ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2015
AUG-2015
PREŢ SEJUR: 1500 lei

Inter Hotel Pomorie Beach3

Destinatie de criza

Hotelul se afla in Pomorie, un mic oras asezat intr-o pensinsula, situat la 18km de Burgas. Drumul de la Bucuresti la hotel a durat 5 ore, fara cozi sau alte peripetii. Am intrat initial in Inter Hotel Pomorie Beach, insa cand s-a uitat pe rezervare, doamna de la receptie ne-a indicat (caci de vorbit in engleza nu reusea) ca ar trebui sa mergem la receptia hotelului alaturat, Inter Hotel Pomorie. Trecerea intre cele doua hoteluri se facea printr-un hol, iar restaurantul si piscina pareau a fi comune.

Intrucat check-in-ul se facea la ora 14 si ajunsesem cu o ora mai devreme, am mancat si apoi ne-am cazat.

Camera spre care ne-a condus era intr-o anexa noua a hotelului, unde erau doar 4 camere, in care se intra separat. Camera arata destul de bine si se vedea ca era noua (contrar impresiei pe care hotelul ti-o ofera din afara). Avea aer conditionat, balcon, si vedere spre mare. Hotelul este construit chiar pe marginea marii, fiind sustinut de piloni, intrucat relieful este stancos pe aceasta parte a peninsulei. Dezavantaj - in camera nu exista foen.

Chiar langa aceasta anexa se afla un bar cu muzica live, insa nu deranjeaza (muzica data la minim, iar clientii sunt putini si linistiti).

In ceea ce priveste masa, am fost destul de dezamagiti, intrucat parea a fi in regim fast-food. Totul parea congelat si preparat rapid. Micul dejun era cel mai bogat si era singura masa la care restaurantul era plin. Pranzul si cina aveau preparate precum snitel (pui/porc/peste), cascaval pane, cartofi prajiti, orez cu legume, lasagna, carnati si un singur fel de supa. Desert aveau doar seara (un singur fel), iar inghetata vanilie/ciocolata intre orele 14-17.

Personalul a fost ca si inexistent, nu am avut nici probleme, dar si daca ar fi existat nu cred ca ar fi fost cineva in zona care sa stie alta limba in afara de bulgara/germana/rusa.

Parcare exista in fata hotelului, desi este cam aglomerata.

Piscina hotelului este exterioara, cu un mic jacuzzi.

La 8 minute de hotel exista si o plaja, cu nisip fin si apa curata - in anumite zile si pe anumite portiuni erau si alge, dar daca mergeai mai mult cu siguranta gaseai un loc bun intr-unul dintre golfulete. Pretul unui sezlong era de 5 leva/zi.

Statiunea este una mai mult pentru cupluri cu copii sau seniori. In centru nu era foarte animat - cateva restaurante cu muzica, si loc de distracitie pentru copii. Preturile erau acceptabile, deci puteai opta si pentru varianta doar cu mic dejun.

In apropiere se poate vizita Nessebar si Burgas.

Daca aveti copii, nu v-as recomanda hotelul pentru un concediu All Inclusive. In schimb pentru adultii fara prea multe pretentii care vor un sejur ieftin este acceptabil.

Trimis de 1234 Dana in 30.08.15 14:08:08
Validat / Publicat: 30.08.15 18:04:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Varna

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (1234 Dana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [30.08.15 18:03:58] »

@1234 Dana - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Mutat în rubrica "Inter Hotel Pomorie Beach, POMORIE" (nou-creată pe sait)

1234 Dana [04.09.15 18:57:21] »

@webmasterX - Ok

1234 Dana