ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.02.2010
ÎNSCRIS: 02.02.10
JUN-2009
2 AD. + 1 COPII

Sub orice critică

Am fost acolo si regret amarnic

Vad ca sunt numai comentarii pozitive, dar adevarul este altul. Am fost acolo si am realizat ca mi-am ratat concediul. Apa este albastra (ce usurare), la mal este plin de pietre (ma si mir ca nu mi-am fraturat picioarele), bufetul suedez era mai degraba un bufet a la Hagi Tudose (feliile de mancare erau puse la dispozitie pe masura ce se consumau). Am fost acolo si nu as mai merge nici daca ar fi gratis.

Am plecat cu un gust amar, as zice acru si am realizat ca cine a spus ca grecii sunt nicste zgarciti si niste curvari, nu a gresit.

Va doresc numai bine.

Trimis de catalinb in 02.02.10 23:15:22

VIZUALIZĂRI: 11111 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catalinb); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[02.02.10 23:20:16]

Catalin realizez ca esti suparat dar care este totusi motivul supararii tale?Toata lumea care intra pe net vede ca plajele in Grecia sunt majoritatea cu pietricele, in privinta bufetului suedez nimeni nu a spus ca sunt straluciti grecii la capitolul asta, poate ca aducea mancarea pe rand sa nu se strice de la caldura

Cristian_h* CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [02.02.10 23:48:45]

prea multe cuvinte de ocara si prea putine explicatii , apa cu pietre , nimic nou pentru Grecia , -se aduceau felii de mancare pe masura ce se consumau - este normal sa aprovizionezi pe masura ce se consuma , cu ce compari ? cat ai platit ? de ce sa te cred ?

[03.02.10 00:05:29]

Pai este simplu, inca nu m-am ramolit am platit 470 euro biletele (fara transport) , am platit la bar si la masa de pranz in total inca 400 euro .Si daca am zis ca bufetul este zgarcit chiar asa a si fost.A pune 10 felii de cascaval , 10 de sunca ,cateva pateuri - nu este o invitatie la masa ptr 100 de persoane.Pentu plaja am fost numai la Nei Pori.Si da, fac diferenta in iulie am fost la bulgari am platit 800 euro (2 persoane) la hotel de 4 stele 12 zile!!!!! ALL INCLUSIVE .De revelion am fost in Spania 700 euro(2 persoane cu tot cu avion).Sigurul lucru placut in Grecia a fost croaziera.Atat si nimic mai mult.

[03.02.10 00:12:13]

Nu sunt gurmand. Ma multumesc cu foarte putin. Era doar o observatie, si de altfel este o josnicie sa stai sa urmaresti clienti cat mananca, si sa pui la un asa zis bufet suedez 3 -4 feluri de mancare, o cafea (impropriu spus - apa colorata), si un juice. Bufetul se servea intre 7 - 9: 30. Dupa acesta ora trebuia sa speri ca vei trai pina a doua zi ca sa te mai bucuri de el (asta daca nu sperai sa te odihnesti pina la 10!!! ).

[03.02.10 08:40:52]

catalin,

inteleg de la tine ca i-ai catalogat pe greci zgarciti din cauza meniului f slab pe care l-au oferit.

dar nu inteleg de ce i-ai catalogat curvari? a foste ceva in neregula?

Diaura*
    [03.02.10 09:15:20]

Pentru catalinb

Cand vine vorba de tarife putem vorbi o zi intreaga. Uneori avem noroc de oferte, alteori nu. Eu de exemplu am fost de Paste in Corfu ( cand se stie ca de sarbatori e ceva mai scump ) cu transport , hotel tot de 3*, demipensiune + masa festiva + vizite la toate obiectivele = 500 EUR. Altadata de Revelion , cazare la hotel de 4* si masa festiva la hotel de 5* tot 500 EUR, dar fara vizite in program. ( am povestit pe larg ).

In total am fost de cinci ori in Grecia, dar curvari nu am vazut si nici nu am auzit pe nimeni sa se planga ...si slava Domnului mereu erau domnisoare dragute in grup.

michirec
    [03.02.10 13:48:48]

Daca si plajele din Grecia au pietre...ce mai zici de cele din Croatia, ca nu intri fara papuci speciali...peste tot pe unde mi-am purtat pasii in Grecia , am gasit numai plaje impecabile cu nisip, fara pietre;oi fi eu mai norocos...

