ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.02.2010
ÎNSCRIS: 16.07.09
MAY-2009
2 AD. + 1 COPII

All inclusiv sau....nu

Avand in vedere ca in vacante mergem bineinteles impreuna cu fetita noastra (5 ani) am evitat sa alegem sejurul cu all inclusiv din mai multe considerente:

1. depinzi intotdeauna de un program strict

2. copilul nu manaca aproape niciodata ceea ce era in meniul respectiv si s-ar putea sa nu fie nici pe gustul tau fiind nevoit sa comanzi a la carte. (vezi experienta mea de la hotelul Modern din Mamaia).

3. concret la Europa am avut doar m. dejun inclus in sistem bufet suedez. Nu avea varietate de produse, slabut organizati si aprovizionati la acest capitol, mai ales ptr. un hotel de 4 stele. Am servit apoi urmatoarele mese in regim a la carte. Nu a fost pe gustul meu.

Ptr. ca mi-ai cerut parerea fara stringere de inima iti spun: nu all inclusiv.

Sunt atatea terase si restaurante unde poti manca bine si pana la urma ai de unde alege.

Sejur placut

Trimis de danait in 13.02.10 17:27:08

VIZUALIZĂRI: 3640 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danait); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 43.20 EUR pe cameră

[13.02.10 19:42:19]

ai perfecta dreptate danait.

in romania nu-i de luat all inclussive.

pe de alta parte, nici nu sunt multe hoteluri care sa ofere asa ceva in romania, deci...

ionescunic
    [13.02.10 20:04:10]

Exista un hotel chiar decent: Modern din mamaia vezi review-urile lui Creivean, mi s-a parut un hotel bun cu servicii bune, eu chiar am stat aici in 88 in vara cand litoralul nostru era plin de straini, hotelul plin de suedezi si pe terasa canta Voltaj varianta din acel moment.

Insa cum spune si proverbul cu o floare nu se face .....

danaitAUTOR REVIEW
    [13.02.10 20:13:33]

Eu am fost in Mamaia la hotel Modern, va rog cititi si parerea mea. Locatia este buna, aproape de plaja, piscina super, dar serviciile si conditiile de cazare nu. Poate in anul 2009 s-a schimat in bine!

[13.02.10 20:21:59]

ionescunic: nu vreau sa va contrazic, de fapt nu vreau sa contrazic pe nimeni, dar vreti sa spuneti ca la UN PRET DECENT se poate gasi pe litoralul romanesc all inclussive cu tot ce include el?

adica: 3 mese pe zi cu aproximativ 30 de feluri de mincare la fiecare masa si sa nu ai seara crenvustii de dimineata?

- sa ai plaja (cu sezlonguri gratuite) la 20-30 de metri de barul hotelului unde poti servi NELIMITAT bere, vin alb, vin rosu, votca, ouzo, cafea, ceai, ciocolata calda, 8 tipuri de sucuri la dozator?

- piscina cu sezlonguri si umbrela deasemenea gratuit?

si toate aste cu aproximativ 1100 ron (250euro) / persoana?

daca da, luminati-ma si pe mine va rog, sa nu mai caut ca bezmeticu' locatii in tari straine!

ionescunic
    [13.02.10 20:37:52]

In primul rand umbrelele si sezlongurile gratuite sunt numai la ultra allinclusive care se regaseste in Albena la cateva hoteluri si mai mult in Turcia zona Antalya, apoi pretul dat de tine nu il inteleg, citeste te rog ce a scris Creivean pe care eu il cred am vazut si pretul si era mai mic decat am platit eu la Miramar obzor deci am inteles perfect de ce a ales Hotelul Modern. In Bulgaria ai de obicei bauturi autohtone cam botezate, la Modern pare a nu fi chiar asa.

Daca ai gasit la pretul specificat de tine in plin sezon 7 nopti nu mai sta pe ganduri, eu nu am gasit asemenea oferta si oricum am renuntat definitiv la allinclusive si toate formele sale superioare pentru a vizita si vedea cat mai multe obiective atat cat imi permite serviciul si situatia economica

[13.02.10 20:59:50]

Pretul dat de mine este pt turcia, fara transport.

pretul intreg este de 420 euro in Alanya, la 4 stele.

pretul biletului include avion iasi-antalya-iasi, transport cu autocarul antalya-alanya-antalya (270km), umbrelute, sezlonguri, bauturi, etc.

daca as avea bani si anul asta as pleca fara sa clipesc, dar... acum caut variante mai ieftine.

diferenta de la 420 la 250, adica 170, este 30-40 de euro autocarul si restul avionul.

preturile sunt aproximative, spuse din discutii cu cei de acolo, deci nu ma stringeti de git prea tare daca nu sunt foarte exacte.

[13.02.10 21:27:12]

daca ma convinge si pe mine cineva ca acesta ESTE un review, ii restaurez si PMA si il restaurez si pe el. pana atunci... nu.

iar daca e doar un thread deschis pentru discutii, va recomand sa folositi pentru aceasta cu incredere, forumul AmFostAcolo. peste cateva zile, acest "review" va fi sters.

multumesc

[13.02.10 21:51:38]

aveti perfecta dreptate webmaster6; cu toate acestea, am vazut o multime de review-uri mult mai lipsite de CONTINUT (referitoare la unele manastiri si la unele restaurante din romania: un restaurant e un restaurant; e chiar asa de interesant ce a baut si a mincat unul sau altu'? ) decit acesta.

Si vis avis de discutii: si aici aveti perfecta dreptate, DAR nu o data am intilnit ecouri (discutii) ce contin o cantitate mult mai mare de informatii decit impresiile in sine, si de unde am avut foarte multe de invatat. : "Discutii" interminabile (ecouri) de la niste oameni care chiar au habar despre turism, cum ar fi georgiana, diaura, ileanaexperta, ionescunic si multi altii. si n-au fost decit "discutii", dar cu un continut util.

In nici un caz nu va critic activitatea, doar incerc sa inteleg unde am gresit comparativ cu alte ecouri postate AICI.

numai bine

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
    [13.02.10 22:15:46]

mario, imi pare rau ca trebuie sa subliniez: acesta NU ESTE UN REVIEW. si nu inteleg de ce trebuia sa intervii la observatia mea precedenta, atat timp cat nici macar nu a fost scris de catre tine; tu ai folosit aici doar posibilitatea oferita de a dialoga prin intermediul ecourilor.

dar, asa cum am spus si mai sus, acest lucru se poate face (si inca mult mai bine) pe FORUM. sper ca de data aceasta sa fi inteles toata lumea. multumesc.

cosminp
    [14.02.10 13:12:50]

fratilor, all inclusive in romania? unde ati gasit? principiul all inclusive romanesc este de fapt pensiune completa.

danait, la all inclusive poate sa manance orice copil, mai ales pentru unul de 5 ani (poate mai greu un copil de un an).

asa ca nu te uita la carcotasii care nu-si vand tara (romania) si ia un sejur all la bulgari sau in turcia, asta in cazul in care nu vrei sa te plimbi cat e ziua de lunga.

sbacau
    [16.02.10 11:45:16]

sincer, n-am inteles cum erau camerele... daca era curat, daca se facea, daca erau mari/ mici... am priceput numai ca esti impotriva AI... si pentru Romania sunt de acord cu tine. Sa nu uitam ca hotelul Europa apartine lui George Copos, cel mai mare afacerist-comunist... era normal sa nu fie totul ok... omul este cunoscut pentru preturi mari si servicii mai slabe. Personal as opta in Ef. Nord pentru Dunarea; are ca incovenient faptul ca este departe de plaja, in rest e super ok!

danaitAUTOR REVIEW
    [04.08.10 22:02:31]

Stiu ca raspunsul meu vine cam tarziu, dar am vrut sa raspund unei intrebari puse de cineva la o sectiune cred de =intrebari= care nu am mai gasit-o pe site. Astfel am postat parerea mea aici sperand ca voi fi de ajutor.

[04.08.10 23:30:11]

Ei, acum ne-am lămurit cu toţii. Thread închis.

Fir de discuție ÎNCHIS - nu se mai pot scrie ECOURI.

[pentru solicitari de redeschidere, scrieti-mi pe Feedback]
    Daca ai fost acolo si doreşti sa ne povesteşti experienţa ta: Scrie impresii

Alte impresii din această RUBRICĂEuropa Hotel: