Crystal De Luxe Resort & Spa

înscris/ă în 17.07.12
SEP-2015
REGIM MASĂ UAI

Am revenit

Dupa concediul f. placut de anul trecut la acest hotel, vezi impresii ne-am hotarat sa repetam experienta. Am achizitionat din nou biletele last minute, pretul acestora fiind mai mare anul acesta, cu zbor din Timisoara.

Nu are rost sa mai repet cum a fost zborul, am ajuns cu bine la hotel, primirea a fost ok, am primit rapid camere la ultimul etaj, cu vedere la terasa interioara si partial la mare.

Si acum ce nu a mai fost la fel: mancarea! Nu spun ca nu ai avut ce manca, dar in special la cina, nu a mai fost aceeasi varietate. Anul anterior in zona de barbeque a fost miel, curcan (la rotisor), homar, ton intreg in crusta de sare s. a. Anul acesta a fost si miel si curcan dar prajit in bucatele mici la gratar, au facut pui la rotisor care il taiau bucatele si il puneau apoi pe tava. In fiecare seara era peste la gratar dar pastrav si inca un fel care nu l-am putut depista ce e. Pastele nu mai erau preparate in fata ta, erau deja pregatite sosurile in boluri. Ca noutate in 3 seri am avut sushi, iar in rest cam aceleasi feluri de anul trecut, repet bine gatite, cu gust.

Pentru ca eram a doua oara la ei, in seara a 2-a au venit cu o sticla de vin rosu si un bol de fructe, ne-au adus fierbator pentru a ne putea face ceai sau cafea in camera si halate de baie (pe care oricum nu le-am folosit, era prea cald).

Si la plaja nu am observat anul acesta aceeasi varietate, faceau kebab, pe la ora 11, erau sandvich-uri, fructe, prajiturele, si cam atat, sau poate pentru ca plecam noi mai repede de pe plaja nu am vazut sa aduca si alte feluri.

Una peste alta a fost OK.

Am relationat cu o familie din Brasov, care a fost la sfasitul lunii iunie la un alt hotel din Kemer: Akka-Alinda si au spus ca aici a fost cu ceva mai bine: d. p. d. v. al mancarii (a fost mai gustoasa) si al curateniei.

Inca un lucru: fata de anul trecut cand nemtii au fost in proportie egala cu rusii, anul acesta a crescut numarul rusilor in detrimentul altor natii.

De asemenea spectacole cu muzica live pe terasa de la lobby bar au fost doar in 2 seri, la spectacolele de la amfiteatru nu am mers pt ca nu ne placeau in mod deosebit.

Numai bine!

Impresii încărcate de adi95 in 13.10.2015 19:01:53

Validat / Publicat: 13.10.15 19:40:04

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (adi95); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 13 voturi) nota2

- gushpi
[14.10.15 11:26:46]

Bravo!

Am fost aici si tot aici as mai merge... nu vad rostul plimbarii prin toata turcia - de dragul schimbarii!

[14.10.15 18:54:51]

@gushpi - ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[În plus, dacă vreodată vei solicita informaţii aici, pe sait, cei care îţi vor răspunde o vor putea face cât mai adecvat "profilului" tău turistic (funcţie de locurile în care ai fost, unde ţi-a plăcut şi unde nu, din ce motive etc)]

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[14.10.15 20:43:51]

@gushpi -

Este opinia ta, însă întotdeauna este loc de mai bine, iar acest hotel este departe de a fi un etalon pentru nivelul serviciilor oferite în resorturile turcești de 5 stele, fără a mai aminti și faptul că fiecare zonă/stațiune are farmecul și atracțiile ei.

- marsus
[15.10.15 14:14:33]

Si noi am fost în septembrie la acest hotel si pot sa vă spun ca nu ati pierdut nimic, că aţi plecat la 11 de la plajă.

Nu se servea nimic în plus faţă de kebab fără nici o garnitură decât orez fiert, apoi se servea pepene verde, mere, bere, ayran, ceva sandwich-iuri, apă plată şi zemurile de la dozator. În rest a fost destul de în regulă.

Şi nou ne-a povestit cineva, că anul trecut a fost mult mai bună mâncare pe partea de fructe de mare şi peşti.

Publicitate    [23.10.19 00:41:26]

• Un sejur frumos (Jun.2019) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 12.07.19 de AMC din CLUJ-NAPOCA) - RECOMANDĂ
  • Revelion fara sampanie... (Dec.2018) - punctaj satisfactie: 7.90 (scris in 02.02.19 de artemisa24 din PITEşTI) - RECOMANDĂ
  • Un sejur minunat (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 06.08.18 de terchetn din ARAD) - RECOMANDĂ
  • Primul sejur în Turcia (Sep.2015) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 28.09.15 de marsus din TIMISOARA) - RECOMANDĂ
  • O vacanta frumoasa (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 9.40 (scris in 08.07.15 de moniquenoir27 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Am reveni (Sep.2014) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 02.10.14 de adi95 din SATU MARE) - RECOMANDĂ
  • Un concediu minunat! (Sep.2013) - punctaj satisfactie: 9.30 (scris in 22.10.13 de dianna din TIMISOARA) - RECOMANDĂ