ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.02.2010
FEB-2009

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • TIMP CITIRE: 1 MIN

Un hotel excelent!

Am hotarat sa mergem in Venetia si ca sa nu stam pe insula am cautat o cazare in Mestre, unde am dat peste acest hotel unde am avut parte de clipe placute. Hotelul este impresionant ca marime si este format din 2 aripi printre care trece un canal plen cu iahturi si ambarcatiuni.

Camerele sunt spatioase mobilate cu gust si dispun de tot ce trebuie la 4*.

Am avut cazare cu mic dejun, care era foarte complet si care se servea intr-un restaurant destul de mare. eram cam singuri romani din acel hotel dar nu am simtit nici o presiune, desi eram in italia in perioada problemelor cu romani, vezi cazul Mailat.

Ca sa mergem pe insula, am mers la gara de unde trenurile pleaca spre insula la cateva minute si costa 3 euro.

Recomand celor care vor sa mearga in Venetia o cazare in Mestre si chiar acest hotel care are un raport calitate/pret excelent. Am sa pun si cateva poze.

Trimis de catalinsiatit in 12.02.10 10:45:13

VIZUALIZĂRI: 1802 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catalinsiatit); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Vantanile hotelului superbe noaptea.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 55.20 EUR pe cameră

[12.02.10 13:43:10]

Poti sa ne spui care e pretul pe noapte? Se plateste camera sau pe, persoana? Ce poti vedea pe acolo? Cat dura pana ajungeai pe insula?

[12.02.10 13:50:20]

PRETUL A FOST PE CAMERA SI A FOST UNDEVA LA 60 EURO CU MIC DEJUN, CHIAR SUB, NU MAI RETIN SIGUR, PANA LA INSULA CU DRUM LA GARA SI BILET TREN NU FACI O ORA, ASTA ASA LEJER, IAR CA SA STAI PE INSULA NU ESTE CHIAR OK, DEPINDE DE PRETURI. POTI SA MA INTREBI ORICE SI RASPUND!

webmasterXY*
    [12.02.10 13:52:13]

catalinsiatit, dezactiveaza caps lock-ul please, ne este mai usor sa te urmarim cand ne scrii.

Multumesc!

[12.02.10 13:54:50]

Scuze, il aveam activat, nu am observat cand am scris si apoi, nu am mai revenit.

[12.02.10 14:07:57]

Mersi Catalin,pare OK hotelul,imi doresc sa ajung in vara pe acolo dar trebuie sa localizez pe o harta hotelul ca sa imi dau seama de distantele catre tintele pe care mi le propun.Tot nu mi-ai zis ce ai vazut interesant sau niste sfaturi sa ne descurcam mai usor si ce preturi sunt pe acolo...

webmasterXY*
    [12.02.10 14:15:42]

Localizarea hotelului este cea mai usoara sarcina pe AmFostAcolo

trebuie doar sa accesezi pagina hotelului, iar pe coloana din stanga vei gasi harta mult dorita.

Succes!

[12.02.10 14:33:29]

Nu localizarea era o problema, mai mult asteptam ca, din experientele live-loco sa-mi impartaseasca si mie cate ceva pentru ca, eventual, sa nu ma pierd in amanunte... dar nu-i problema, ma voi descurca oricum!!!

Multumesc pt. promptitudine webmaster99!!

[12.02.10 14:50:19]

Ce pot sa-ti impartasesc, am fost acolo 3 zile, in prima zi abia ne-am desmeticit si noi cum ajungem la gara, cum luam trenul spre insula, daca ar fi sa ma intrebi acum nu cred ca sunt instare sa-ti explic cum ajungi, dar ti-am zis in mare. Preturile la ce te intereseaza, la mancare, bautura sau shoping?

Merci webmaster99 pentru ajutor!

catalinsiatit, ms65
    Alte impresii din această RUBRICĂNH Laguna Palace Hotel [Mestre]: