Predeal Comfort Suites Hotel

DIN Bacau
înscris/ă în 06.06.16
JUN-2016

Camera 512

Ar trebui să spun din start că sunt o persoană cu bun simț, care a de-a lungul timpului a beneficiat de servicii hoteliere de calitate, acest pseudo-hotel de 5 stele nefiind primul vizitat. Când zici 5 stele, ai așteptări pe măsură, se pare ca de această dată nu a fost tocmai ok.

Ar fi de preferat să înștiințeze clienții hotelului despre faptul că în aceeași perioadă vor fi cazați turiști de alte naționalități și că toată atenția va fi acordată doar dumnealor.

A fi român la tine în țară este o rușine atunci când trebuie să suporți mizeriile și prostul tratament, nu poți merge la masă pentru că mănâncă cei străini și nu ai loc în încăperea aia mizerabilă căreia îi zice restaurant, nu poți comanda ceva pentru că meniul este în totalitate adresat străinilor, dorești un mic dejun adecvat unui hotel de 5 stele fii sigur că vei găsi ceva pliat pe meniul grupului de străini. Da, asta se întâmplă doar pentru faptul ca ești român și-ți dorești respectul cuvenit nu doar la tine în țară.

Paradoxal este faptul ca plătești servicii de 5 stele dar restaurantul unde servești masa are doar trei stele datorită faptului că nu a îndeplinit condițiile pentru celelalte stele, dar prețurile practicate sunt extrem de nesimțite pentru acest gen de restaurant. Totul ar fi fost ok. dacă într-adevăr găseai condițiile unui restaurant luxos.

Să vă spun și de ce comentez vis-a-vis de restaurant, vă sugerez să mergeți să serviți masa oriunde în altă parte în aceeași localitate, numai aici nu și probabil îmi veți da dreptate. La 5 stele nu te duci să te îngrași, te duci cu gândul că vei beneficia de un tratament pe măsura celor prezentate în oferte. Doar neadevăruri omise intenționat în oferte, care ascund adevărata valoare a ceea ce veți găsi. Păcat, eu care am fost optimist după ce am citit celelalte comentarii sunt pus în postura să spun un mare NU pentru acest hotel. Nu recomand să le trece-ți pragul nici măcar în postura de vizitatori, nu au ce să ofere pentru prețul cerut.

CAMERA 512: Mizerie, lipsă totală de curățenie în cameră, nu vă gândiți că au venit în cameră să ne întrebe de sănătate, nu, aceleași folii de la pachetele de țigări lăsate de alții cu care ne-am cazat, aceleași au rămas și după ce am plecat (suntem nefumători), aceleași paie de la mături (da în secolul nostru se face curățenie cu mătura la 5 stele), au rămas și după plecarea noastră. Apa de la cada cu jacuzzi curge prin toate părțile până spre centrul camerei, aproape greu de folosit dacă nu vrei să le împrumuți apa și vecinilor de la etajul inferior.

Liftul nu urcă la etajul 5, are ceva defecțiuni, se știe, dar nu este o problemă, oaspeții pot merge și pe scări când vin de la piscină.

Perdeaua din cameră (cea din mijlocul camerei) cred că a fost ținută în magazia de efecte și apoi reciclată și pusă la geamul de pe mijloc. Canapeaua din mijlocul camerei (cea de lângă pat) așa ruptă și murdară cred ca nici la 2 stele nu și-ar găsi locul. Mocheta din cameră este cireașa de pe tort, mizerabilă, pătată anterior chiar în mijlocul camerei pe aproximativ un metru pătrat, dar bine înțeles trecută cu vederea de administrația pseudo hotelului de 5 stele.

Iar la final ca să fie totul ok. au venit să predăm camera, s-au uitat peste tot, apoi în bătaia de joc au controlat mini barului și au constatat că o cutie de suc era desfăcută, cu toate că nu fusese deschisă de noi. De, o cutie îți sare în ochi, mizeria te orbește.

Fără a fi răutăcios vă asigur că pot da și mai multe detalii!!!

Impresii încărcate de Angel1967 in 06.06.2016 21:02:31

Validat / Publicat: 06.06.16 22:36:27

• Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Turcia, Spania, Bulgaria, Germania, Italia.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Angel1967); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  6300 PMA (din 10 voturi) nota2

[06.06.16 22:36:07]

@Angel1967: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 88&ridAnt=69058

pagină generată in 0.0790209770203 sec