Mayor la Grotta Verde Hotel (ex Aquis, ex Sensimar)

18.08.2015
Avatar aguero
înscris/ă în 01.08.12
AUG-2015
REGIM MASĂ All Inclusive
1550 Euro

Recomand

Am achizitionat un sejur de 7 nopti/ 8 zile la acest hotel Aquis Agios Gordis Beach printr-o agentie de turism, pret 1550 Euro toate taxele incluse!

Am plecat cu avionul din Bucuresti in juru orei 12:30 iar la 13:40 eram deja in Corfu. Pe timpul zborului am fost serviti cu o mica gustare de pranz, bauturi etc. La aeroport am fost intampinati de un ghid roman care ne-a directionat catre autocarul care avea sa ne duca chiar in usa hotelului. In jurul orei 14:00 eram deja la hotel! Receptia s-a facut instant, am dat 10 Euro doamnei de la receptie si am fost asigurati ca primim cele mai bune camere. De asemenea ne-a mentionat faptul ca putem merge la restaurantul Oliver Tree sa mancam o pizza sau niste paste deoarece masa de pranz tocmai se terminase.

Camerele erau superbe, foarte spatioase si curate. Am primit camera la penultimul etaj al hotelului (7/8 cred ca era). De acolo se vedea practic toata statiunea. Curatenia in camera se facea zilnic, tot ce trebuia sa faci era sa pui Door Hangerul cu "Please Clean My Room" pe clanta exterioara a usii :). De asemenea tot zilnic erau schimbate prosoapele. Nu stiu daca erau schimbate si lenjeriile dar stiu sigur ca zilnic gaseam patul facut pt ca noi plecam in fuga si fiind in concediu nu aveam timp de asa ceva :D

Mancarea era foarte buna si variata, de la fructe de mare, scoici prajite in tigaie pana la Tortilla Picanta. Nu am prea multe de povesit aici deoarece din cele 3 mese de AI mergeam doar la 2 din ele... de regula o saream pe cea de la pranz

Personalul foarte amabil, atat tinerii cat si cei mai experimentati faceau glume cu tine si te ajutau cu orice informatie/problema (de la barmani, ospatari pana la echipa de animatie). Ca tot a venit vorba, echipa de animatie era formata dintr-un cuplu de romani! Isi faceau treaba foarte bine si erau foarte de treaba!

Plaja era destul de mica si neamenajata dar mereu am gasit seslonguri libere (peisajul si culoarea marii compensau in mare masura).

Piscina era foarte curata, destul de maricica dar nu foarte adanca (1.50 maxim)

In pretul de AI intrau atat seslongurile de la plaja cat si cele de la piscina. 5 Baruri intrau in acest AI de unde puteai servii orice (pe plaja, la piscina, in receptie, pe acoperis si cel din restaurant)

Ca excursie optionala am ales doar Laguna Albastra, foarte obositoare dar si-a meritat banii.

Am vazut ca cineva mai jos mentiona de gunoiul din statiune. Vreau sa precizez mai exact ca sunt pline containerele de gunoi iar cel mai probabil (dupa parerea mea, nu am verificat) acest lucru se datoreaza faptului ca in insula nu exista groapa de gunoi...

Nu voi reveni prea curand in Grecia, mai sunt si alte tari de vizitat dar cu siguranta v-as recomanda acest hotel!

Impresii încărcate de aguero in 18.08.2015 21:21:47

Validat / Publicat: 18.08.15 22:24:54

VIZUALIZĂRI: 2035

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (aguero); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7650 PMA (din 9 voturi) nota2

- Ralucamih
[21.07.16 21:33:04]

Buna. Urmeaza sa plecam la acest hotel peste 2 saptamani. Ma poti lamuri cu un aspect? Sunt necesari acei aquashoes (pantofi de apa)? Unii spun ca nu, de la agentie ni s-a spus ca ar fi bine sa ne luam. Numai cineva care a fost acolo poate spune exact :)

- aguero
[21.07.16 22:44:06]

@Ralucamih - Buna, noi nu am avut si chiar daca am fi avut, nu i-am fi folosit pt ca nu ai nevoie de ei!

Distractie placuta!

Publicitate    [14.10.19 12:04:34]