ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2015
REGIM MASĂ Fara masa
PREŢ SEJUR: 100lei/noapte

Complex Zăpada (ex Pensiunea Darius) (încă) NECLASIFICATĂ

Se poate si mai bine

Dupa sesiunea din iarna am organizat cateva zile de relaxare la Predeal, impreuna cu colegii mei. Am optat pentru a inchiria un corp al pensiunii Casa Darius. Cred ca numarul 2 dar nu mai stiu sigur. Acesta este impartit un pic aiurea, 2 din camere avand intrare separata direct din exterior. Pentru celelalte camere accesul se facea prin holul vilei. La parter o camera dubla matrimoniala, un living si o bucatarie. La etaj, 3 camere duble matrimoniale. Fiecare camera are baie proprie.

Cu baile au fost probleme. Instalatia de la wc era stricata in una din camere. Curgea incontinuu apa si se creea un zgomot continuu. Pe langa asta daca uitam sa inchidem robinetul dupa ce trageam apa si se reumplea cazanul, se inundau cei de sub noi. De asemenea cand faceam, dus curgea apa prin tavan la baia de la parter. Cand faceau baie cei de la parter, se inundau cei care aveau camerele cu intrare separata care erau sub ei.

Bucataria destul de micuta. Daca vin oameni care nu se cunosc nu e prea comod. Frigiderul la fel, prea mic. Este utilata cu farfurii, pahare, tacamuri, in schimb nu am gasit o tava sa putem folosi cuptorul sau o cratita mai mare sa putem gati in cantitati mai mari. I-am cerut totusi gazdei si ne-a adus o tava.

La gratar lumina era foarte slaba.

Camerele curate si spatioase cu balcon. Camera in care am stat eu avea vedere catre partie, foarte frumos. Si din living se putea iesi pe un balcon cu aceeasi priveliste.

Livingul acopera necesitatile in caz de ocupare in totalitate a corpului. Masa mare pt 10-12 persoane, 2 canapele cam vechi, rupte pe mijloc, te afundai cu fundu in gauri. Un televizor mare.

Un alt lucru: centrala termica era cu termostat. Era setata la 23 de grade in timpul noptii iar ziua in jur de 21. Noua ni s-a parut destul de frig. Chiar am chemat sa ne dea mai cald dar pana repornea centrala din momentul in care ajungea la temperatura pe care era setata se facea foarte frig. Stateam si cu pulovare in living.

Noi fiind un grup, ne culcam toti cam in acelasi timp si nu ne deranjam unii pe altii dar, este o problema faptul ca e de ajuns sa se ridice din pat o singura persoana ca scartaie toata vila. Mergeam pe varfuri si tot degeaba.

Un avantaj este distanta mica fata de partie.

Noi suntem tineri si ne-am descurcat si cu minusurile mentionate dar consider ca 100ron/noapte/camera dubla este un pic cam mult pentru ce ti se ofera.

Trimis de ioana.190192 in 10.08.15 19:50:35
Validat / Publicat: 10.08.15 22:03:16

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioana.190192); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review

webmasterX [10.08.15 21:55:38] »

@ioana. 190192 - Mutat în rubrica "Pensiunea Darius, PREDEAL" (nou-creată pe sait)

ioana.190192 [11.08.15 02:10:25] »

@webmasterX - Da, acolo este.

ioana.190192

pagină generată în 0.0506920814514 sec