ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.01.2016

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Impresii ale unui agent de turism care s-a dat drept turist

Salutare tuturor. Am ales sa stau 3 nopti in acest hotel si din pacate nu am reusit sa stau decat una. De ce? Cateva aspecte m-au nemultumit si din aceata cauza am considerat ca banii nu ii merita pe deplin. Este o unitate la care s-a facut multa reclama de catre anumite persoane din media si de aceea am ales sa merg acolo. Se pare ca uneori banul conteaza mai mult decat adevarul.

Aspecte de imbunatatit la aceasta unitate. Nu o zic cu rautate, o zic doar pentru a nu mai gasi si altii astfel de lucruri.

Ajuns in fata hotelului, intru in lateral deoarece usa din fata era blocata. La mica receptie (un birou intre doi pereti) nimeni. Stau vreo 4 minute iese cineva din bucatarie ma intreaba ce si cum si imi da cheia. Imi si spune ca atunci cand o sa am timp sa vin sa completez formularul de cazare. De aici am tras prima concluzie. Lipsa personal. Faceti va rog diferenta intre receptie si bucatarie. In hotel cald, foarte bine, curat, miros placut nimic de reprosat. Intru in camera. Surpriza nu era camera ce o solicitasem. Ok, era un mic apartament. Sincer, putin inghesuit. Fara pic de priveliste. In spatele pensiunii direct in deal. Totusi se stia ca sunt de la o agentie si se putea face impresie cu o alta camera. In apartament totul ok. Surpriza a venit de la dulap. Al doilea sfat, verificati mobolierul din camere sa nu aveti surprize neplacute. Usile de la dulap nu functionau si stateau sa cada. A trebuit sa le aranjez in asa fel incat sa nu am surprize sa cada peste copil. Mobilierul este invechit. Incercati sa improspatati atmosera fin camera printr-un singur var dat primavara macar. Atentie la curatenie. Panze de paianjen peste tot in colturi. Se pare ca doamnele cameriste omit unele lucruri. Verificati cu atentie sistemul electric. Alimentarile prizelor si prizele mai ales stau sa cada unele. Stecher de la veioza legat si pus banda izoler care statea sa cada. Risc de electrocutare pentru copii dar si risc de incendiu. Reglati sistemele de cablu tv. Este pacat sa aveti tv de diagonala mare in camera la care nu se poate vedea mai nimic. Nu cred ca este ok ca turistul sa se apuce sa regleze un tv in concediu.

La piscina, apa curata, calda, mediul incojurator foarte ok, felicitari ca nu este foarte clorinata si poti respira ok. In schimb, incercati sa eliminati surplusul de apa de pe gresie. Risc mare de alunecare si cadere. Mai ales la copii. Sunt diverse metode de a evita un accident neplacut in timpul unui sejur.

Micul dejun a fost cel care a pus punctul pe I si am decis ca nu merita inca 2 nopti. Nu este normal sa cobori la masa la ora 9 si 20 si toate tavile cu mancare la bufet sa fie goale. Aceeasi problema am depistat-o scrisa la inca cineva pe aici. Cateva felii de cascaval si cateva de sunca presata mai erau. Restul gol. Expre am cronometrat. 6 minute a durat pana ce s-a mai adus ceva. Omleta. Dar restul?? Probabil in bucatarie aveti ceva timpi morti. Incercati sa lasati turistul sa isi puna sare in mancare cat doreste. Ciorba foarte sarata mai ales pentru copii. Folositi sarea neaturala si nu delikat din plin. Un gust aspru de delikat al mancarii. Pieptul de pui sa nu fie uscat la gratar inseamna ca nu trebuie sa fie crud. Trebuie sa fie bine facut in interior si in acelasi timp si moale pentru a nu deveni fad. Nu am reusit sa mai servesc altceva pentru ca nu mi-au dat ocazia datorita acestor mici neplaceri. In concluzie: locatia este Ok dar nu la banii care se cer. Incercati sa fiti mai atenti la detalii si atunci turistii vor fi si mai multumiti. Nu recomand cazarea acolo datorita lipsei inspiratiei de a gasi o solutie sa inveselesti camerele si datorita problemelor depistate. RECOMAND DOAR ZONA DE SPA LA PRIMA IMPRESIE.

Pentru intreaga locatie: De aici am tras si concluzia ca reclama multa uneori dauneaza sanatatii. ATENTIE LA DETALII DACA VRETI TURISTI MULTUMITI SI DACA VRETI CA ACESTIA SA REVINA.

Trimis de Cristi.I in 25.01.16 02:16:52
Validat / Publicat: 25.01.16 09:00:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SLĂNIC MOLDOVA.

VIZUALIZĂRI: 2075 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cristi.I); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[25.01.16 08:59:52]

@Cristi.I: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 17&ridAnt=66586

[25.01.16 11:29:02]

foarte bun/ foarte util sa nu mergem acolo. Am parcurs intai articolul pozitiv dupa care si pe acesta. Am spus acolo ce este de spus si am mai comentat si alta data, cei care au in grija aceste posibilitati de cazare ar trebui sa ia aminte despre comentarii si sa indrepte lucrurile acolo unde se poate si se doreste. in rest sa auzim numai de bine

Cristi.IAUTOR REVIEW
[25.01.16 13:05:39]

@mishu: se poate merge acolo pt zona de SPA si ea cu putine nereguli. La cazare eu nu recomand datorita efectului de sinistru in camere. Prea invechit si prea inchisa ca atmosfera. Probabil cateva mici imunatatiri va schimba situatia.

Cristi.I, mishu
Alte impresii din această RUBRICĂVila Teleconstrucția: