Golden Star Hotel [Perea]

AUG-2014
REGIM MASĂ md
+ COPII: 1 -- varsta: 3 ani

Un loc placut

Am fost rugat sa scriu o impresie si despre aceasta locatie de aceea scriu asa tarziu.

Am facut vacanta 2 ani la rand 2013 si 2014 la Golden star asa ca in comentariu voi face referire la ambele sejururi.

In primul rand fiind cu un copil mic am cautat un hotel aproape de mare si cu intrare lina in apa asa am ajuns aici. A mai fost si recomandarea unei cunostinte care ne-a ajutat in alegere.

Un hotel de 4* care eu zic ca isi merita cotatia. Am locuit in doua tipuri de camere: in primul an fara vedere la mare, iar in al doilea cu vedere partiala la mare si am vazut cum arata si o camera cu vedere la mare pentru ca a stat acolo cumnatul meu. Primul tip de camera este mai micut (era un pic inghesuit deoarece avea patut de copil desi nu cerusem asa ceva), dar celelalte doua sunt mari, spatioase in afara de cele 2 paturi existand si o canapea care era cat un al treilea pat.

Personalul foarte serviabil, curatenia ok.

Plaja mica, putine sezlonguri. In primul an prosoape la liber, in al doilea se dadeau 2 pe camera fara costuri. In primul an nici o problema cu ocuparea sezlongurilor (poate doar intre noi caci eram un grup de 12 persoane!). In al doilea an a aparut problema cu cei din afara care veneau si comandau un frape (la un pret rezonabil 2.5-3 euro) si ocupau locul asa ca au ramas destui oaspeti ai hotelului fara umbrela. Am semnalat acest lucru la receptie si au recunoscut ca au gresit urmand ca in 2015 sa modifice politica.

Masa a fost ok (am avut doar MD). Nu am vrut all pt ca in zona sunt multe taverne unde poti manca ce vrei, nu ce ti se da, la un pret rezonabil. Ca idee all se bazeaza pe consumatie medie de aceea se preteaza la locatiile cu foarte multi turisti (cateva sute), ce medie se poate face la o locatie cu 100-120 turisti din care majoritatea au decat mic dejun, asa se ajunge sa iti ofere un fel de mancare si gata.

Parcarea a fost free in primul an, cu plata a 5 euro in al doilea an si oricum nu sunt mai mult de 10 locuri. Am parcat pe strada, chiar in fata receptiei si nu au fost probleme.

Inchei cu ceea ce mi-a zis cumnatul meu, proprietar de bar si restaurant in Italia deci se pricepe un pic: pacat de locatie ca nu are o bucatarie pe masura, nu e admisibil ca fiind pe malul marii si oferind camere asa de bune sa nu le "iei banii" turistilor oferindu-le si o cina excelenta!

O locatie pentru cei ce vor sa faca usor baie in mare si sa se simta bine, mai ales celor cu copii mici.

Si in 2015 ajungeam tot aici daca nu descopeream Eretria!

Impresii încărcate de nrs in 02.09.2015 15:24:24

Validat / Publicat: 02.09.15 15:57:49

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Grecia, Italia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (nrs); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 8 voturi) nota2

[02.09.15 15:42:59]

@nrs - Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=15575

- nrs
[02.09.15 18:32:10]

@webmaster25 - de obicei nu fac fotografii cu camerele sau locurile unde stau, fac fotografii unde fetita este in prim plan

[02.09.15 21:13:47]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

- calatorul
[01.11.16 22:10:59]

@nrs: Nu am trecut pe aici, dar mie Salonicul mi/a placut foarte mult, mai mult decat Athena sau Roma ori Napoli din Italia. Are un aer mediteraneean asa cum ma astept sa gasesc la Palermo, cand oi ajunge si pe acolo. Faleza e mai ingusta ca la Barcelona, dar mai frumoasa ca la Napoli de exemplu, il revad cu placere de cate ori pot ajunge in zona.

- nrs
[01.11.16 23:09:34]

nu pot spune ca l-am vizitat prea mult. a fost intre doua vapoare :)

din apropierea hotelului pleca un vaporas care facea cam 40 minute pana in Salonic si nevrand sa renuntam la plaja am fost numai in doua dupaamieze la Salonic, cate una in fiecare an. si mie mi-a placut zona care am vizitat-o dar sincer nu am vazut orasul. cand ai un "pui" de 3 ani cu tine nu poti face prea multe miscari.

Publicitate    [22.11.17 20:24:08]

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

• Teapa (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 1.40 (scris in 12.08.14 de cioceni din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • INFO: