ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.01.2010
ÎNSCRIS: 03.04.09
JUL-2002
2 AD. + 1 copil, 1.5 ani COPII

Rezonabil

Hotelul Metropol este in Mamaia, la strada principala, imediat dupa hotel Yaki si chiar langa Majestic.

Camerele sunt destul de curate, se face curatenie zilnic, este si balcon, baia este foarte mare, cu cabina de dus. Ce ne-a placut noua aici: servirea mesei este tip cantina, nu astepti la masa pana vine chelnerul sa te bage in seama. Stai la rand, mancaea este gata pusa in farfurie, e OK. Mancarea a fost foarte buna, fara stricaciuni, la un bilet cu trei mese am ramas cu multe tichete, astfel ca in ultima zi am cumparat mancare mai scumpa sa consumam tichetele. Se poate cumpara cu b onuri si de la bar.

Hotelul are doua intrari, intrarea din spate, la 50 m de faleza si promenada din Mamaia, este chiar langa restaurantul si locul de joaca pentru copii. Noi veneam aici zilnic, fetita era incantata. Seara auzeam muzica de la hotelul Majestic.

Trimis de biancuta in 23.01.10 08:44:45

VIZUALIZĂRI: 3502 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[23.01.10 08:54:49]

In sfarsit a scris cineva despre acest hotel pentru care am si eu doua vorbe de spus: 1. Urasc culoarea acestui hotel, managerii ar trebui dati in judecata pentru zgarierea retinei oricarui trecator prin mamamia (care mai trece)

2. Cantina e bestiala, acum 3 ani am mancat aici ieftin (asa credeam) dar am asistat la o faza cam scarboasa. Un mare mester bucatar ce era nu stiu, era cam racit stranuta incontinuu si se stregea cu mana, totusi el se ocupa de cantarirea bucatilor de friptura, le lua cu manuta lui dupa ce se stregea la nas, le punea pe un cantar de aprozar iti spunea cat si apoi ti-o trantea in farfurie, asa ceva nu am vazut nicaieri si am mers in multe locuri. Ulterior am vazut ca preturile nu erau chiar mici aici si nu am inteles de ce prietenii nostri care stateau an de an aici tot insista. Am cautat prin toata statiunea si am vazut ca o friptura costa tot cam atat si la terase dragute sau restaurante fara mari fitze si nu e aruncata de o mana plina de microbi sau macar nu esti silit sa vezi asta.

In anul urmator i-am convins pe prieteni si am mers la Miramar in Obzor, sejur dupa care au declarat litoralul nostru o pagina inchisa a vietii lor.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
[23.01.10 10:13:28]

Interesanta atentionarea ta, oricum nici noi nu am mai fost aici de cativa ani si cand vom mai merge in Mamaia, vom cauta alt hotel.

[23.01.10 10:16:37]

Poate totusi s-au mai schimbat lucrurile oricum o renovare a avut loc, a inceput timid cu holul in 2006 si dupa aceea urmau si camerele, in 2006 am vazut camera prietenilor nostri si aratau exact ca atunci cand a fost construit hotelul.

[23.01.10 10:23:05]

Sper ca s-au schimbat (in bine). Referitor la faza scarboasa de care vorbesti, iti garantez ca se intampla la toate restaurantele, oricat de luxoase ar fi. Pe tine, ca si client, te deranjeaza sa vezi, dar persoana in cauza nu realizeaza. Am cunostinte care se sterg la nas, de familie buna, cu parinti doctori si pe urma mananca sau fumeaza, introducand in gura microbii. problema spalatului pe maini e mare pentru multi, uneori realizeaza acest lucru doar cand au copii mici. Unii nu realizeaza acest lucru nici atunci, motivand inteligent: face anticorpi. Eu sunt sigura ca peste tot se intampla la fel, dar noi, de afara, nu realizam si nu stim.

E regretabil ca se intampla astfel de lucruri.

crima
[23.01.10 14:29:16]

pe site-ul lor (http://www.hotel-metropol.ro/index.html) scrie ca se aduc imbunatatiri an de an... din 2002, cine stie?

[23.01.10 20:57:04]

review-ul poate fi util ca documentare generala, dar data fiind "varsta" impresiilor apreciez ca nu se incadreaza in spiritul Concursului, concurs prin care incercam sa stimulam scrierea de reviews-uri cat mai de actualitate - si astfel cat mai utile vizitatorilor.

Retras punctajul standard acordat (retras din concurs acest reveiw)

[23.01.10 21:59:49]

Din pacate nu am specificat aici ca am fost la acest hotel de inca doua ori, in 2005 si in 2006 iar hotelul arata exact la fel. In 2006 aripa dreapta a hotelului (hotelul fiind privit din fata) era complet renovata si avea aer conditionat. Ulterior am vazut in brosura ca hotelul avea oferte pentru doua stele si pentru doua stele superior. In anul 2007, ne-am decis sa mergem in Grecia.

Dar, asta e....

[20.03.10 18:58:18]

Azi 20. 03. 2010 am fost special sa vad imbunatatirile aduse hotelului Metropol din mamaia cu litera mica. Nu am platit taxa de intrare in statiune si ma bucur dar am platit taxa de autostrada sau de pod nu stiu de 10 lei la Cernavoda, mi se pare mult.

Hotelul arata exact la fel pe dinafara ca in 2006, am sa pun si cateva poze cu el pentru ca nu sunt in acest moment pe site. Un corp din spate are termopane si AC insa restul de 4 ori mai mare nu prezinta aceste facilitati. In interior nu parea sa aibe mobila ceausista, nu am putut sa ma uit decat la o camera care avea mobila mai noua si tot ce am vazut era cat de cat mai nou, probabil in interior s-a facut o renovare ceva dar ce ne facem cu tocaria straveche si Ac-ul domnilor?

[20.03.10 19:08:40]

Am consultat si eu site-ul Metropol specificat mai sus si am constat ca noi am avut o camera "dubla twin", paturile si dulapul, oglinda, masuta sunt aceleasi ca cele avute de noi. Fotoliile ca si design, par la fel, dar tapiteria nu-mi dau seamadin poza daca e la fel. Perdelele avute de noi au fost aidoma, draperiile rosii, nu-mi dau seama daca materialul e acelasi.

Marea modificare ce o remarc este mocheta, noi parca am avut mocheta verde si pe site pare gri. Chiar si receptia si holul de la intrare par la fel.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
pepsi70ro
[20.03.10 19:16:39]

Ionescunic, imi pare rau ca n-am avut ocazia sa ne intalnim. Am fost prin zona, cu alti prieteni AFA, ne-ar fi placut sa te intalnim. Aseara lansasem o invitatie: click aici

Poate data viitoare. Dar vezi ca unii mai sunt prin zona.

[20.03.10 19:28:28]

Baia are faianta schimbata, de asemenea chiuveta si bateriile sunt noi.

[20.03.10 19:53:05]

Imi pare rau Ovidiu dar n-am vazut si chiar pot sa-ti spun ca la noi e foarte greu cu plecarile astea , pana in ultimul minut stiam ca mergem la lacul Vidraru si cand sa plecam sotia ma intreaba chiar nu vrei acolo ? da unde vrei ? si atunci am zis la mareeeeeee , si am ajuns iar in Mamaia fara sa fie programat insa vom mai veni de 2-3-4 ori pana la inceperea sezonului si aglomerarea autostrazii.

biancuta, crima, ionescunic
Alte impresii din această RUBRICĂMetropol Hotel: