ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.10.2015
DIN: Oradea
ÎNSCRIS: 03.07.14
AUG-2015

Dezamagitor

Este al doilea an in care am ales ca locatie de vacanta Cronwell Platamon Resort. In 2014 am stat 7 zile in acest resort si totul a fost minunat.Camere curate, curatenie in camera la doua zile, mancare foarte buna si variata. Am avut regim de masa AI si am beneficiat de toate facilitatile.

Am hotarat sa venim din nou si in 2015 in acest resort. Am avut o indoiala din cauza crizei dar totusi am ales aceeasi destinatie.

Din pacate in 2015 nu a mai fost totul la fel.

Am stat 10 zile si s-a facut curatenie in camera de 2 ori. Eram in stare sa pun gunoiul la usa pe hol dar am renuntat. Sotul a rugat-o pe menajera sa faca curatenie, a spus ca vine a doua zi dar a venit dupa o saptamana.

Mancarea a fost mult mai slaba cantitativ si calitativ decat in 2014. Am inteles ca s-a schimbat bucatarul.

Din pacate a fost o schimbare gresita!!!

Unele feluri de mancare neconsumate au fost refolosite de la o masa la alta. S-a simtit lipsa lui Stan, seful de sala. In 2014 cat a fost el prezent era foarte exigent cu ospatarii. Anul acest a fost dezastru fara el. Ospatarii aveau alte preocupari, nu sa se ocupe de turisti. Sotul are o problema medicala si nu poate manca orice. La o masa de pranz s-a intamplat sa nu poata alege nimic de mancare si am solicitat de la baiatul care prepara paste o felie de carne fara sos. Am fost refuzati foarte categoric! Carnea de la gratar era ori negatita destul ori arsa.

La barul de la plaja si la cel din hotel daca ceri un glob de inghetata este ok, daca ceri mai multe se uita urat la tine.

Cand ne-am cazat am fost ajutati la bagaje de un baiat responsabil pentru acest lucru. La plecare am anuntat la receptie ca dorim sa plecam. Am asteptat 20 min baiatul sa ne ajute dar nu a mai venit. In lift nu am putut urca pentru ca era tot timpul plin. Ca urmare am coborat cu bagajele pe scari.

Cu siguranta nu vom mai reveni la Cronwell Platamon Resort.

Trimis de mirelus1968 in 16.10.15 10:19:50
Validat / Publicat: 16.10.15 12:24:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Hotel Porfi Beach, Hotel Calimera Simantro Beach

VIZUALIZĂRI: 2380 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mirelus1968); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[16.10.15 12:24:27]

@mirela hathazi: Cu ocazia primului review scris pe site, bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar ilustra perfect textul, fiind mai mult decât binevenite. Sunt întotdeauna căutate şi apreciate de cititorii interesaţi în această destinaţie...
    Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=6960

hlli
    [16.10.15 17:56:00]

@mirela hathazi, am fost la acest resort în septembrie 2013 şi am fost foarte mulţumiţi. Chiar eram uimiţi de buna organizare a managementului rusesc. Cei mai mulţi angajaţi erau ruşi şi erau de o amabilitate deosebita. Mâncarea era bine pregatită, gustoasă, diversificată.

Sigur că şi voi aţi fost mulţumiţi în 2014, din moment ce aţi ales din nou acestă locaţie.

Păcat că, în timp, acest resort şi-a pierdut din calitatea serviciilor. Care să fie cauza? Nu, nu cred că din cauza crizei.

Şi eu, care avem în vedere, acest resort pentru vara lui 2016...

Să sperăm în mai bine!!!

mirelus1968AUTOR REVIEW
    [19.10.15 10:06:27]

@ hlli, probabil ca dezamagirea noastra a fost provocata in mare masura de faptul ca tot timpul am facut comparatie cu ceea ce am beneficit in anul 2014. Crede-ma ca nu vreau sa aduc deservicii hotelului dar chiar nu ne-a placut anul acesta, din toate punctele de vedere. Plus ca au aparut deja oferte early booking de la ei care sunt mult mai scumpe ca anul trecut. In 2016 vom incerca Hotel Potidea Palace. Are impresii foarte bune si ofertele early booking sunt mult mai ieftine. Sper sa nu fie o alegera gresita!

dana1974
    [19.10.15 19:06:23]

@mirela hathazi - Nu am fost cazata la Potidea Palace, ci in apropiere la Portes Beach vezi impresii, asa ca nu pot spune nimic despre conditiile de cazare si masa, insa locatia este superba, situata intr-un parc. Totul arata foarte ingrijit, aerisit si, desi eram in plin sezon, nu dadea deloc impresia de inghesuiala. Singurul inconvenient, din punctul meu de vedere, este intrarea in mare, plina de pietre.

dana1974, hlli, mirelus1968
    Alte impresii din această RUBRICĂCronwell Platamon Resort (ex Platamon Palace) :