ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.01.2016

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător

Hotel Diana, o dezamagire

Anul acesta, bunicii mei au solicitat bilete pentru tratament. Ei ar fi dorit initial Sovata, dar nu s-a nimerit. Dar, in schimb, alti pensionari au renuntat la biletele lor la Hotel Diana*** (ulterior, ne-am prins de ce acei pensionari au renuntat la bilete). Cand am auzit, am decis sa vin si eu cu ei, dar regret acea decizie.

Ne-am urcat in masina si am condus 6 ore pe «minunatele» sosele romanesti pline de gropi si baltoace. In fine, dupa cele 6 ore am ajuns la hotel. Am vazut cateva geamuri sparte, dar nu a contat prea mult. Am intrat si ne-am dus la receptie, unde am mai asteptat 2 ore. Dupa aceea, cand bunicul s-a dus la receptie si a discutat cu receptionera. Desi era randul nostru, alti pensionari s-au bagat in fata. Bunicul i-a spus receptionerei, dar aceasta a inceput sa-i vorbeasca pe un ton arogant si sa-i tipe ca pe ea o doare undeva, ca de ce face mofturi si ca nu e treaba ei. In cele din urma, ne-a dat cheia de la camera si programarea la doctorul hotelului.

Ne-am urcat in lifturi, care desi pareau noi aveau probleme serioase (numai cat am stat noi s-au blocat de vreo 6 ori, o femeie de 90 de ani s-a si sufocat acolo). Am ajuns la etaj, unde am gasit pereti scorojiti, covoare patate, urme ale comunismului si gandaci morti.

Am intrat in camera, unde am gasit si acolo pereti scorojiti, igrasie, dulapuri rupte, cearsafuri patate si gunoaie de toate felurile.

Ne-am lasat lucrurile, ne-am spalat si apoi ne-am dus la doctorul hotelului, unde era o coada infernala. Cand am intrat, doctorita era foooooarte amabila si cinstita. Cand cineva a vrut sa-i dea 5 lei, aceasta a refuzat frumos, spunand ca ea da servicii fara sa astepte ceva la schimb (lucru pe care il apreciez). Ne-a dat fisele de tratament (mie mi-a dat masaj, pt. ca am dureri de spate) si ne-am dus la restaurant (noi eram in schimbul doi).

Am ajuns, ne-am instalat la masa (noi imparteam masa cu 2 pensionari foarte amabili, care stateau la etajul 1 (noi stateam la etajul 3, in camera 312, norocul nostru ca puteam s-o luam pe scari, ca cu liftul iti riscai viata)). Mancarea era sub orice critica, dar cel putin era comestibila... ha ha ha. Cand mancam, o femeie cu probleme «la mansarda» a inceput sa tipe, deoarece i se terminase sejurul si cei de la hotel nu ii mai puteau da mancare. Aceasta injura prin niste cuvinte pe care nu le pot reproduce, printre altele tipand : c********r, nu mi sa terminat sejurul!!!

Eu m-am dus la masaj, maseorul fiind cel mai cumsecade angajat, si nu astepta nimic de la vreun pacient. Printre altele, mi-am luat si permis de intrare la piscina (15 lei). Aceasta era acceptabila, dar nu tocmai curata, se vedea ca oamenii isi satisfaceau nevoile acolo (ei bine, iata cum va dati seama daca in piscina isi satisfac nevoile oamenii : stiti mirosul de piscina, acesta vine de la combinatia de clor si urina.) In cele din urma obosiram si ne intorsesem in camera. In camera alaturata era o fata de bani-gata care toata noaptea vorbea tare toata seara.

Majoritatea chelnerilor te serveau in sictir si sefa de sala era o needucata fara cei 7 ani de acasa. Si... cireasa de pe tort : In ultima seara a sejurului la restaurant, deoarece servirea dureaza mult, un batran a inceput sa tipe la chelner, i-a trantit farfuriile pe jos, acesta s-a retras in bucatarie, dar batranul a intrat dupa el si l-a batut cu pumnii si picioarele. Pacat de locatie si angajatii care erau cu adevarat de treaba.

Pe scurt : Evitati Hotel Diana, daca nu doriti sa fiti badjocoriti si opinia dvs. calcata in picioare!!!

Trimis de turistul_mihnea in 01.01.16 16:26:39
Validat / Publicat: 01.01.16 17:58:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în HERCULANE. A mai fost în/la: Rucar, Bucuresti, Brezoi, Zarnesti, 2 mai, Vama Veche

VIZUALIZĂRI: 3952 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (turistul_mihnea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.16 EUR pe cameră

[01.01.16 17:58:01]

***

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar ilustra perfect textul, fiind mai mult decât binevenite. Sunt întotdeauna căutate şi apreciate de cititorii interesaţi în această destinaţie...
    Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=10574

turistul_mihneaAUTOR REVIEW
    [01.01.16 18:06:38]

@webmaster98 - Coordonatele sunt bune. In legatura cu pozele, am facut extrem de multe poze care sa ilustreze conditiile descrise mai sus. Din pacate, pe moment nu le-am gasit dar le voi cauta si cand le voi gasi le voi adauga. Ulterior : Tocmai am gasit pozele . Le adaug acum .

Dan&Ema
    [01.01.16 22:11:00]

Felicitari pentru articol!

Asemenea situatii nu trebuie sa ramana nepostate pe AFA. Imi pare rau ca ati avut asemenea neplaceri.

Sa se intoarca raul in bine si sa aveti numai noroc si sanatate in 2016!

Dan

Radu Tudoran
    [01.01.16 22:35:23]

Imi pare rau pentru tine si pentru cei care platesc pentru salariile unor amatori. Ca sa folosesc un eufemism. De aceea am evitat sa fac concediile in tara in ultimii zece ani. Evident nu generalizez, dar nici nu vreau sa risc. Nici afara nu-i lapte si miere (lucrez in bransa), dar respectul fata de client se subintelege.

turistul_mihneaAUTOR REVIEW
    [01.01.16 22:39:59]

@Radu Tudoran - Aveti dreptate.

Dan&Ema, Radu Tudoran
    Alte impresii din această RUBRICĂDiana Hotel: