Complex Corabia Piraților [Mamaia Sat]

AUG-2015
1650ron
+ COPII: 2

As reveni oricand

Ne-am petrecut concediul verii 2015 in aceasta locatie, dupa multi ani cand am fost in afara tarii. Am fost placut impresionati de tot ceea ce am gasit aici.

Apartamentul in care am stat este bine ingrijit, curat, miros placut, gunoiul se lua in fiecare zi. Apartamentul este dotat cu o bucatarioara micuta, dar foarte utila in cazul in care noi avem si un copil micut de 2 ani.

Este un loc cu multa verdeata, aer curat, liniste, nu este haos ca in Mamaia, plaja este la o aruncatura de bat distanta. Dar oricum noi mergeam dimineata la plaja si dupa masa ramaneam la piscinele din complex, care erau foarteee curate si nu aveau mirosul acela pregnant de clor.

In plus au si locul de joaca pentru copii care a fost mana cereasca pentru noi. Trambulina era putin cam deterioarata, dar si asa a putut fi folosita la maxim de catre toti copiii din complex, si de cei mai mari. Erau unii copii foarte mari care sareau in ea, probabil de aceea era cam rupta. Aaaa si noi am prins doua petreceri pentru copii cu niste animatori minunati. Copiii au fost foarte fericiti.

Mancarea la restaurant a fost delicioasa, auzeam ca au un bucatar nou. La micul dejun am observat ca in complex erau foarte multi straini, lucru care m-a impresionat foarte tare. Micul dejun era bufet suedez, foarte variat, cu diverse tipuri de salate.

Tot personalul a fost foarte amabil si zambitor, te ajuta de fiecare data cand solicitai ceva.

Ca o concluzie, da, vom reveni cu mare drag in acest complex turistic.

Impresii încărcate de kmitzu in 16.12.2015 07:37:38

Validat / Publicat: 16.12.15 09:23:49

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (kmitzu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 7 voturi) nota2

[16.12.15 08:00:13]

@kmitzu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

=

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar ilustra perfect textul, fiind mai mult decât binevenite. Sunt întotdeauna căutate şi apreciate de cititorii interesaţi în această destinaţie...
Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=795

=

- ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[În plus, dacă vreodată vei solicita informaţii aici, pe sait, cei care îţi vor răspunde o vor putea face cât mai adecvat "profilului" tău turistic (funcţie de locurile în care ai fost, unde ţi-a plăcut şi unde nu, din ce motive etc)]

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul SCRIE IMPRESII poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului.

- AleDia
[06.07.16 11:05:03]

@kmitzu - Sunt ceva supermarketuri in apropiere? Cat de departe este de Satul de vacanta?

Multumesc.

pagină generată in 0.0823101997375 sec