ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.01.2016
DIN: Timişoara
ÎNSCRIS: 03.08.15
JAN-2016

Sub orice critică

Proprietari oribili, loc pensiune frumoasa, oribil oribil

Am fost la pensiunea maria arieseni in ianuarie 2016, n-am crezut ce se scria pe net despre propietari si negasind alta varianta de cazare la ora respectiva, spre surprinderea mea ei aveau locuri. Dupa aceasta experienta am inteles de ce nimeni nu avea camere libere si ei aveau.

Am rezervat 2 nopti, de cand am ajuns am avut impersia ca stau cu politia la usa. Propietari stau cu tine in pensiune cand intri mai ca nu te injura, ce sa mai zici de o primire agreabila, ca lasi urme desi afar este zapada, pe fiu meu de 5 ani era sa il descalte findca inaite sa intre sa bagat in zapada pentru ca era incantat nu mai vazuse asa zapada mare in viata lui, daca cumva intrznesti sa vorbesti ti se atrage atentia sa faci liniste, se vorbeste doar in soapta, in camera nu ai voie sa deranjezi nimic daca se pote sa nu se observe ca ai trecut pe acolo

OK am zis asta este respectam ce zic oameni astia ce sa facem am venit la ski nu sa stam aici cu iei. Toate bune nu deranjam pe nimeni, veneam plecam fara sa fim prea bagati in seama ii ziceam si la copil sa taca sa nu zica nimic ca o singura data a strigato pe mami si deja propietara a si sarit ca de ce facem galagie. Am incercat sa fim cat mai discreti pe deasupra am dus cu noi asternuturi prosoape de toate.

Dupa doua zile in care doar turisti la ei in pensiune nu neam simtit, pur si simplu te simti ca si cum ei nu inteleg ce cauti acolo de ce ai venit incontinu comenteaza la ori ce faci daca passesti de ce pasesti, daca vorbesti de ce vorbesti, daca vrei ceva de ce vrei, daca iesi pe usa de ce iesi, daca nu iesi de ce nu iesi... incredibil si nu suntem niste mofturosi acceptam destule in situatii din astea dar astia is sub ori ce critica.

La final ne facem bagajele sa plecam jos ca de obicei propietara, ii spunem frumos ca pleca gata la revedere, ia zice ca neaparat tra sa vada camera ok, ii zice ca noi mergem la masina stiind ca am lasat o curatenie impecabila nici macar o sfarama sau ceva stiind ca ii naspa, folosisem tot de la noi.

Dupa doua minute ne trezim cu (...) in curte zbirand ca exista o pata mica pe invelitoarea de plapuma si ca o facut asta mic pe iel si ca de ce nu ii punem pampers si ce nesimtit suntem ca nu se poate, sotia incearca sa ii explice ca noi nu am folosit nimic de la ia si ca intradevar pata ii de la un pic de suc varsat de asta mic pe plapuma care era langa pat - (...) nimic ca dezastru ca ce am facut... Sotia la inceput ii esplica frumos apoi se inerveaza si ia ca acumulasem destula tensiune intro perioada in care iti doresti sa te relaxezi si ii spune ca din cauza ca ii (...) nu are clienti si ca ii adevarat tot ce se scrie pe net despre pensiunea maria, la care proietara (...) ramane cam fara replica si fuge inauntru, de fata mai erau 2, 3 turisti. Ce te faci daca mergi cu un copil si mai mic care varsa plange pateaza cu de toate ca si copii, te pune aia sa stai sa speli sa faci curat sa nu cumva sa se observe ca ai trecut pe acolo.

Asa ca daca vreti sa fiti turisti nu mergeti la pensiunea maria arieseni intradevar te simt ca si cand propietarilor le pare rau ca ai venit la ei pe cuvantu meu asa ceva nu am mai intailnit si am fost in multe locuri.

oribil oribil oribil oribil oribil oribil oribil oribil oribil oribil oribil oribil

Trimis de sturz in 24.01.16 23:08:28
Validat / Publicat: 25.01.16 08:17:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VÂRTOP [AB / BH].

VIZUALIZĂRI: 1547 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sturz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[25.01.16 08:15:04]

@sturz: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Despre serviciile de masă ce ne poți spune? Sunt notate cu zero, dar n-ai povestit nimic despre servire.

[25.01.16 08:24:00]

Am votat ca si foarte util ???? Sa nu mergem acolo. Multumim frumos

[25.01.16 08:31:21]

Mutat în rubrica "Pensiunea Maria, ARIEȘENI [AB]" (nou-creată pe sait)

[25.01.16 17:03:51]

@webmaster26 - nu pensiunea este cea de langa hotel 4 season la vartop arieseni

[25.01.16 17:06:34]

@webmaster10 - la aceasta pensiune mai sunt doua cometari din 2013 pensiunea este la vartop arieseni in judetul bihor

[25.01.16 17:21:31]

@sturz - cumva asta e pensiunea? amfostacolo.ro/hotel.php? ... -ab-bh&id=13677

[25.01.16 20:26:27]

@webmaster: da asta este

[25.01.16 20:33:41]

@sturz - Ok. Mulțumim pentru lamuriri, relocat.

[25.01.16 20:39:44]

@sturz: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

[25.01.16 21:12:27]