ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2015
ÎNSCRIS: 06.09.15
AUG-2015
2 AD. + 2 COPII -- v: 6 ani-3 ani

O vacanta minunata

Dupa ce am citit recenziile de aici, am plecat spre litoral cu teama ca voi gasi cine stie ce balauri pe acolo. Dar impresia noastra a fost ca am ajuns intr-un loc frumos, curat, cu o gradina minunata.

Camera in care ne-am cazat arata exact ca in reclama lor, spatiu suficient pentru noi si pentru copii. Am fost 2 adulti si 2 copii, de 3, respectiv 7 ani. In camera era un pat imens, o masa si doua fotolii micute, o masa de toaleta cu taburet si un dulap foarte mare in care ne-au incaput toate lucrurile, ba au mai ramas si cateva rafturi goale. Pe hol era un cuier ce avea la baza un dulapior. Am uitat de noptiere, erau si acelea.

Baia era suficient de mare, nu cum citisem intr-o recenzie ca ii ajungeau picioarele in perete, nici pe departe... si noi suntem foarte inalti... Prosoapele ti le schimbau daca le gaseau pe jos si lenjeria la pat au schimbat-o o data, ca o murdarisera copiii si cameristele au observant si cand ne-am intors de la plaja, era schimbata.

Puteai juca Ping-Pong, billiard, fotbal, erau mese intre corpurile hotelului. Cu parcarea nu am avut probleme, pentru ca am preferat sa mergem cu trenul :)

Cat am stat noi, nu am vazut sa fie probleme la receptie cu turistii, treceam frecvent pe acolo pentru ca mergeam la seif sa iau bani.

Noi nu ne-am facut atatea probleme cu cazarea, am ajuns la hotel pe la ora 11 dimineata, ne-am schimbat la baia hotelului, am bagat bagajele in camera cu seifuri si am plecat la plaja. Ne-am intors la ora 19 si am luat cheia de la camera. Cine vrea sa faca scandal, face si se enerveaza din start...

Micul dejun era in regim bufet suedez, e adevarat ca nu erau cine stie ce mezeluri fine, dar erau oua fierte, omleta, ochiuri, carnaciori sau cremvusti, vreo 4 feluri de salam/parizer, cascaval, unt, compot de ananas, branza telemea, cereale de 2 feluri, lapte, 2 feluri de gem, miere, chec sau foietaj cu rahat, fructe de sezon: prune, mere, pepene. Aveai de unde sa alegi, la fel si copiii. Sucul era cam suspect, dar eu le dadeam copiilor apa daca le era sete.

Aveau si loc de joaca pentru copii, am fost de vreo 2 ori si s-au jucat copiii cu jucariile de acolo.

La piscina am fost in ultima zi, apa calda, curata si am gasit si locuri pe sezlong, la ora 10:30 cand ne-am dus, adica eu presupun ca oamenii merg la mare ca sa faca baie in mare, nu in piscina si asa si era. Cate zile am stat, ne-am uitat sa vedem daca erau locuri la piscina si mereu erau.

Distanta pana la plaja este foarte mica, noi faceam 5 minute, cu copii cu tot.

Eu recomand acest hotel pentru familii cu copii, noi ne-am simtit foarte bine, nu am avut nici cea mai mica problema.

Trimis de MarianaG in 06.09.15 19:11:08
Validat / Publicat: 06.09.15 20:00:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 2131 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MarianaG); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.09.15 19:59:07]

@MarianaG: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=2246

• Alte impresii din această RUBRICĂTismana Club Hotel [Jupiter]: