ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.05.2016
ÎNSCRIS: 06.05.16
MAY-2016

Foarte nemulțumit

Managementul total gresit!

Am fost cazat la acest hotel incepand cu data 30.04.2016 pana pe data 03.05.2016

Experienta la acest hotel a fost una groaznica, de cand intri in hotel te izbeste patrunzator mirosul de vechi, o data cazat in camera simt acelasi miros de vechi combinat cu o vopsea recenta de proasta calitate data pe repezis pentru a lua ochii clientului, intentionez sa deschid geamul pentru a observa privelistea catre mare dar zaresc pe pragul din exteriorul camerei catre balcon o pasare putrezita, aplatizata respectiv doar penele si oasele ce puteau fi cu greu inlaturate de acolo, probabil doar cu spaclu!

Trecand peste aceste "detalii" deschid bagajul si ma pregatesc sa imi pun hainele in dulap dar surpriza, dulapul era atat de vechi si de mizer incat ar fi putrezit si hainele in el, asa ca am preferat sa le tin afara pe scaun!

Trec peste toate aceste neplaceri cu gandul ca nu am venit la mare sa stau in camera ci sa ma distrez la sunwaves iar camera sa fie destinata doar somnului profund de dupa!

O data ajuns inapoi in camera la 5 dimineata observ cum se misca puternic jaluzelele alaturi de un sunet puternic de vant, ca sa nu mai spun ca era un frig de crapau pietrele. Imi reprosez in gand cum am putut sa fiu atat de imbecil incat sa las geamul deschis asa ca ma duc sa verific iar socul puternic a fost atunci cand am dat jaluzeaua la o parte si am vazut ca geamul era perfect inchis, Frigul si zgomotul se datora distantei de aproape un cm dintre geamul subtire si rama de lemn veche, dar de... ca romanu e inventiv a folosit hartie igienica pe post de keder insa fara nici un rezultat satisfacator! Norocul a fost ca doamna receptionera extrem de amabila mi a mai dat o patura, astfel am dormit cu trei paturi pe mine, imbracat in blugi, triocu, si plover plus prosopul pe cap pentru ca te trezeai din somn cu capatana inghetata la propriu!

La trezire observ deasupra capului pe perete sange uscat, dupa forma parea a fi acolo in urma unui conflict... dar deja nu ma mai mira nimic la acest hotel avand in vedere ca ambientul si conceptul era unul horror.

A doua noapte am decis sa vin mai devreme si sa dorm pentru ca eram obosit dar asta a fost imposibil, si nu datorita frigului pentru ca repet, aveam 3 paturi peste mine si eram bine impodobit in haine, somnul meu a fost permanent disturbat de "homo erectus"de Romania, mai precis 5-6 cocalari care au facut de seara pana dimineata spritul in spatele hotelului jos chiar pe partea geamului meu, pe ritmuri de manele!

Camerista nu si-a facut niciodata aparitia avand in vedere ca am fost cazat 3 nopti.

Din punctul meu de vedere asemenea servicii dezastroase nu ar trebui sa existe avand in vedere anul in care ne aflam, iar hotelul ar trebui sa fie inchis,

Totusi cu o farama de speranta pentru pasionatii de senzatii tari, la vara nu cred ca vor exista problemele pe care le - am intampinat eu cu frigul (macar atat) !

Trimis de Mihai 1 in 06.05.16 20:57:57
Validat / Publicat: 06.05.16 21:44:24
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: La numeroase hoteluri, atat din statiunea mamaia cat si din zona montana!

VIZUALIZĂRI: 1458 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mihai 1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[06.05.16 21:40:15]

@Mihai 1: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 89&ridAnt=68445

krisstinna
    [06.05.16 22:09:46]

@Mihai 1 - După o zi dezastruoasă, am râs cu lacrimi! Mulțumesc! Tot ce ai scris este adevărat, am fost și eu acolo! Păcat că nu ai dat lenjeria jos de pe pat să vezi salteaua plină de petele de urină! Nu știu dacă mai are același proprietar, dar tipul era căutat de autoritățile de pe la noi iar el trăia bine în SUA. Din păcate mai mult de jumătate din hotelurile de pe litoral sunt expirate.

Mihai 1AUTOR REVIEW
    [06.05.16 22:31:22]

@krisstinna: Cu placere Cristina! Mă bucur ca nu sunt singurul lor client nemultumit si ma bucur si mai mult ca nu m-am uitat sub lenjerie pentru ca probabil as fi ramas si fara cazare si cu banii dati!

Zoazore
    [08.05.16 13:36:48]

@Mihai 1 - Și eu m-am distrat copios (de necazul tău, sper că nu te superi!).

Sincer, eu te percep cu nervii tarei și cu chef de distracție, așa că nu cred c-ai fi plecat dacă vedeai salteaua!

Ai rezistat tu la pasărea de pe balcon și la sângele de pe pereți, ce mai contau 2-3 pete pe saltea?

Mihai 1, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂUnirea Hotel: