ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.02.2010
AUG-2009
2 AD. + 2 copii 3si 5 ani COPII

ARTICOL ARHIVAT

A fost frumos

Am plecat din Alba Iulia doua famili cu copii cu doua masini, traseul a fost Alba Iulia, Sibiu, Rm. Valcea, Pitesti, A1. Dupa aproximativ 40 km iesire A1 dreapta spre Giurgiu pentru evitarea Bucurestiului. Cazare la un motel in Giurgiu ultimul inainte de vama [nu-i mai stiu numele] pret 120 ron de familie cu parcare si mic dejun inclus. Initial la telefon am facut rezervare la pretul de 100 ron dar cand am ajuns s-au facut ca ploua, in fine. Dimineata am plecat spre vama, acolo nici o casa de schimb nu avea leva, ne-am intors cu o masina in Giurgiu am cumparat, ne-am intors la vama am trecut podul si-am intrat in Bulgaria fara probleme.

Drumul prin Bulgaria bine semnalizat daca esti atent [n-am avut nici GPS, nici harta, nici detector radar] politie am vazut o singura data pe autostrada inainte de Varna, ne-a depasit si a oprit o masina din fata noastra cu numere de Bulgaria pentru viteza cred. Din Varna spre statiuni drumul cu multe indicatoare, am ajuns repede la Nisipuri. Aici au fost ceva probleme, timp de mai mult de o ora am cautat hotelul fara nici o sansa. Pana la urma am platit un taxi care a mers inaintea noastra, in doua minute am ajuns.

Cu parcarea in fata hotelului au fost ceva greutati, dar baiatul de la receptie ne-a zis sa lasam masinile pe trotuar ne-a dat o hartie sa o punem pe parbriz cum ca eram cazati la hotel. Dupa doua zile am gasit locuri in parcarea hotelului cu plata. La receptie au fost foarte amabili, in cinci minute aveam cheile.

Camerele foarte mari [am avut extinse] bine aerisite, cu vedere spre parcare chiar deasupra masini. Despre hotel: nou, curat, patru lifturi, patru piscine, doua baruri, restaurant interior plus terasa exterioara de luat masa.

Mancarea excelenta, multe salate, carne de porc, pui, vita, miel, seara pregateau gratare si mici. Intre mese cartofi prajiti, pizza, etc, dupa masa inghetata. Bauturi la discretie[am uitat sa va spun am avut all inclusive], sucuri la dozator: coca cola si mirinda, bere rece, apa, vinuri, coniac, vodca. Despre calitatea bauturilor alcolice nu va pot spune mare lucru, in afara de o bere si un pahar de vin rosu intr-o seara nu am baut decat apa si suc[nu sant bautor de felul meu].

Singurul inconvienient a fost plaja cam departe, la dus lejer dar la intors cam greu cu copiii dupa tine, plus o gramada de scari de urcat la hotel. Plaja foarte frumoasa intrarea lina in apa, curata, ultima zi valuri mari. In statiune n-am iesit decat in ultima seara pentru cateva suveniruri pentru cei de acasa. La hotel in fiecare seara minidisco pentru cei mici si programe artistice.

Trupa de animatori isi faceau treaba in fiecare zi, iar pentru copii aveau o camera mare plina de jucarii unde doua ore pe zi 12-14 era lumea lor putand sta si noi linistiti.

In principiu un hotel foarte bun in comparatie cu pretul platit 1550 ron/5 nopti, dar trebuia sa se intample ceva care sa lase un gust amar: dimineata in ultima zi, dupa micul dejun, eu am plecat in camera sa i-au bagajele sa le duc la masina, sotia a ramas la masa pregatind doua sandwichuri pentru copii, sa avem pana in Romania, daca li se facea foame[nevrand sa ne oprim in Bulgaria]. Cand am revenit din parcare in hotel, sotia era la receptie cu managerul care zbiera ca din gura de sarpe sa-i platim mincarea[doua sandwiichuri]. Am incercat sa-l potolim, dar a inceput sa urle si mai tare, fara rusine, de fata cu toti turistii de parca i-am furat tot hotelul. Neputand vorbi ca de la barbat la barbat, managerul fiind femeie, am lasat pachetelul cu mancare la receptie sa plecam, dar ne-a amenintat ca daca nu platim cheama politia, spunand ca acest lucru pateste cu majoritatea turistilor romani. A renuntat abia cand i-am cerut sa ne returneze contravaloarea a doua zile cand a fost stricat aerul conditionat. Poate am gresit si noi dar a fost prea de tot.

