ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.01.2010
DE nora
DIN: arad
ÎNSCRIS: 28.09.09
DEC-2009

Revelion la Niko Paradise!!!!!!!!!!!!!!

Va scriam dupa revenirea din sejurul petrecut in septembrie la Niko, ca o sa ne petrecem revelionul acolo si vreau sa stiti ca m-am tinut de cuvant: am petrecut intradevar REVELIONUL 2009-2010 la Niko Paradise!!!

Revelion de vis?? e putin spus!!! Eu personal mi-as fi dorit sa nu mai plec niciodata de acolo!!!

Decembrie -soare? cald? ... 20 de grade??? da asa a fost de revelion in Grecia!!!

Am avut un revelion tipic grecesc, mancare greceasca, muzica live greceasca voie buna dans si veselieee!!! asa am trecut noi in noul an! Bineinteles ca fam. Bozas a fost alaturi de noi ca intotdeauna!

Surpriza serii a fost cand patronul hotelului, Niko ne-a cantat live la clarinet si voce cateva melodii tipic grecesti!! Pacat ca nu se pot posta aici si filmulete ca am o gramada sa vedeti cum se stiu distra grecii si romanii impreuna! Poate pe viitor se va face si o sectiune pentru asa ceva!

Deci concluzia mea este ca e pacat sa nu vizitati acest hotel fie iarna fie vara macar odata ca dupa aceea cu siguranta veti reveni aici!

Trimis de nora in 23.01.10 20:48:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: insula rodhos

VIZUALIZĂRI: 4567 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nora); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 platamonas decembrie 2009
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

Dragoș_MD
    [23.01.10 22:58:45]

urca-le pe youtube sau pe tampenia aia de trilulilu (filmuletele) si da linkul; un webmaster va face restul!

[24.01.10 11:16:55]

ok mersi dragos

asa am sa fac!imediat ce am putin timp si le postez va anunt!!!

ABUREL
    [27.01.10 21:27:22]

Cum sa procedez daca vreau sa ajung si eu acolo?

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [27.01.10 21:50:47]

omu are website in romana si agentie romaneasca parca Platamon travel dai un goagal si vezi preturile si conditiile.

L-am vazut pe nea Nikos cand am fost pe Skiathos avea si el turisti si mergea cu ei de mana in croaziera, pare de treaba. L-am recunoscut dupa pozele de pe amfostacolo, dupa care l-a strigat cineva si am avut confirmarea ca el este.

Dragoș_MD
    [27.01.10 22:06:57]

"platamon bozas travel" are saitul 'pe butuci'; mai sunt posibilitati si cu alte agentii:

si lista e deschisa!

[28.01.10 18:52:32]

Pentru Aburel: Intr-adevar siteul este in constructie vor sa introduca ceva nou din cate am inteles eu in decembrie dar poti sa iei legatura cu Niko la tel 0763 648648 este tel lui Niko si poti vorbii direct cu el ca vorbeste destul de bine romaneste.

021 3361828 - este tel agentiei de la bucuresti-aici iti va raspunde Roxana care este super de treaba sau poate o sa ai surpriza sa vorbesti direct cu Niko daca e prin preajma.

Pentru alte intrebari sau lamuriri poti sa-mi scrii la nora204@yahoo.com.

[29.01.10 13:17:16]

buna, aveti idee de ce sunt suspendate datele despre agentia, platamona travel? cum pot gasi o alta legatura cu aceasta agentie, merci

[29.01.10 19:04:33]

theod 72 citeste putin mai sus am scris cum poti lua legatura cu Niko si cu agentia am scris si de ce siteul e suspendat deocamdata, am intrebat si eu la agentie de site si mi-au zis ca in maxim 2 saptamani va aparea si siteul cu o noua infatisare.

[29.01.10 19:34:45]

merci nora ,am gasit pe celendo ce ma interesa

[29.01.10 19:36:14]

cu placere!!!sunt aici pentru lamuriri suplimentare!!

[07.02.10 03:40:42]

da din pacate site-ul care era tot sufletul acestei agentii, este inactiv. Efectul vechiului site a avut efectul scontat. Realizare suberba, dar locatia lasa foarte mult de dorit. Referitor la Roxana - a trebuit sa dau 10 telefoane prentru a putea face o rezervare, M-as mira daca are mai mult decat 5 clase, Cu mult tupeu si cu un IQ care tinde spre 0.

[07.02.10 03:49:28]

oare sa fie sfaristul lumii? platamonas e ultimul loc ramas pe pamant. Nu, avem de a face cu persoane care sunt platite sa fac reclama unor locatii. Cu siguranta nu au fost acolo. Altfel ar fi oripilate de 'ospitalitatea' precara a acestor greci. Romani treziti-va. Cautati pe net oferta mult mai bune care cu siguranta va vor aduce satisfactie, din pacate experienta ma face sa va recomand acest lucru.

[07.02.10 10:34:30]

catalinb, eu am reusit sa fac rezervare imediat ce am sunat ba mai mult domnisoara / doamna, care s-a ocupat de rezervarea mea, a fost extrem de amabila si mi-a raspuns amabil la toate intrebarile si crede-ma nu au fost putine, am mai avut si obiectii pe care le-a rezolvat in favoarea mea desigur, poze suplimentare la cerere... etc, acum recunosc, ca m-ai cam speriat cu remarca ta in ce priveste locatia si am sa te rog f mult sa imi dai citeva exemple, noi avem un copil de 3 ani si chiar nu vreau sa nimeresc cine stie ce baraca, iti multumesc anticipat.

[07.02.10 16:18:56]

theod 72,stai linistit ca nu vei nimerii nici intr-o baraca!!!locatia e superba la fel si hotelul!cred ca am postat destul de multe fotografii din care sa poti sa-ti faci o idee!!!

[07.02.10 16:49:01]

Catalinb, chiar nu cred ca esti in masura sa o jignesti pe Roxana care e o fata de treaba asa cum reiese si din ce spune theod 72,cred ca ar trebui sa fi putin mai atent atunci cand i-ti exprimi o parere sa incerci sa nu mai jignesti si cel mai important sa spui adevarul !!!

Cat despre faptul ca ziceai ca nu am fost acolo cred ca fotografiile pe care le-am postat aici stau marturie!

Apropo de ce nu postezi si tu niste fotografii din oribila vacanta pe care ai petrecut-o la Niko Paradise?

Poate reusim si noi sa ne dam seama ce te-a nemultumit de fapt si poate ne povestesti cu ce te-au deranjat gazdele de spui ca ospitalitatea lor e precara si lasa de dorit?

[09.02.10 02:21:49]

of, am sute de fotografii, iar referitor la nora, am inteles de la Roxana ca este ceea care face pliantele, foarte subiectiv. a fost in grecia gratuit si s-a simtit foarte bine. mda nu mai am cuvinte. am vazut si pliantele foarte profesionale! (cu gilimelele de rigoare). nu mai pacaliti oamenii, incercati sa fiti mai obiectivi.

incercati la bulgari in iunie 7 zile - 200 euro / persoana cu ALL ICLUSIVE! [sait sters de wm] - in rest daca vrei sa savurati istoria Greciei, nu va duceti pe litoralul lor, nu va va impresiona deloc, vizitati locurile care chiar merita, nu un satuc. Va doresc sanatate si vacante cat mai reusite. Nu mai intru in polemica, deja ma simt jenat, as fi dorit sa am interocutori obiectivi nu subiectivi (vezi nora).

[09.02.10 02:30:24]

ptr theod 72 , eu am fost dezamagit din mai multe puncte de vedere , mancarea este saracacioasa , plaja lasa mult de dorit , dimineaztza daca cutezi sa te scoli dupa 9:30 ti se spune ca mai este si maine o zi cand poti sa servesti micul dejun , piscina este frumoasa dar cu nimic speciala , in schimb sina de tren din fata hotelului si vederea 'spre mare' care nu exista ( aprox. 300 m) sunt dezolante , daca mergeti in Grecia cautati si alte locuri si faceti diferenta, incercati si aici , apoi mergeti si in alte locuri , asra va ajuta sa simtiti diferenta.

