioada? Si eu merg tot acolo din data de 8 iulie. As dori cateva informatii despre sejurul tau in caz ca mergi acolo inaintea mea. Eu sunt putin stresata pentru ca referintele hotelului sunt destul de rele.

maikeyAUTOR REVIEW
    [29.06.10 01:23:38]

diana eu mi-am schimbat planurile -- am din martie bilete la slavey si nu mai merg la primasol, eu am prins oferta la slavey in august pt 4 persoane, 5 nopti 25 de mil si am acceptat k mi s-a parut mai ieftin si mai comod la nisipuri

georgeroiu
    [13.02.11 17:35:11]

Buna,

Anul asta mergem la inceput de iulie la Mimosa, ne nagam la early booking, reducere 20 %...

Zi mi, te rog, piscina interioara era incalzita? Am citit de la unii ca nu, ca era chiar rece apa... si ne gandim poate nu prindem vreme f buna, in perioada pana pe 10 iulie cand mergem noi...

Multumim!

alinabc, dianarusu, Diaura*, Dragoș_MD, georgeroiu, maikey