ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.02.2010
DIN: targu jiu
ÎNSCRIS: 04.08.09
FEB-2010

Relaxare

De fapt, vila nu este chiar in Cheia, cu toate ca pe toate site-urile o gasiti acolo. Este la jumatatea distantei intre Brasov si Cheia, in Bradet. Zona este foarte linistită, sunt doar cateva vile si pensiuni, langa o padure.

Este o locatie ideala pentru cei cu pretentii, dar bani putini, care doresc sa viziteze statiunile de pe valea prahovei. De aici ajungi foarte repede la toate aceste staţiuni şi nici nu plăteşti o gramadă de bani.

Vila este foarte mare, are la parter un living deschis de 85 mp cu bucatarie, loc de luat masa, aparat fitness, baie, iar la etaj 3 dormitoare mari şi o baie cu cadă. Proprietarul va pune la dispoziţie toată casa si va gospodariti singuri. El se ocupa doar de caldura. Nu am avut problemem din acest sens, fiind foarte cald. Apa calda era produsa de un boiler electric, asa ca daca sunteti mai multi ori faceti baie repede, ori asteptati pana se mai incalzeste; ajunge la maxim 4 bai. Vila arata foarte bine, are si o curte larga cu gratar si o terasa, si 3 pisici foarte dragalase. Aveti tot ce va trebuie: sapun, gel dus, sampon, vesela, oale, prosoape, lenjerie curată. Deci vila are 2 stele, dar conditiile sunt de 3 stele. Va convingeti din pozele pe care le-am facut.

Noi am stat doar seara in vila, in timpul zilei am vizitat Busteniul, Sinaia, am urcat la cota 1400 cu telegondola, care s-a oprit pentru 30 de min, cu noi in ea. Per total, un weekend ok. La intoarcere am mers la cetatea Rasnov, care este inchisa, am vizitat Branul, am mers la Cheile Gradistei, un complex impresionant de 4 stele, cu pârtie proprie si teleski, am traversat Rucar - Bran, cu peisaje superbe, am vizitat Mausoleul Eroilor din primul razboi mondial de la Campulung.

Daca cumva va trece prin cap sa mergeti pe traseul Câmpulung - Curtea de Arges - Valcea, mai bine va razganditi si o luati spre Pitesti, ca drumul este sub orice critica, ca dupa bombardament.

Trimis de lia_popescu in 16.02.10 08:52:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SĂCELE [BV].

VIZUALIZĂRI: 2350 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lia_popescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 semineul din living

magdalena
[16.02.10 17:11:20]

Daca are numai o baie la toata vila, nici pe departe nu sunt conditii de 3 stele..., mai ales ca dupa ce e una mai functioneaza si cu boiler...

Altfel, arata foarte bine, ar fi trebuit sa faca mai multe bai la cat a investit in ea. Chiar e interesanta si imi place.

Te-a costat 700 lei pe 2 nopti toata vila?E foarte important sa stiu cat costa, daca merita sau nu.

[16.02.10 18:11:06]

Vila are 2 bai, una la parter si una la etaj. Am spus asta in descriere. Cea de la parter nu are cada, doar dus. Noi am fost 7 persoane si ne-au fost suficiente.

Pretul a fost de 700 lei toata vila pentru 2 nopti.

Boilerul este de 100 l si facand dusuri scurte ne-a ajuns la 5 persoane toata apa, dar nu cred ca e musai sa faca toti baie in acelasi timp.

babycris42*
[17.02.10 11:47:57]

cit este un sejur la aceasta vila?

gushpi
[17.02.10 11:48:17]

Salut!

Eu trec mereu pe DN1A (Ploiesti-Valeni-Brasov) si sunt interesat cum pot contacta proprietarul acestei vile!

Multumesc!

[17.02.10 11:55:55]

babycris42, am scris, noi am dat pentru 2 nopti 700 lei, deci e 350 lei pe noapte toata vila, maxim 8 persoane pot sa stea in ea, asta cu canapeaua din living.

gushpi, noi am discutat la telefon cu proprietarul si i-am dat un avans de 100 lei prin banca, dar asta doar pentru ca am insistat, el nu a tinut neaparat. Daca vrei iti dau telefonul lui, insa nu stiu daca am voie. Rog administratorul site-ului sa-mi spuna daca pot.

webmasterXY*
[17.02.10 12:07:58]

Da Lia, este permis schimbul de informatii privind datele de contact ale pensiunii. Daca ai cumva si site-ul pensiunii ar fi de ajutor (in cautarea mea in mare fuga nu l-am gasit

[17.02.10 12:24:53]

Vila nu are site. Telefon: 0754933149 - domnul Iacob, proprietarul vilei.

gushpi
[17.02.10 12:25:02]

merci, merci, tocmai am gasit pe net toate informatiile!

babycris42*, gushpi, lia_popescu, magdalena