[03.02.10 16:40:31]

da, m-a cam luat valul cu curvari , am gresit , recunosc , am vrut sa spun avari .dupa cum am spus am fost la plaja numai la Nei Pori, unde este o plaja reonabila. In rest , ce sa mai spun a fost un concediu departe de ceea ce asteptam si la banii care i-am cheltuit (aproape 1000 euro / 6 zile / 2 persoane transport,cazare,1-2 beri si niscaiva mancare). Suntem liberi sa mergem unde dorim , suntem liberi sa ne luam tzepe si atat. Nu vreau sa ponegresc pe nimeni , doar am spus ce simt

[03.02.10 21:13:00]

este de inteles faptul ca esti suparat, este parerea ta si esti liber sa ti-o exprimi, pe banii lui omul poate sa ia si tepe, de aceea cineva cu multe idei s-a gandit sa faca site-ul asta sa ne lumineze mintile. Dar ar fi pacat sa ne schimbam parerea despre un loc frumos si cu oameni ospitalieri doar ptr ca nu ai beneficiat de un mic dejun copios. Eu am inteles cum sta treaba in Grecia cu mancarea de aceea mi-am rezervat cazare in regim self -catering. Dar sa spui ca nu mai mergi niciodata , ar fi pacat deoarece Grecia este o tara superba pe care eu de abia astept sa o descopar

[07.02.10 03:31:52]

nu are nici o legatura masa, a fost vorba doar de cum vad grecii turismul (de care depid 96% pentru a exista), nu am spus ca nu mai merg in Grecia, am spus ca nu mai calc in aceasta locatie care a fost pe de parte un cosmar pe care nu vreau sa l mai traiesc. Sunt atatea locuri de vizitat in lume, si in Grecia desigur, si voi face tot posibilul pentru a-mi satisafce dorinta de cunoastere, dar in viitor sper sa am noroc de oameni ospitalieri si cu mai mult bun simtz. Va doresc din suflet Toate cele bune.

[07.02.10 17:48:51]

ma bucur ca nu esti chiar asa de pesimist.Iti doresc sa ai parte de vacante cat mai frumoase si linistite

[13.02.10 21:54:20]

multumesc, sunt o persoana optimista si credema am vazut multe locuri din aceasta lume , eu caut un loc unde sa ma simt bine , doar atat.

inca o data Multumesc

RikRobyRo
    [19.05.10 07:30:34]

sal all

Imi cer scuze dar vad niste comentarii car ma amagesc. va rog frumos, doresc un sincer raspuns daca a fost careva in Platamonas Hotel Kronos tot in grecia si deja mi-am luat biletele de excursie. de fapt va fi luna de mere. doresc un coment plizz. multumesc.

[30.05.10 10:45:34]

Pentru "catalinb":

Vroiam sa iti spun ca esti foarte promt in descriere, tin sa inteleg din mica ta compunere ca tu practic te limitezi la a descrie un concediu reusit numai la MANCARE! Eu am apreciat foarte mult ce am servit la Niko din mai multe motive:

1. a fost suficient (mancarea a fost in cantitate rezonabila) si

2. nu s-a facut risipa cum se face de altfel la cei care dispun de all-inclusive - scuze ca iti spun dar decat mancare multa si proasta mai bine mai rezonabil si mai bun!!!

Parerea mea ca ai facut o comparatie... incoparabila, compari mancarea gatita la Niko cu porcariile alea care le servesti la all-inclusive pline de conservanti si fara gust??? in orice caz mai bine nu postai aici daca tu chiar numai la mancare te referi, inseamna ca de fapt pt tine un concediu de vis inseamna mancare non-stop!

Oricum, avand la 2 pasi Olimpul si la 3 pasi Meteora ca sa nu mai zic ca aveai la dispozitie si multe alte lucruri de vizitat, frumoase, tu te-ai limitat la o descrie incoerenta si parerea mea, NULA

Din descrierea ta am inteles totul despre asa-zisele "concedii petrecute in multe tari", daca era intradevar asa si aveai o experienta vasta poate aveai si bunul simt si integritate sa porti o altfel de conversatie aici fara sa postezi o falsa impresie doar ca sa atragi atentia... nu te supara dar daca 10 oameni spun ca e alba si tu zici ca e neagra e cam suspect nu?

eu zic sa te limitezi la Bulgaria... ca presupun ca asta e experienta de litoral pt tine... ca sa nu mai zic de faptul ca ai spus ca in mare erau pietre... hmmm ce vrei sa fie? asa este relieful! e absurd sa zici "IN MARE ERAU PIETRE" ma bufneste rasul cand vad ca oamenii chiar se leaga de asa ceva! tocmai asta este farmecul... daca nu vrei pietre mergi in Maldive... in Hawaii... mergi la Golden Sands

In orice caz, pentru restul oamenilor care citesc impresiile aici... e foarte frumoasa statiunea Platamonas si daca vrei cu adevarat sa vizitezi ceva te poti duce oriunde! imprejurimile sunt multe de vizitat! Fie ca mergi organizat in excursii fie ca mergi cu masina personala... e frumoasa zona asa cum am scris la topicul meu seamana cu o plaja virgina si ce mi-a placut foarte mult ca nu este aglomerat, este liniste si chiar te simti relaxat! E o vacanta convenabila!!!!

