ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.01.2010
ÎNSCRIS: 20.12.09
AUG-2007

ARTICOL ARHIVAT

Perfect pentru cuplurile fara copii

Am fost si noi de o aniversare la acest hotel. Desi aveam rezervare pentru doua camere, am avut surpriza sa ni se dea o camera si un apartament, probabil nu mai aveau camere libere.

Camera a fost ok, apartamentul super! Un dormitor cu baie si un living foarte spatios, cu baie in hol. Vederea a fost spre verdeata, era o priveliste frumoasa, vedeam cateva hoteluri cocotate. Vizavi de camera m-a deranjat ca avea deasupra balconului niste rezervoare, ceva, aparate care faceau un zgomot aiurea.

Mancarea foarte buna, dar mai putin variata si cam aglomerat in restaurant, cam micut.

Mi-a placut faptul ca puteai sa ai loc la piscina si sa traversezi vizavi culoarul de promenada si sa te duci pe plaja fara sa mai iei dupa tine bagaje - prosoape, etc. , sau sa platesti sezlonguri. In afara de asta, vizavi de el e o piscina EXCEPTIONALA, unde poti sta free, daca iei de la bar ceva, nu mai spun de piscina respectiva care avea scaune in apa - din piatra - si stateai pe ele la barul DIN PISCINA, super tare frate! Am stat acolo, ne-au pus muzica romaneasca si ne-au dat si bautura free pentru ca ne distram de minune si atrageam clienti... Am si dansat in piscina respectiva, pe care sa o incercati daca va cazati la Lilia, care este foarte mare si are si o ciuperca de apa. Si piscina hotelului este ok si nu e aglomerata si nici multi copii, apa este buna.

Hotelul are magazine in interior si are si o discoteca la care am fost si ne-am simtit ok.

De asemenea, are o piscina pe acoperis care costa 10 leva, dar nu era nimeni..., tocmai pentru ca se platea si are si bar. Ar fi trebuit sa fie gratuita, cred ca ii costa mult sa o intretina si nu isi scoteau banii. Daca era gratuita, isi scoteau banii cu produsele vandute la bar.

Partea proasta e ca a plouat 2 zile... evitati Ruse daca ploua, se inunda in Tzar Kaloian si se inchide zona. Cand ploua sau ninge mergeti prin Vama Veche.

[Completare adusa ulterior prin ecou]

Trebuie sa redau o intamplare haioasa aici... La agentie rezervasem doua camere duble si cand am ajuns ni s-u dat cheile de la doua camere... Noi si prietenii nostri. Nu am ales care ia o camera si care ia alta, cand am ajuns pe palier, prima camera s-a nimerit la prietenii nostri. Cand am intrat, era un adevarat apartament! Cu o baie in stanga, in fata o sufragerie mare cu o canapea si doua fotolii si din sufragerie se intra intr-o alta camera cu baie...

Ne-am zis, Doamne! Ce frumos! Asa sunt "camerele" pe aici... Mai ales ca era si o aniversare...

Am iesit, si cand am intrat in camera noastra, era o biata camera dubla, mai mica decat alte camere pe care le-am vazut eu la bulgari la 4 stele... Ce puteam sa zic? ...

Asa s-a nimerit! Probabil ca nu mai aveau camere libere si ni s-a dat un apartament! Dar a fost bine... Ne strangeam in apartament...

Asa ca, va recomand apartamentele!

Sau poate aveti noroc sa luati o camera dubla si sa vi se dea un apartament...

In afara de asta, Hotelul Lilia este unul dintre acele hoteluri care au club de noapte, ceea ce inseamna ca puteti sa va distrati seara aproape de hotel.

Eu il recomand pentru cei nepretentiosi la masa (are mancaruri mai grele)... , dar sa luati camere cu vedere la mare!

Trimis de magdalena in 24.01.10 20:17:57

VIZUALIZĂRI: 2883 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Vedere de la piscina de pe acoperisul hotelului Lilia.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 30.42 EUR pe cameră

raduu1972
    [19.09.10 10:13:22]

super tare si piscina de pe hotel, frumoase pozele

magdalenaAUTOR REVIEW
    [25.11.10 08:24:24]

Webm, as dori acest fond muzical: http://www.youtube.com/watch? v=-luzNEhsP3o

Multumesc!

magdalenaAUTOR REVIEW
    [25.11.10 08:30:46]

Webm, as dori inserarea acestui ecou in impresii si urmatorul videoclip http://www.youtube.com/watch? v=-luzNEhsP3o:

Trebuie sa redau....

Ecou mutat in cadrul impresiilor autoarei

Webm, multumesc!

[25.11.10 12:55:48]

Inserate completarile in textul rw si atasat filmuletul.

magdalena, raduu1972
    Alte impresii din această RUBRICĂLilia Hotel: