ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2015
DIN: targu mures
ÎNSCRIS: 06.06.12
AUG-2015

Suuuper Versis*****

Boutigue apart hotel VERSIS - deschis in iulie 2015 este un hotel de 5 stele cu dotari de lux. Totul este nou si ofera conditii de cazare la cele mai inalte standarde de confort.

Fiecare studio sau apartament are propria chicineta dotata cu vesela si aparatura electrocasnica de varf, frigider mare, fierbator de cafea, etc. Mobilierul din camera este suuuperb, patul modern tv smart HD Sonny Bravia 107 cm, aer conditionat in fiecare camera, insatlatie Mitsubishi foarte performanta. Baia are mobilier foarte frumos, inclusiv masina de spalat Ariston digitala noua, propriu boiler, dus modern, uscator de par, etc.

Terasa la ultimul etaj, cam. 408, unde am stat noi, avea cam 40 mp si ofera o panorama superba la piscina si aleea principala! Avea inclusiv uscator de haine! Camera avea cam 50 mp! Pozele din prezentarea hotelului va garantez ca sunt reale! Primesti o cartela cu care ai acces la intrarea in cladirea hotelului si la poarta de intrare a proprietatii, tocmai pentru ca alte persoane sa nu poata avea acces in hotel.

Parcarea este gratis, sigura cu supraveghere video. Exista o parcare care se face pe baza de cartela in spatiul ingradit al hotelului, necesita rezervare si cealalta parcare se afla in fata hotelului unde sunt locuri destule, fara plata! Repet, ambele sunt sigure si free! De altfel, tot perimetrul hotelului este dotat cu camere video, chiar si la fiecare etaj.

WI FI este gratuit si functioneaza destul de bine.

Piscina, gazonul si sezlongurile sunt super! Am gasit locuri libere intotdeauna cand am mers la piscina, asta si pentru faptul ca VERSIS este un hotel mai mic, linistit, neavand un numar mare de camere.

Hotelul se afla amplasat in a doua linie, max. 400 m de plaja /. 8 min, insa va asigur ca luxul oferit compenseaza cu brio deplasarea pana la plaja din zona ce apartine de Hotel Neptun Beach. Oricum, pana acolo va mai delectati la tersase si tarabe, deoarece aveti de unde alege! In apropiere de hotel exista tersase cu mancare foarte buna si ieftin, comparativ cu cele situate pe plaja, dar si un supermarket cu de toate!

In concluzie, totul a fost la superlativ la VERSIS, motiv pentru care il recomand cu incredere. Astept ziua in care pe litoralul nostru sa intalnesc un asemena hotel la care sa platesc 930 lei /7 zile / 2 persoane si care sa-mi ofere dotari similare si cazare la 5 stele!!!

Trimis de lucy68 in 27.08.15 13:04:39
Validat / Publicat: 27.08.15 19:07:35

VIZUALIZĂRI: 1499 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lucy68); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P23 vedere spre hotelul boomerang

[27.08.15 19:00:51]

Mutat în rubrica "Boutigue Apart Hotel Versis, SUNNY BEACH [Slanchev Briag]" (nou-creată pe sait)

= = =

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=19195

= = =

papone
[27.08.15 23:11:18]

@lucy68 - Ce tareeee, pozele sunt elocvente

[28.08.15 09:28:33]

@papone: Salut papone,

Cand am afirmat ca pozele sunt reale faceam referire la site-ul de prezentare a hotelului pe bookingcom unde am facut rezervarea. Imi cer scuze si iti dau dreptate ca trebuia sa mentionez acest lucru. Azi voi posta pozele facute de mine. Iti doresc mult soare si vacante frumoase!

Cu consideratie, Lucy68

[28.08.15 11:19:35]

@lucy68 - Mulțumim pentru pozele încărcate, acestea tocmai au fost validate.

papone
[28.08.15 19:29:42]

@lucy68 - Multumesc! Pozele sunt super si iti intaresc cele scrise - drept urmare, un binemeritat vot. Felicitari!

[07.03.16 10:48:23]

Super review-ul! Si noi ne-am facut rezervare prin booking anul acesta si cred ca ma felicit pentru locatia aleasa.

1. Avand in vedere ca Sunny Beach ca statiune e mare, unde alegeati voi să luați mesele de pranz si seara (dimineata din cate stiu nu prea e deschis decat pe la supermarket-uri)? Cred ca pranzul e mai usor de luat in drumul spre/dinspre plaja (e OK?), preturile (exemple concrete daca se poate cum sunt? Aveati vreo locatie preferata?

2. Noi am comandat si camera dubla si camera tripla (diferenta fiind insesizabila) deoarece la cele duble nu specifica ca sunt cu balcon. Exista si fara balcon?

Multumesc anticipat!

[07.03.16 10:52:41]

@webmaster :

Coordonate GPS ale locatiei: N 042° 41.463, E 27° 42.279 conform confirmarii primite

[07.03.16 14:56:29]

@iulibv -

Salut, IULIBV

Cu siguranta Versis va fi pe placul vostru! Noi am avut studio iar prietenii nostrii apartament. Deosebite ca marime, confort si utilitati. Am fost printre primii care au inaugurat camera la etajul 4 si am fost super multumiti! Toate camerele au balcoane. Cel putin asa am dedus. Voi sa cereti cu vedere spre piscina. Te poti intelege cu fata si baiatul de la receptie.

Referitor la servirea mesei, sa nu va faceti griji! Exista cel putin 4 taverne/terase la maxim 50 m de hotel. Iti vei da seama imediat care sunt acelea. Chiar pe strada cu hotelul sunt vreo doua. In intersectie, pe partea dreapta, unde e drumul catre plaja, sunt alte doua, plus chioscuri cu produse de patiserie, si minimarket - uri, etc. Nu ai cum sa le ratezi deoarece pe acolo mergi la Mare. Este un nene f. simpatic care te invita sa intri la terasa lui. Aici am servit amiaza si cina, la preturi excelente, cu mult mai ieftine ca si la terasele aflate in apropierea plajei. Sunt portii uriase!!! Un platou cu 3 feluri de carne, cartofi, paine, salata, o bere la halba, 10 leva. O supa de pui deosebita, portia era de doua persoane in bol, cu ardei piscos, paine si o bere 3,70 leva! I-am dat 5 leva ca nu ne-a venit sa credem! Pizza, destul de buna, 6-8 leva. Sunt pui la rotisor, ca pot manca 2-3 persoane, cu paine si garnitura un suc sau bere 15 leva! Te rog sa faci comparatie intre aceste preturi la terasele aflate la 300 m de plaja si cele de pe plaja. Ramai surprins cati bani economisesti! De la supermarket poti sa-ti cumperi bere, sucuri, iaurt, orice!

Vorbesc de luna august 2015. Deci, per ansamblu am cheltuit cu masa pentru 2 persoane/ 6 zile/ cam 100 euro. Cu benzina pentru distanta Tg. Mures-Sunny Beach, cazare si masa, am cheltuit aproximativ 2000 lei! Pe litoralul nostru nu pot sa cred ca imi ofera cineva asa ceva!!!

Poate voi repeta experienta anul acesta in august, insa am si alte prioritati, asa ca... analizam! Toate cele bune si vacanta frumoasa! Cu consideratie, Lucy68

[07.03.16 15:24:31]

@Lucy68: Multumesc mult pentru amabilitatea de a-mi raspunde. Raspunsul dvs. ca si review-ul excelent si super complet. Am reusit sa inteleg cum stau lucrurile.

Noi ne-am facut rezervarile pentru luna inceputul lui august, ne-ar face placere sa ne intalnim daca veniti tot acolo.

Indiferent de alegerea dvs. va uram un concediu placut!

Cu stimă,

Iulian

[07.03.16 17:02:48]

@iulibv: Noi mergem in fiecare an din 18 august cand mai scad preturile si aglomeratia. Da, era si pentru noi o placere sa ne intalnim, dar avem cateva nunti vara aceasta si de aceea analizam optiunile/posibilitatile dpdv financiar. Oricum, va dorim mult soare si un concediu placut!

PS. Am observat ca au marit putin preturile prin Booking fata de anul trecut cand am platit 930 lei iar acum ar fi cam 1200 lei pentru aceiasi perioada, datorita solicitarilor! Daca ajung dupa ce va intoarceti iti voi scrie sa aflu ce noutati sunt si cum a fost. Toate cele bune!

iulibv, lucy68