P. S. : eu ador pietrele alea in apa!

[30.05.10 17:07:19]

@andreea21, unul din principiile la care tinem mult pe acest site este acceptarea diversitatii parerilor utilizatorilor, chiar daca nu coincid cu ale noastre.

De asemenea, chiar daca se intra intr-o polemica, se ataca ideea, nu persoana.

Acestea fiind zise, incearca te rog pe viitor sa eviti atacurile directe la adresa lui catalinb si sa adopti un ton mai putin agresiv, chiar daca nu esti de acord cu parerea lui.

Multumim!

[30.05.10 18:17:25]

Nu am atacat pe nimeni personal si nu am fost agresiva sub nici o forma pt ca nu am nici un motiv, din contra m-am amuzat. Eu cred ca el ne ataca pe toti cei care am fost multumiti de vacanta la Niko si a fost RAUTACIOS! Si-a adus aminte din iunie cand a fost el sa posteze in februarie ca nu a fost multumit si sa exagereze atat!Nu e cam rautacioasa faza? acum sincer... toti care isi fac cont aici trebuie sa vorbeasca de rau un om care practic a fost primitor si cu bun simt! Eu am fost destul de obiectiva si mi-am exprimat punctul de vedere, sub nici o forma nu l-am atacat pe catalinb, i-am explicat cum stau lucrurile ca a exagerat, daca nu era multumit trebuia sa se duca la protectia consumatorului nu sa influeteze lumea aici in mod negativ ca vacanta la Niko a fost groaznica si exagerarile lor; si eu cred ca a fost destul de matur sa vada din poze unde se duce...hai sa nu ne mai invartim in cerc degeaba... daca nu e MANCARE FRATEEEEE, MULTA MANCARE si zeci de beri dupa care sa elimini gazele pe esofag...nu e vacanta misto!!! hai sa fim seriosi... cam asta era ideea! dar cu bani putini si de vis inca nu exista! Raport calitate pret e excelent la Niko! si asa cum toti au specificat serviciile sunt OK! cei care vor sa denigreze mai bine isi vad de treaba lor!

P.S.: multumesc webmaster pentru ca mi-ai aranjat textul, psihologic vorbind, inseamna ca esti de acord cu mine deoarece ai scos in evidenta ideile! have a nice day!

[31.05.10 08:19:05]

@andreea21, fiecare persoana are dreptul la propria parere pe care si-o exprima aici, asa cum ai facut si tu.

de ce nu vrei sa accepti alte pareri decat a ta?

cred ca tine mai mult de varsta si experienta ta, probabil esti o fire mai vulcanica, dar acest lucru nu-ti da dreptul sa ataci userii si nici sa-i jignesti.

este bine sa fii un pic mai temperata si sa pastrezi linia de discutie pe acest site.

[31.05.10 11:35:16]

Nu i-am jignit, cred ca am fost prea cu bun simt! dar tie cine iti da dreptul sa ma caracterizezi? ne cunoastem? nu i-am atacat...numai ca unii sunt penibili si de ce sa denigreze un om care te primeste bine si care e foarte amabil pentru motive neintemeiate? i-am raspuns ca atare, ce vrei sa ii multumesc frumos si sa ii urez vacanta placuta cand el isi bate joc? oricum, mi-am spus punctul de vedere si sunt sigura ca 99.99999% din oamenii care au mers la NIko sunt multumiti dar se gasesc cativa oameni sa isi bata joc... asta e!

Apropo, webmaster nu mai folosii alte nicknameuri (gen cosminp) ca nu are sens

webmasterXY*
    [31.05.10 11:41:56]

@andreea21, cred ca se impune o pauza de 2 zile, ulterior poate vei reusi sa accepti si puncte de vedere diferite de ale tale. Cartonasul galben sper ca va avea mai multa putere de convigere decat sfatul adresat mai sus de colegul meu. Daca nu, fiecare cu drumul lui!

[31.05.10 11:46:19]

@andreea21, cu tot riscul de "a-mi lua" un cartonas, dar cred ca suferi de mania persecutiei.

esti prea focoasa in ceea ce scrii.

apropos, cuvantul "folosii" se cscrie cu un singur "i", adica "folosi". vezi aici http://dexonline.ro/definitie/folosi.

scuze de off-topic, eu pe acest subiect cu acest user nu mai comentez nimic aici.

vorba cuiva, persoana importanta, nu spui cine: "pacat ca nu mai avem punctaje negative".

andreea21*, catalinb, cosminp, Cristian_h*, Diaura*, michirec, RikRobyRo, Sanziana
    Alte impresii din această RUBRICĂNiko Paradise Hotel [Platamonas]: