ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.10.2015
    DIN: constanta
    ÎNSCRIS: 23.09.15
    OCT-2015

DREPT LA REPLICĂ: O explicatie logica

DREPTUL la REPLICĂ se referă la următorul articol (încărcat anterior pe sait):

Buna ziua stimati cititori... sunt George Atanasiu directorul hotelului Drossos.

Vreau sa fac unele rectificari pt a clarifica unele date inexacte din penultimul articol...

In primul rand sa stiti ca nu mi iau niciun comision de nicaieri... incerc sa directionez clientii hotelului in functie de ''buzunarul'' pe care l poseda. ami fac meseria cu mare drag si pun suflet in turism... daca nu as fi fost un roman de valoare nu m ar fi tinut patronul grec nicio saptamana (sunt aici de 8 ani)

Vreau sa i spun ''d nului lorenzo lamas... ca a gasit o tavewrna cu mancare ieftina si f multa regatita de trei zile. (a doua zi il taiase diaria prin hotel... Eu l am trimis la un restaurant unde se mananca produse proaspete (romanul nu stie ca ce i f bun este si scump).Il informez pe dnul lorenzo ca a gustat aceeasi mancare care o gusta porcii grecului... si ar mai fi ceva...

Daca erai barbat adevarat veneai si imi spuneai nemultumirile in fata in biroul meu... ca sa le putem remedia (a pro pose... de 5 euro in grecia se bea o cafea cu doi biscuiti... eu am 29 de produse la micul dejun)... -d nule lorenzo lamas... Ami pare rau ca nu v am dat afara din hotel cand mi a spus personalul de curatenie ca gatiti supa la cafetiera in balconul camerei de ati imputit tot grupul de francezi...

Va garantez ca daca mai veniti in santorini... o sa fac de asa natura sa va simtiti excelent vreo doi ani pe aici...

Cu multa stima... George Atanasiu - director hotel Drossos

Trimis de drossos* in 23.10.15 19:19:44
    Validat / Publicat: 23.10.15 19:38:58

VIZUALIZĂRI: 2770 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (drossos*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 74.00 EUR pe cameră

[23.10.15 19:37:47]

@drossos - te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Textul în cauză a fost ajustat de noi, mai sus.

ebirsan
    [23.10.15 21:43:30]

Domnule George Atanasiu director al hotelului Drossos nu-mi vine sa cred că pe o astfel de poziție în Santorini se angajează [***].

Mai bine vă abțineați să dați o replică sau o scriați în engleză sau greacă. Poate vă ieșea mai bine sau cel puțin ne venea nouă mai greu să observăm nivelul ridicat de cultură managerială (și nu numai) de care dați dovadă.

Dacă chiar sunteți ceea ce pretindeți (adică director) noroc că s-a terminat sezonul în Santorini și insula se golește până la Revelion.

Politica aplicată de WEBMASTER-ii AFA vis-a-vis de limbajul postărilor este destul de ciudat, având în vedere că eu pentru o glumă am fost suspendat 1 săptămână (e adevărat că Webmaster-ul care m-a sancționat atunci mă pândea de mult pentru că avusesem un schimb de replici 1-la-1 în privat).

rentea
    [23.10.15 22:01:57]

@ebirsan - Corect. Tratamentul discriminatoriu al unor "webmasteri" l-am sesizat si eu. Pe individul acesta care il ameninta pe om cu ce ii va face el daca va mai veni in Santorini banuiesc ca nu il vor sanctiona cu nimic, pentru ca nu i-a contrazis pe ei cu nimic. Ma rog, acesta e un alt subiect, dar nu mai putin deranjant decat nivelul de cunostinte de limba romana al "directorului" de la Drossos.

Pot accepta ca si anumiti turisti sunt necivilizati (faza cu gatitul in balcon nu mi se pare atat de improbabila), insa raspunsul sau este foarte departe de a fi unul profesionist.

lorenzolamas
    [26.10.15 19:16:47]

@drossos - Cu parere de rau trebuie s va spun ca ma confundati. Numele meu este P. Laurentiu, am stat la camera 34 si am plecat chiar când veneau francezii.

Biroul dvs cred ca este receptia, iar eu mi-aduc aminte ca v-am spus de problema repetarii micului dejun, ca puteti schimba eternele oua fierte cu oua ochiuri intr-o zi, cu omleta in alta zi, ca puteti pune branza in loc de cascaval in alta zi, dar se pare ca e mai simplu sa puneti zi de zi acelasi mic dejun.

In legatura cu restaurantul God s Garden va pot spune ca era plin seara de seara, iar cel nde ne-ati trimis dvs daca avea doua trei mese ocupate... asta spune tot.

In incheiere vreau sa va multumesc pentru amenintarea de la final ca daca mai revin in Santorini sa stau vreo doi ani pe acolo.

Va asigur ca n-am sa mai calc acolo, nu de frica dvs, ci pt simplul fapt ca nu mai am ce vedea, sunt atatea alte locuri in lumea asta de vizitat si de vazut, asa ca va las in limitarea de care dati dovada si va doresc o sedere cat mai lunga acolo, dar cu cat mai putini clienti pe care sa-i jecmaniti.

[26.10.15 19:34:30]

@lorenzolamas - Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

ebirsan, lorenzolamas, rentea
    Alte articole din această RUBRICĂDrossos Hotel: