ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.02.2010
DIN: constanta
ÎNSCRIS: 02.02.10
JUN-2009

Weekend cu sampanie la Helios!

Am gasit o oferta pt sfarsit de sapt la Helios si sambata dimineata ne/am pornit spre Nisipuri... Am ajuns pe la 12 dar ni s/a spus de la receptie ca vom primi camera la ora 14, lucru care nu m-a deranjat prea mult pt ca stiam ca la bulgari asa se procedeaza in sezon (era inceput de iunie).

Cand am vazut camera, am avut o surpriza placuta pt ca era f mare, cu un pat imens, halat de baie si papuci si in plus, pe o masuta, o sticla de sampanie, 2 pahare si o felicitare din partea hotelului... Surpriza a fost cu atat mai mare pt ca de la agentie ne spusese ca vom fi cazati in partea de 4*, dar in realiatate am fost cazati la 5*... trbuie sa specific ca HELIOS are un corp si etaje de 4* si de asemenea etaje de 5*...

Parcarea: deorece in hotel erau cazati 95% turisti straini in acel moment (care venisera cu avionul pana la Varna si de acolo cu autocarul) am gasit loc de parcare f bun, in parcarea amenajata in fata hotelului, fara cost suplimentar.

Mancarea: all inclusive, destul de diversa, carne de vita mai mult (cam nefiarta), peste si multe sortimente pt vegetarieni, branza, peste, ciorbe bune fata de alte hoteluri si multe feluri de prajiturele, gemuri, fructe destul de diverse, anans, pepene galben, inghetata, etc. Acolo sunt 2 restaurante unul langa altul, unul pt 4*, celalalt pt 5*; am fost invitati de ospatari sa mancam la cel de 5*, care era mai frumos aranjat, dar pt ca era gol cam tot timpul acolo, preferam sa mancam pe terasa care era comuna pt cele 2 restaurante si de unde aveam o priveliste super spre statiune si spre piscinele lor exterioare.

Hotelul este practic imprejmuit, are o curte interioara f frumoasa, cu 2 piscine, gradinite, flori multe, balansoar si hamac in parculet, verdeata multa, superb...

Piscina interioara este destul de mare, avea jacuzzi si apa era chiar calda; pe marginea piscine sezlonguri si mese de plastic si multe dusuri cu apa calda langa piscina.

Erau 2 baruri la piscine pt all inclusive si unul cu bauturi contra cost, dimineata, animatorii antrenau turistii la diverse jocuri distractive. La sosire ni s-a dat o invitatie pt un tur al sectorului de spa care era undeva pe la subsol, a fost o vizita interesanta...

Ospatarii... asa si asa... dar si noi, turistii le dadeam de lucru, pt ca pe terasa, veneau pescarusii sa manance manance si ei ceva, , , si noi le puneam pe mese bucatele de carne... si va dati seama cand se repezeau pescarusii... chiar si "neinvitati"... farfurii si pahare sparte... totusi ospatarii strangeau fara sa comenteze ceva...

probabil ca mai sunt de spus si altele, oricum recomand hotelul, mai ales daca are oferte la pret in jur de 30 E/persoana/zi/all inclusiv. Vacnte placute for all!

Trimis de eklor in 14.02.10 08:59:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipuri, Sunny beach, Constantin si Elena

VIZUALIZĂRI: 2430 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eklor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 iunie 2009,una din piscinele Hotelului Helios

• Alte impresii din această RUBRICĂHelios Spa & Resort: