ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2015
DIN: targu jiu
ÎNSCRIS: 02.06.10
JUL-2015

Un concediu placut

Am cumparat biletele din martie 2015 cu early booking. Am ajuns marti dimineata in jur de ora 9.00 am mers la receptia de la hotel Mercur (asa ne recomandasera niste prieteni ca ar fi mai ok Mercur decat Minerva). Ni s-a spus ca abia la ora 18.00 e intrarea dar intre timp putem merge pe plaja unde aveam acces la sezlonguri. Au zis a ne suna daca se gasesc 2 camere ca eram 2 familii...

Am fost sunati pe la 15.30 ca deocamdata nu au camerele gata dar au incercat sa ne cupleze 2 famillii la vila Maia intr-o garsoniera. Am refuzat bineinteles si am cerut camere cum aveam pe vouchere. Cand ne-am intors pe plaja am aflat de la ceilalti turisti ca multi erau cazati pe la hotelurile vecine dar veneau pentru plaja, bar si restaurant aici.

Am sunat la agentia de unde luasem beletele si spre surprinderea mea in 10 minute aveam camere exact cum cerusem:etaj 2, cu vedere catre strada. Cand am intrebat in receptie cum de au gasit prin minune camerele au ridicat din umeri si au tacut.

Asta a fost singurul incovenient, in rest camera spatioasa, mobier nou, plasma pe perete, AC, curatenie desavarsita. In fiecare zi veneau si faceau curatenie, schimbau prosoapele si lenjeria la 3 zile dar nu am avut nevoie ca aveam de acasa.

Fiind hotel destinat familiilor cu copii galagia era mare facuta tot de copii dar nu a fost pentru noi o problema ca fetita noastra doarme oricum oriunde. De afara nu se auzeau decat masinile

Plaja mare cu multe sezlonguri dar trebuia sa fii la prima ora sa rezervi ca erau mai multi turisti decat locuri. Aveam barul cu bauturi si sucuri de la 7-19 si ti se dadea numai daca aveai bratara, altfel plateai. In priam zi pana sa ni se puna bratarile am rugat vecinii de sezlong sa ne ia suc pentru copii ca altfel plateai.

Plaja era curata fara comercianti. Intr-o zi a incercat unul cu porumb fiert si l-au confiscat baietii care pazeau si l-au impartit la copii. In fiecate zi erau activitati pe plaja pentru copii si adulti cat si la Memi club si seara in parc la fel.

In ceea ce priveste masa am avut all inclusive premium, toate mesele erau bufet suedez. Mancarea a fost buna nu foarte diversificata dar aveai ce sa mananci in fiecare zi altceva. Daca nu esti pretentios pleci satul. Pacat ca la noi a ramas perceptia de a-ti umple zece farfurii cu varf doar de dragul de a umple masa. Bietii copii care erau la debarasat aruncau saci intregi de mancare. Fructe erau piersici si lubenita, prajituri tot timpul. In fiecare seara era o formatie care canta pe alt specific. Dupa masa de pranz incepand cu ora 16.00 aveau fursecuri, napolitane, covrigei. Pentru cei mici sunt multe spatii de joaca si afar si inauntru la Memi club iar pe plaja de dimineata de la 7 pana la 13 numai jocuri.

Noi am fost 2 familii si sincer nu am avut ce sa reprosam. La piscina am fost doar in ultima zi ca erau valuri mari si nu puteam sa o bagam pe a mica in mare si acolo era curat, apa calda.

Anul viitor vrem sa mergem tot acolo. In afara de mici placeri facute celei mici cand ieseam la plimbare singurii bani cheltuiti au fost cei de benzina si suveniruri.

Trimis de codrutastefania in 17.08.15 09:27:29
Validat / Publicat: 17.08.15 11:10:16

VIZUALIZĂRI: 947 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (codrutastefania); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂComplex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) :

• pagină generată în 0.046482086181641 sec