ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2015
single

Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Pățanie de citit in tihnă, întâmplată la restaurant Casa Maria Neptun

"Ieși in [BIIP] mea afara! Da-te-n [BIIP] mea, vorbeai la telefon!!" mi-a urat, plin de considerație si bun simt managerul restaurantului Casa Maria din Neptun.

Povestea: Am descoperit acest restaurant pe 08.08.2015 in Neptun, unde am un mic magazin. Cum eu închid la 00:00 si nu mai găsesc mare lucru deschis, ma bucurăm ca mai lucrează cineva la ora aia.

Am intrat, vorbind la telefon, un ospătar a venit si mi-a luat comanda, apoi a schimbat-o intr-o pizza, pentru ca nu mai aveau ceva. A facut-o cu acordul meu si pizza a fost, după gustul meu, buna, motiv pentru care am plecat bucuros ca am găsit un loc in care sa mănânc pentru restul sezonului.

A doua seara, pe 09.08.2015, am intrat, aidoma serii precedente, vorbind la telefon, pentru ca pur si simplu atunci puteam discuta pe îndelete cu sotia mea despre fiul meu. M-am [pus] la o masa ceva mai ferita, unde firește, nu m-a vazut nimeni.

După 1 minut m-am mutat la o masa aflată la 3 metri de 3 (trei) ospătari, continuând conversația telefonică cu sotia mea. Ei bine, iritat de faptul ca FIECARE dintre acești trei ospătari imi evitau cu foaaaarte mare dibăcie privirea si gesturile mele de înfometat de ora mult prea târzie pentru gusturile lor, m-am adresat managerului, cerându-i scuze pentru deranj cu întrebarea: "fiti amabil, mai serviți in seara asta?" "Sigur!", imi replica domnia sa, in timp ce ma conducea înapoi la masa mea, incredibil de greu de observat. Apoi mi-am continuat reclamația, asa cum face orice cetățean care știe cat de grea e durerea in fund a angajaților, "Nici unul dintre cei trei nu mi-a adus vreun meniu! Nici unul! Din trei bucăți!!", crezând ca-i fac omului un bine.

Evident, la venirea șefului, din cei trei viteji care imi ocoleau diplomatic prezenta, a rămas o singura doamna, ceilalți doi si-au amintit brusc ca au o problema extrem de urgentă. Foarte intrigat, managerul acestui restaurant imi replica acid ca o persoana din cele trei este sotia lui, si ca sa ies in [BIIP] lui afara, ca vorbeam la telefon (adica oricum nu meritam sa fiu servit).

Este un loc pe care il recomand tuturor celor care-si cauta motive sa abandoneze tara asta definitiv. Jenant.

Trimis de Dan Amarandei in 12.08.15 12:17:42
Validat / Publicat: 12.08.15 13:23:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP.

VIZUALIZĂRI: 4223 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dan Amarandei); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[12.08.15 13:04:55]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

[12.10.15 08:49:29]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Restaurante, terase Neptun, NEPTUN / OLIMP" (deja existentă pe sait)

Cata2015
[08.05.17 11:26:29]

Si tu ai tacut din gura?

Bubulina1
[31.08.17 00:33:23]

Bubulina1
[31.08.17 00:36:47]

@Dan Amarandei: Nu sunt de acord cu ce ai spus. Restaurantul Casa Maria este cel mai bun restaurant din Neptun. Mancarea este proaspata, servirea de nota 10. Si ca sa stii nimanui nu ii trebuie comentariile spuse in vant.

Dan AmarandeiAUTOR REVIEW
[31.08.17 01:02:35]

@Bubulina1: sunt un om capabil de evaluare, iar acel comentariu nu a fost spus in vânt. Ma bucur pentru tine ca ți-aplacut acolo, ma bucur și pentru ei dacă s-au educat.

Dan AmarandeiAUTOR REVIEW
[31.08.17 01:08:54]