Descoperă Kefalonia

înscris/ă în 05.12.15
SEP-2015
TIP:

Kefalonia - cea mai frumoasa insula din Grecia

Ilustrație muzicală - fond sonor/video consultare impresii:

Filmuletul urmator prezinta cel mai bine excursia si impresiile noastre: youtu.be/KKtw5kzUivY

Am fost impreuna cu un cuplu (deci 4 persoane). Am facut drumul dintr-o bucata (aprox. 1150 km). Pe insula am ajuns cu feriboatul din Lefkada Vasiliki in Fiskardo (pret 70 euro, masina plus 4 adulti).

Am stat 8 nopti in capitala insulei - Argostoli. Capitala este foarte ofertanta dpdv al mancarii si cazarii. In fiecare zi am vizitat cate o plaja.

Printre cele mai frumoase plaje sunt: Myrtos Beach, Antisamos, Petani si nu in ultimul rand, o plaja mai putin cunoscuta si mai greu accesibila este Dafnoudi. Majoritatea plajelor sunt accesibile cu masina.

Un alt loc de vizitat este Melissani Lake. Se mai poate face paragliding (salt cu parapanta) la Myrtos Beach (50 de euro - face toti banii).

Per total insula este superba si merita vizitata.

Impresii încărcate de madfalcon81 in 19.02.2016 23:12:52

Validat / Publicat: 19.02.16 23:50:45

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (madfalcon81); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  10549 PMA (din 16 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de madfalcon81? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[19.02.16 23:48:17]

Ilustrația muzicală sau video-muzicală indicată a fost atașată articolului (vezi sus, imediat sub titlu).

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 21&ridAnt=67111

Am stat 8 nopti in capitala insulei - Argostoli.
Ne-am bucura să putem citi şi impresiile referitoare la cazare scrise ca articol (review) nou.

Procedând astfel, ai avea ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribui la o medie mai reprezentativă a acelei cazări.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- Radu Tudoran
[20.02.16 11:59:08]

Cumva tu apari in filmulet? Oricum, m-ai convins si la prima ocazie sar cu parapanta. In caz de... astept un omagiu de la colegii AFA :)

[20.02.16 12:26:02]

@Radu Tudoran: Se subintelege ca nu sunt eu. Dar la proxima calatorie prin Grecia, o sa sar si eu si o sa pun un filmulet nou.

[23.02.16 23:34:43]

Sal. ferry a fost 70 de euro dus-intors?

[25.02.16 20:35:00]

@antonio777 - 70 dus-intors.

[25.02.16 21:06:23]

@madfalcon81: mersi pt info. cate ferry sunt pe zi către kefalonia?

[25.02.16 23:31:58]

@antonio777 - Asta nu mai stiu exact, dar oricum mai multe pe zi.

[26.02.16 20:43:39]

@madfalcon81: mersi pt info

- calatorul
[01.03.16 16:23:29]

Am mai citit impresii atat de favorabile despre Kefalonia si tind sa le dau crezare, desi eu nu am vazut decat Fiskardo intr/o croaziera cu ferry din Lefkada. Multumim pentru informatii, desi cam zgarcite, dar utile. Vacante frumoase!

Publicitate    [27.05.18 13:04:45]

pagină generată in 0.19127702713 sec