Mergeti cu incredere la Slavey dar aveti de grija cu pachetelele de mancare. Drumul la intoarcere fara peripetii, l-am facut dintruna pe ruta Varna-Ruse-GIurgiu-Pitesti-Curtea De Arges-Transfagarasan-Sibiu-Alba Iulia. Trebuie neaparat sa vizitati Transfagarasanul este superb, drumul este foarte bun. Anul acesta merg pentru prima data in Turcia, hotel Grand Efe, Ozdere, Kusadasi, august. Stie cineva ceva de Grand Efe, va rog. Daca aveti intrebari cu multa placere.

Trimis de creiveancristi in 16.02.10 11:46:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Inainte de revolutie cu parintii fiind la mare la noi,am fost intr-o excursie de o zi la Nisipuri

VIZUALIZĂRI: 6728 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (creiveancristi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.02.10 11:54:22]

comportamentul patroanei tipic "bulgaroilor cu ceafa groasa" alui Eminescu. Si sincer am auzit si altele si mai si: cind iesi la plaja, iti blocheaza usa cu un pai ceva, cand te intorci si nu poti intra te pun sa platesti broasca, ca ai stricat-o; fix 5 euro; aceeasi chestie am auzit-o de la un patit si in Grecia, la Olympic. Toti sunt ahtiati dupa bani, mai ales daca esti slab de inger si mai ales daca esti cu familia! Stiu ca nu faci scandal si dai banu'! Bravo pentru modul de comportare al tau! Sa stie si vecinii nostri mai subdezvoltati ca nu poti sa-ti bati joc de turisti, romani in special, oricind si la orice ora doresti!

[16.02.10 12:32:03]

Nu stiu de ce ti se pare ca si-au batut joc? Parerea mea ca nu e normal sa iesi cu pachetelul de mancare, all inclusive se refera la faptul ca mananci acolo cat poti, dar ca romanii trebuie sa plece si cu pachetel (sincer numai la noi vezi asa ceva). Ideea e ca peste tot nu te lasa sa iesi cu mancare din restaurant si e normal, numai ca anormal a fost scandalul pe care l-au facut dupa aceea si e o nota in minus hotelului sau mai bine zis personalului. Se putea vorbi si frumos (de catre vpersonalul hotelului) sau respectuos, nu cred ca nu se intelegea dar posibil sa nu fi fost primii care au procedat asa.

Iar pentru sbacau in special sa stii bulgarii nu sunt deloc mai subdezvoltati ca noi ci dimpotriva ne dau clasa din multe puncte de vedere, si sa stii ca mai conteaza si cum este omul (na se mai uita si ei la om). Eu de cate ori am fost niciodata nu am simtit ca bulgarii se uita urat sau isi bat joc de romanii, cu o singura exceptie vara trecuta la Victoria Palace Sunny Beach dar acolo era ceva general nu doar de romani ci de toti turistii.

[16.02.10 13:24:36]

valentina, si eu ma refeream la faptul ca se putea si fara scandal; poate unii nu au mai fost la AI si nu stiu ca n-au voie sa ia un sandwich pentru drum; corect era sa le spuna frumos, cu un zambet, ca nu e posibil sa plece cu pachetel, nu sa faca ditamai harmalaia.

Iar ca subdezvoltati nu ma refer la turism, unde ai dreptate ne sunt cu mult inainte. La restul domeniilor insa am obiectii...Daca ai facut drmul cu masina pe acolo, chiar in apropiere de Sofia, si ai vazut mormanele de gunoaie pe strazi considerate principale...fetele vesele pe marginea drumului..( e drept asta vezi si la noi....) si economia lor cred ca este mult mai la pamant ca a noastra...Eu nu suport stilul slav, e mult prea mizer pentru gusturile mele; asta nu inseamna, cum ai spus si tu, ca nu te poti simti bine la ei pe litoral, la un hotel de 4 stele, de exemplu; mult mai bine ca la noi. Eu personal as da oricind bulgarii cu AI pe greci fara mese...

[16.02.10 14:19:33]

Asa e sbacau nu contest ca este si la ei greu si economia lor e la pamant (acum nu stiu daca noi suntem mai jos sau deasupra lor) dar cert este ca pe litoralul lor este exemplar de curat, apa fara alge si macar au invatat sa faca turism de la nemti ( noi nu vrem). De drumuri pareril sunt impartite, eu am mers si pe la Vama veche - Nisipuri si pe la Russe - Varna ( care e un drum ffff bun mult mai bun ca tot ca gasesti la noi) si pe la Russe - Velico Tarnovo -Edirne ( cam prost cam ca la noi).

[16.02.10 15:30:27]

eu am fost si cu autocarul si cu masina personala catre Grecia; cu autocarul a mai fost cum a mai fost....dar cu masina personala...jale! am iesit de pe autostrada Sofia-Pleven...si ca sa intru inapoi am ratacit in miez de noapte cam 3 ore...indicatoarele lipseau cu desavirsire, si era un orasel destul de mare cel din care nu mai puteam iesi...plus ca la cultura sunt mult sub noi. Am intrebat 2 pustani curatei de vreo 17-18 ani de autostrada in 4 limbi straine...si pana nu am zis Romania si am facut febra musculara, nu au reusit sa-si dea seama ce vreau. Ei au fost singurii care macar au incercat sa ne ajute, restul disparind brusc cind ieseam din masina si vroiam sa intreb; am ajuns sa ma uit in oglinda, sa nu-mi fi crescut vreun corn intre timp, de fugeau asa rapid! La noi ma indoiesc ca un pustan de 14 ani nu stie macar strictul necesar in engleza, franceza sau germana...macar in una dintre ele! Cultura lipseste la ei...parerea mea ca om patit.

Si eu cred ca romanii ar fi vrut si ei sa faca litoralul ca cel al bulgarilor...numai ca atunci cand au venit strainii sa investeasca, au cautat care mai de care sa-si traga partea leului din banii lor; asa ca oamenii s-au lasat pagubasi si au trecut la vecini!

[16.02.10 16:07:35]

Noi ne-am imprietenit cu o bulgaroaica si un bulgaroi, adevarat erau studenti, si vorbeam cu ei in engleza. In rest nu stiu mai mult,noi am avut GPS si nu prea am avut nevoie sa intrebam.

Despre litoralul nostru oricum e un subiect cred eu cam greu si cred eu inchis pentru straini, pt ca si-au facut deja o imagine despre noi.

Dragoș_MD
[16.02.10 16:22:07]

eu daca as fi investitor, nu as investi in litoralul romanesc din cauza lipsei ACUTE de infrastructura! si tot din cauza asta nici nu vin nici investitori, nici turisti din afara (cu exceptia catorva rusi betivani, de Craciun si Anul nou pe stil vechi)...

[16.02.10 16:28:24]

Asa e Dragos ai perfecta dreptate, atunci si noi mergem pe litoralul Bulgariei, Turciei Greciei etc

[16.02.10 16:29:29]

Eu nu neg faptul ca sunt oameni educati si foarte educati si la bulgari, numai ca mie nu-mi plac ca neam...la fel nu-mi plac nici turcii, nici maghiarii, dar asta nu m-a impiedicat sa ma simt bine atunci cand am fost acolo.

Litoralul nostru...ai mare dreptate, e un subiect greu...oare nu puteam face si noi ca turcii? Hoteluri speciale pentru straini? Mai atrageam bani in tara, poate ceva investitii; la fel cum era Club Festival din Kusadasi special pentru turisti francezi. Sau la fel cum era la noi pe vremea lui ciuruitu', cand strainii aveau hotelurile lor unde foarte rar vedeai picior de roman, si beneficiau de cele mai bune conditii. Eu cred ca strainii s-au cam lasat pagubasi cu litoralul nostru (va aduceti aminte cati nemti erau acum vreo 20 de ani pe litoral la noi? oh tempora...)si acum merg in special prin zonele montane sau agroturistice.Acolo inca mai exista acea ospitalitate tipic romaneasca, neafectata de cursul euro/leu...

molko*
[16.02.10 17:34:22]

va spune unu' care stie cu ce se mananca economia bulgarilor. Au probleme mari si ei, ca toata europa, dar credeti-ma ca nu ca noi. In primul rand nu s-au imprumutat de la FMI, UE etc nici un cent. ! Trec criza cu pieptul dezvelit, dar decontul la imprumuturi vine frati romani... ca nu ne da nimeni pe gratis. Generatii peste generatii vor avea de platit pt gafele de azi.

cat despre strazi, gunoaie, fetite... ca tot vine vorba de bulgari... va place cum arata intrarea in Bucuresti dinspre Giurgiu? Cred ca si in Sudan e mai ingrijit! zici ca intri in Tichilesti nu intr-o Capitala a unei tari UE.... Suntem varza, indiferent ca ne place sau nu.

pepsi70ro
[16.02.10 18:12:41]

Felicitari molko, sunt de acord cu tine 100%.

Inainte de a comenta ceea ce este la vecinii nostrii, este bine sa ne uitam in curtea noastra, si eu sunt convins ca in 5 ani, si este mult, Bulgaria o sa fie mult inaintea noastra economic. Nu pentru ca acolo nu se fura, se fura mult si la ei, dar cel putin ei se gandesc la viitor si atrag fonduri europene, mult mai mult decat atragem noi.

Noi nu suntem in stare sa atragem fonduri europene, pentru ca sunt verificate de UE, iar la noi interesele sunt asa mari, incat eventualele proiecte sunt din start refuzate.

Ma rog, nu este locul sa vb. aici despre toate aceste lucruri, referitor la review, sunt de acord sa nu se permita iesirea din restaurant cu mancare, asa este peste tot in lume, nu sunt de acord cu circul facut de catre angajati.

[18.02.10 16:55:00]

sal.. s eu sunt tot din alba iulia s vreau s eu sa merg la vara la slavey. mi-ai putea spune prin ce agentie ti-ai cumparat biletul? aaa s am vazut k ai zis k ai avut camera large...nu sti cumva cele standard cum sunt?

[18.02.10 18:33:17]

Buna, a fost o oferta last minute, biletul l-am luat cu o saptamana inainte de plecare de la agentia [....] din Brasov de pe internet. Noi am iesit undeva la 30 de euro de persoana pe noapte, 2 copii gratis. Anul asta sub 40 de euro n-am gasit, asa ca ne-am hotarat sa mergem in Turcia. Am primit o oferta de la o agentie: 445 de euro/toata familia, copiii gratis/7 nopti din 21 august, all inclusiv, in Kusadasi transport individual. Dus intors fata de Bulgaria anul trecut 800-1000 km. Cu oferta early booking ajung undeva la 31, 5 euro de persoana; pentru copii ne monteaza un pat suprapus in camera dubla standard gratis. Daca te intereseaza, noi plecam singuri, cu masina.

[18.02.10 18:39:12]

creiveancristi, sa nu fie oare vizibila pentru toata lumea Nota de mai jos????

Renuntati la a scrie numele agentiilor in cadrul ecourilor, astfel de discutii le puteti purta prin intermediul mesajelor private:

din "contul meu", "setari" va puteti activa optiunea de primire a mesajelor private de la ceilali useri AmFostAcolo.

[18.02.10 18:42:52]

noi suntem vreo 8 pers s am gasit la 47 euro camera standard (s deaia te-am intrebat dak ii mare diferenta intre ea s large) da noi vrem in mergem p 15 iulie s deaia ii asa scump dar cu early booking iesim p undeva la 220 euro(6 nopti) cu taxa d statiune. s parcarea cat te-a costat? aaa...in ce perioada ati fost voi?

[18.02.10 18:52:09]

bolundaia, crezi ca ai putea renunta la acest limbaj de "mess"?? Este un limbaj neacceptat pe AmFostAcolo (si nu numai).

Multumesc!

[18.02.10 18:56:40]

Webmaster99 nici prin gand nu mi-a trecut sa fac reclama, nu am nici o legatura cu respectiva agentie, eu fiind din Alba-Iulia ei din Brasov. Daca omul m-a intrebat si fiind nou pe forum, habar n-am avut cum sa trimit un mesaj privat. Acum stiu, am sunat pe cineva si mi-a explicat. Nu se va mai intampla, promit.

[18.02.10 19:14:01]

Pentru bolundaia: nu stiu cum arata camerele standard si cealalta familie care a fost cu noi tot extinsa a avut. Cu parcarea sunt probleme mari, a hotelului este foarte mica si te pun sa parchezi pe trotuar de unde si pericolul sa ti-o salte. Dupa ce platesti la receptie parcarea o sa-ti dea o hartie sa o lipesti pe geam, ei zic ca n-o sa ai probleme. Dupa doua zile am fost pe faza, s-a facut loc si am mutat masina in fata hotelului. Oricum parcarea este scumpa, nu mai tin minte exact. Prietenii nostri n-au platit-o, au lasat masina mai jos de hotel pe trotuar, si n-au avut probleme. Eu avand masina noua mi-a fost frica. Am fost in perioada 12-17 august. Pretul pe care mi-l spui este pe persoana sau familie?

[18.02.10 19:28:06]

persoana

[18.02.10 19:31:27]

deci cu exceptia parcari sa inteleg ca imi recomanzi hotelul? si am inteles bine ca masa de ping pong, si ce mai este de distractie se platesc?

[18.02.10 20:20:11]

Mergeti cu incredere la Slavey, este foarte frumos, hotelul nou, trei piscine exterioare si una interioara cu apa foarte curata, mancare foarte buna pentru toate gusturile, gratare in fiecare seara. Sucurile ok, pepsi si mirinda, plus de toate felurile la dozator, apa plata si minerala, alcolice de toate felurile. Distanta cam mare pana la plaja, daca ti se facea sete trebuia sa cumperi de la terase, totul foarte scump. In afara de ultima seara cand am mers in statiune sa cumparam suveniruri, bani n-am prea stricat, avand la hotel tot ce ai nevoie. Masa de ping-pong cu plata, langa barul de la receptie cateva calculatoare conectate la internet cu plata pe ora sau jumate de ora. in rest totul gratis. Apropo este internet wireless gratis in holul de la receptie. Noi ne-am simtit foarte bine.

[18.02.10 20:37:55]

Pentru bolundaia:vezi ca sunt si preturi mai bune decat 47 euro de persoana pe noapte,de exemplu ce am citit in graba 45+20%.

[18.02.10 20:39:02]

scrie-mi pe privat de la ce agentie te rog

[21.02.10 19:50:51]

Salut Cristi. Sunt din Sebes si vreau sa merg si eu la hotelul Slavey. As dori cateva informatii despre ruta si hotel. Am incercat sa iti scriu pe adresa de mess dar nu a mers. Daca poti sa-mi dai cateva detalii iti dau adresa mea [...]

[23.02.10 11:18:34]

Pentru adi100,ai primit raspunsul?

ancamariaionita
[23.02.10 21:02:00]

Buna creiveancristi, te rog sa imi trimiti si mie mai multe detalii despre excursia pe care urmeaza sa o faci in Kusadasi ([...]). Multumesc!!

[23.02.10 21:47:24]

pentru creiveancristi Am primit raspunsul si ti-am trimis si eu.

[24.02.10 09:54:18]

Pentru adi100,nu am primit nimic de la tine.

[24.02.10 20:43:55]

Pentru creieveancristi. ti-am trimis din nou. spune-mi daca nu ai primit

[24.02.10 21:37:18]

Nu am primit nimic.

Tu imi scrii pe creivean.cristi@yahoo.com?

Corespondez cu mai multi si merge perfect.

[02.03.10 11:21:47]

Buna creiveancristi, eu vreau sa merg la Nisipurile de Aur la hotel Slavey cu fetita mea care in iunie cand avem bilet o sa aiba 1 an si 3 luni. Cum este mancarea, ma gandesc la fetita, ca nu mananca orice, dar cu scarile pana la plaja, am auzit ca e cam lung drumul pana la plaja si sunt multe scari.Multumesc anticipat pt raspunsuri!

cornel_2oo7
[02.03.10 11:31:10]

mancare, special pentru fetita ta de 1 an nu este, depinde ce maninca ea, la hotel este mancare diversificata si ai de unde sa alegi si sa-i prepari ceva, daca fetita ta maninca mancare gatita nu trebuie sa-ti faci probleme, daca nu, atunci trebuie sa-ti cumperi. Fetita cu care am fost avea 2 ani si minca orice, pentru drumul de la hotel si pina la plaja, prietenii mei au avut un carucior pentru copii, faci aproximativ 10-15 min pina pe plaja

[02.03.10 11:43:49]

Violeta nu trebuie sa-ti faci griji ca are copilul ce manca acum depinde cat de mofturoasa e fetita ta, prietenii nostri au fost cu un baietel de 1. 5 ani si a mancat de toate numai lapte seara ii faceau. De mers la plaja nu e problema daca ai carut si sunt peste tot microbuze de mers la plaja.

[02.03.10 11:50:24]

Si laptele unde il faceau, eu ii fierb apa plata. Pot merge cu carutul cu microbuzul?

[02.03.10 12:18:43]

Laptele il faceau in camera ori cu termoplonjonul ori la apa fierbinte. Dimineata nu e problema ce este la restaurant lapte cald.

Cu carutul ai voie in autobuz normal.

[02.03.10 13:33:10]

Am niste emotii.......Sper sa fie super frumos, prima ei iesire la mare....Apa e curata, marea, plaja?

cornel_2oo7
[02.03.10 13:34:30]

da

[02.03.10 13:35:47]

Ce draguti sunteti, raspundeti imediat. Va multumesc!

[02.03.10 13:39:25]

Imi puteti trimite si mie cateva poze, cu plaja, apa, hotelul, statiunea, pe adresa mea: [...]

[02.03.10 14:09:35]

@ violette03, bine ai venit pe site, aici la noi! Ai sa-ti dai seama imediat ca suntem o comunitate care impartasim din experientele si din calatoriile noastre, pentru a ajuta persoane/familii care doresc sa calatoreasca in aceleasi locuri.

Speram sa te simti bine pe acest site, sa-ti fie de ajutor si nu in ultimul rand speram sa putem citi si impresii de-ale tale din diverse destinatii de vacanta. Enjoy

[02.03.10 14:48:19]

Poze poti gasi aici pe site despre absolut orice te intereseaza la fel si informatii despre marea majoritate a hotelurilor mai ales din Bulgaria.

Iti doresc o vacanta foarte frumoasa si plina de bucurii pt tine si mai ales pentru cea mica. Apropo gasesti o gramada de supermarketuri mititele cu de toate la preturi f bune chiar mai ieftine decat la noi, daca mai ai nevoie de ceva pt cea mica.

[02.03.10 14:50:27]

Multumesc! Cand ma voi intoarce va voi arata pozele noastre.

ph_75_bfc
[10.03.10 14:25:38]

Buna. Imi poti spune si mie cat costa parcarea ptr. auto?

Este pazita parcarea sau la Nisipuri este sistemul din Albena unde sunt bariere de acces in statiune si poti iesi doar pe baza unui tichet tip card obtinut de la receptie unde este inregistrat la sosire autoturismul?

[10.03.10 21:48:11]

Pentru ph 75 bfc

-parcarea in jur de 10 ron/zi

-n-am vazut pe nimeni sa pazeasca masinile

-nu sunt nici un fel de bariere la intrarea in Nisipuri

-nu ne-a dat nimeni nici un card

-langa Slavey este foarte aglomerat, fiecare parcheaza unde poate, mai ales pe trotuar; platesti parcarea la receptie, (indiferent unde iti lasi masina pe trotuar) si primesti o hartie cum ca esti cazat la acest hotel, ca sa nu ti-o ridice cred.

pepsi70ro
[11.03.10 09:35:16]

@creieveancristi, te contrazic putin, exista bariere la intrarea in statiune, mai putin pe drumul de coasta care duce la Constantin si Elena. Si la ei a existat isteria barierelor, ca la Mamaia, dar au renuntat repede, insa oricum ele exista, sunt ridicate in permanenta si se mai folosesc doar in momentul in care statiunea este foarte aglomerata, cand foarte multi din Varna sau din alte parti vin sa faca plaje acolo, fara sa aibe cazare, si atunci nu mai permit accesul in statiune. Ceva gen Poiana Brasov cand devine prea aglomerata si nu se mai permite accesul in statiune daca nu ai cazare acolo.

[11.03.10 18:18:34]

Va spun sincer ca eu nu le-am vazut, poate eram concentrat la drum, oricum nu ne-a oprit nimeni.

piciu1985
[17.03.10 20:12:21]

Va salut. Doresc sa merg la acest hotel la inceputul lui MAI. In Marea Neagra cred ca va fii destul de rece. Nu stiti cum e apa in piscina exterioara?? E incalzita??? Nu am vazut nici o poza cu piscina interioara...

[18.03.10 13:54:49]

nu stiu cum este apa la piscina exterioara dar o poza cu piscina interioara o poti gasi la ei pe site precum si mai multe informatii (hotelslavey.com)

rapotanu
[22.03.10 18:29:05]

Buna!

in ce tip de camera ai stat dubla sau dubla large? noi plecam in august 3 persoane adulte si as vrea sa stiu daca patul suplimentar este normal sau fotoliu pat.toate camerele sunt dotate cu aer conditionat?

Anul trecut am stat la sunrise hotelul de langa slavey unde totul a fost ok.apropo parcarea tot pe trotuar cu hartie in geam .

[23.03.10 20:51:54]

Pentru rapotanu

-am stat in dubla large

-patul suplimentar este foarte mare,au dormit in el amandoi copiii

-nu stiu sigur ,dar cred ca toate au aer conditionat

[19.04.10 14:24:17]

DRAGOS DAK AI FI INVESTITOR NU AI PUTEA SA INVESTESTI NICI MACAR UN LEU IN LITORALUL ROMANESC PT CA NU TE-AR LASA NIMENI...SUNT JOCURILE FACUTE...ARE MAZARE GRIJA DE TOT...IN FRUNTE CU NEA' ILIESCU...DAK S-AR PUTEA SA INTRU IN CREIERELE ROMANILOR LITORALUL ROMANESC AR DA FALIMENT INTR-UN SINGUR AN !PANA UNA ALTA...DISTRACTIE PLACUTA TUTUROR !!!SI LA MAI MULTE POZE PE UNDE NE DUCEM SA NE INFORMAM SI NOI..TOATE CELE BUNE !

[19.04.10 14:45:03]

@lungu, folosirea literelor majuscule deranjeaza ochiul, ingreunand citirea celor scrise de tine si parca ai tipa la noi.

Te rog sa eviti pe viitor acest lucru

[19.04.10 15:26:25]

ok, o sa tst cu litere mici...

dranoel
[27.04.10 14:00:59]

Dranoel am cumparat bilete la Hotel Slavey in luna iulie ac si asteptam cu emotie sa ne petrecem concediul la bulgari. Este prima data cand ne vom petrece concediul in afara granitelor, toate le-am petrecut pe litoralul nostru. Am ales acest hotel si datorita impresiilor scrise aici de altii.

[27.04.10 14:10:12]

@dranoel, cand te intorci din vacanta te asteptam cu impresii de la acest hotel pentru a confirma/infirma renumele de care se bucura.

Vacanta placuta!

dranoel
[27.04.10 14:22:55]

Dranoel (numele meu citit invers) Multumesc ptr urari si negresit imi voi posta impresiile aici.O intrebare se poate lua de la restaurant cafea si sa o servesc in balconul camerei sau.....

[02.05.10 23:46:27]

am luat cu prietenii, bilete la slavey in perioada 07-15 iunie,asteptam inca o luna de munca si apoi speram sa ne relaxam...la intoarcere voi posta multe poze si va voi povesti dak este bine ...vacante placute tuturor !

amalyca
[14.05.10 23:15:16]

Scrie pe siteuri ca au sala de fitness. Ce poti sa-mi spui

Merci

[14.05.10 23:17:18]

s noi ne-am luat bilete pentru 26 iulie speram sa fie bine

jaurfel
[31.05.10 07:11:49]

@lungu

o sa ne vedem pe acolo. eu pe 5 ac ajung acolo si stau pana la 12. Tot mai multi romani la Slavey

riseof
[31.05.10 23:18:23]

Sper sa ne vedem acolo.

Noi , 2 familii, avem bilete in perioada 2-10 iunie.

[31.05.10 23:20:50]

sper ca o sa postati niste poze cand o sa va intoarceti

riseof
[31.05.10 23:55:10]

Poate postam chiar de acolo, ca am inteles ca exista net wifi.

alinnnna
[21.05.11 11:51:55]

... bun... inteleg ca nu e frumos sa iei mancare dupa tine... dar cand ai un copil mic... cei de la hotel ar trebui sa fie un pic mai indulgenti... si sa nu faca atata haz pt 2 sandwichuri... + incearca sa'i explici copilului ca timp de 2 ore nu ai cum sa'i dai nimic de mancare?? ei nu inteleg ca mananci acum si 2 ore pana ajungi la un supermarket nu ai cum sa'i dai nimic. Stiu prea bine ca sunt si romani nesimtiti si isi umplu sacosele cu fructe, sandwichiuri, cornuri, etc.

17 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
adi100, alinnnna, amalyca, ancamariaionita, bolundaia*, cornel_2oo7, creiveancristi, dranoel, jaurfel, lungu, molko*, ph_75_bfc, piciu1985, riseof, sbacau, Valentina69, violette03
Alte impresii din această RUBRICĂSlavey Hotel:

• pagină generată în 0.20985388755798 sec