Unde mâncăm în Sighișoara?

01.08.2015
Avatar pingo_doce
DIN Piatra Neamț
înscris/ă în 03.05.11
JUL-2015

încărcat de pe telefon!Restaurant hotel Bulevard

Micul dejun, pranz si cina la Restaurant Bulevard, Sighisoara

Am luat micul dejun la Restaurantul Bulevard. Am servit salata de vinete cu paine prajita (salata 9 lei si painea prajita - 2 felii = 4 lei), o cafea, fresh de portocale.

Servind micul dejun am observat ca Hotelul-Restaurant era plin de bisnitari. stateau la masa la o cafea si dadeau valuta la oamenii care veneau la ei, se cautau prin buzunare si aveau teancuri de valuta. Urat... dar asta este Romania. Ne-am gandit... wow... unde suntrm? Asta a fost in ultima zi din sejur.

In primele doua zile am servit cina (pui picant cu sos salsa, ficatei de pasare) si pranzul (o portie de ciorba de burta - portie foarte foarte mica care a incaput intr-un bol minuscul... am crezut ca este pentru vreun copil)... si o portie de pulpe pui la gratar cu cartofi prajiti (facuti si statuti de muult)...

in concluzie nu recomand deoarece in restaurant se fumeaza si esti nevoit sa inghiti fumul de tigara chiar daca nu esti fumator, sunt bisnitari de tot felul si toti par ca se cunosc intre ei, iar mancare este uneori buna alteori nu.

Recomand doar cafeaua espresso care este aromata si buna.

Si cireasa de pe tort: cand sa platesc cu cardul , chelnerul in jur de 40 si ceva de ani... unul cu ochelari (il descriu ca sa va feriti de el) imi aduce POS-ul sa platesc si imi spune sa introduc PIN-ul si eu il intreb unde este suma vizibila pe POS si el imi zice ca mai intai trebuie sa pun PIN-ul si apoi pune el suma !!!

Si inca ceva.. cum sa fie portia de salata de vinete 9 lei si 2 feliute mici de paine 4 lei?!?

Impresii încărcate de pingo_doce in 01.08.2015 21:55:19

Validat / Publicat: 01.08.15 22:56:06

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pingo_doce); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 5 voturi) nota2

[01.08.15 22:26:33]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Restaurante, terase sighișorene" (deja existentă pe sait)

- pingo_doce
[02.08.15 08:16:57]

Multumesc

- peanut
[02.08.15 08:33:55]

Foarte scump, e in centru restaurantul asta? Intreb ca si eu vreau sa merg la sighisoara si sa stiu cum sunt preturile.

- pingo_doce
[02.08.15 10:24:57]

Restaurantul este chiar in centru pe strada principala vis-a-vis de Hotelul central Park. Iti recomand restaurantul Gasthaus Alte Post la 50 m de restaurant hotel Bulevard.