[09.02.10 02:33:35]

este un simplu satuc , dac vreti sa fac comparatia , un fel de Comarnic autohton , nimic special . Frumos doar prin prima faptului ca se afla la poalele muntelui Olimp si langa mare,atat , asta este singurul atu , care s-a dovedit perdant.

webmasterXY*
    [09.02.10 08:26:37]

catalinb, sper ca referirea la acel sait a fost pur intamplatoare si nu are legatura cu parerea ta despre subiectul acestui review. am totusi rugamintea ca, pe viitor, sa respecti cerinta scrisa aici, ceva mai jos, CU ROSU, de a NU face referiri la alte ag. de turism. multumesc pt. intelegere.

[13.02.10 21:52:33]

da, scuze incercam sa spun ca sunt atatea locuri frumoase de vizitat, dar prin prisma unor persoane care sunt complet subiective ajunem intr-un loc care nu are nimic de a face cu starea de bine pe care toti o cautam atunci cand ne laegem sa petrecem un concediu de 'vis'

multumesc

[13.02.10 21:58:11]

si pentru nora, printre altele nu te increde in oameni Roxana te-a ponegrit in fata lui Nikos intr-un mod foarte urat, a arata recunostinta fata de o persoana mediocra care te urate si te umple de noroi e mare lucru, inseamna ca esti foarte tare. multa sanatate iti doresc si nu uita ca oamenii sunt pe departe ceea ce arata.

[13.02.10 21:59:38]

eu doar incerc sa spun ca atunci cand pleci in concediu , trebuie sa te informezi mult mai atent

[13.02.10 22:00:48]

inchid discutia pentru a nu intra in penibil , va doresc concedii cat mai placute

La revedere

[14.02.10 00:01:13]

Catalin,

Eu nu o cunosc personal pe Roxana doar cat am vorbit la telefon si mie personal mi-a vorbit foarte frumos, dar tu vad ca o sti foarte bine de timp ce sti atat de multe informatii despre ea!

Pe mine m-a deranjat ca ai aruncat cu pietre in mine spunand ca eu am stat gratis cand am fost in Grecia! Nu stiu de unde ai tu aceasta informatie dar eu i-ti spun ca e o minciuna crunta si am sa-ti dovedesc si tie si celor care m-ai intra pe aici ca nu e asa prin ordinele de plata cu care am platit in banca (le voi cere din banca BRD in duplicat pentru ca nu am considerat necesar sa le mai tin odata ce m-am intors din concediu) si le voi scana!

Eu nu am facut pliante pentru Niko, eu i-am trimis cateva poze lui Niko, poze care eu le-am facut cand am fost acolo si pe care el le-a vazut pe camera noastra, i-au placut foarte mult si m-a rugat sa i le trimit daca pot ca ar vrea sa le foloseasca la pliant (Skiathos, Meteora, Olimp, etc.) !!

Altceva ce sa-ti mai spun eu si prietenii nostrii ne-am simtit minunat la Niko Paradise (pe banii nostrii ca sa se inteleaga!!! ) si nu pot sa-mi schimb parerea pentru nimeni, si vad ca cei mai multi care au postat aici impresii sunt de aceasi parere cu mine, iar Niko va ramane mereu prietenul notru de suflet indiferent daca asta deranjeaza sau nu pe cineva!

Suntem oameni, suntem diferiti si e normal ca fiecare sa aiba gusturile lui! ramane la latitudinea fiecaruia sa aleaga ceea cei place, noua ne-a placut acolo si cu siguranta o sa mai mergem!

PS - Despre Roxana chiar nu vreau sa mai discutam aici pentru ca consider ca nu e subiect pentru acest site si nu cred ca intereseaza pe nimeni ce face sau ce gandeste ea.

Daca vrei sa discutam pe acest subiect scrie-mi pe nora204@yahoo. com. Multumesc!

[14.02.10 09:21:26]

dragii mei va reamintesc ca exista posibilitatea discutiilor prin mesaje personale sau pe forum !

Multumesc !

[14.02.10 09:26:58]

De aceasi parere sunt si eu webmaster! de acea am incheiat dandu-i lui catalin adresa mea personala de e-mail!!! Scuze dar trebuia sa-i raspund lui catalin la cele scrise de el aici!! (nu-i cunosc adresa personala de e-mail)

ABUREL, catalinb, Dragoș_MD, nora
    Alte impresii din această RUBRICĂNiko Paradise Hotel [Platamonas]: