Maritim Crystals Beach [Palmar]

înscris/ă în 24.08.15
FEB-2015

TIPĂREȘTE [doar articolul] SAU [articol + ecouri]

Maritim Crystals Beach 4*

Sejurul petrecut pe aceasta insula a fost de vis.

Cazarea exceptionala, camerele deosebit de mari si de curate. Am avut all inclusive, meniu diversificat, personal de nota 10. Insa preturile sunt destul de mari in cadrul hotelului pentru bauturi de exemplu. Plaja si zona de piscina foarte frumoase. Insa de camera si de serviciile hotelului am fost cel mai mult impresionata. Recomand hotelul.

Vremea in februarie a fost foarte capricioasa. A plouat foarte mult. Nu ne am putut bucura in intregime de plaja. Au fost chiar zile in care a plouat continuu.

In ceea ce priveste excursiile pe insula nu am achizionat nimic de la nicio agentie de turism. Un taximetrist care cunostea engleza s-a oferit sa ne plimbe pe insula in locurile pe care doream. Insa nu ne-am inteles cu el in totalitate deoarece mergeam doar in magazine f scumpe de unde avea el comision, iar preturile erau exagerate. In cele din urma am cumparat drept suvenir rom si cutiute de zahar dintr-un supermarket.

La ile auf cerfs am fost tot pe cont propriu. Am rugat acelasi taximetrist sa ne duca la locul de imbarcare. Insula intr adevar superba, merita vizitata.

Insula nu mi s-a parut ca prezinta pericol pt turisti. Pare sa fie destul de sigura. In sa oricum in afara hotelului nu aveam de ce sa iesim. Vanzatorii de pe plaja hotelului nu mi s-au parut agasanti. Din contra prietenosi si f dornici sa negocieze.

Pentru cei care ati fost in Bali veti observa ca seamana destul de mult cele doua :)

Impresii încărcate de Diana.mihaela in 24.08.2015 15:15:05

Validat / Publicat: 25.08.15 09:15:27

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în MAURITIUS.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Diana.mihaela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 5 voturi) nota2

[25.08.15 09:15:07]

@Diana.mihaela: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Maritim Crystals Beach [Palmar], MAURITIUS [INSULA]" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=19168

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE a fost nedisponibilă pentru notare.

Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazare - folosind linkul EDIT IMPRESII (afișat cu roșu mai sus, disponibil până la publicare).

După publicare, poți scrie eventual notele de la CAZARE sub formă de ECOU, le vom adăuga noi în caseta tehnică.