Unde mâncăm în Eforie Sud?

30.07.2015
Avatar Mihai11
înscris/ă în 30.07.15
JUL-2015

încărcat de pe telefon!Braseria Carlos & David

Unde să nu mâncați niciodată!

Bună ziua! Astăzi am avut cea mai proastă impresie din concediu!

Am făcut greșeală să citesc pe acest site despre Braseria Carlos și David și să mănânc cu familia acolo, deși de obicei mancam la o terasă lângă acest... local.

Conform meniului afișat, pentru 16,90 lei soția a ales ciorba de fasole, cartofi țărănești, pulpe de pui (atenție), salată de varza și paine, iar eu, tot pt aceeași sumă, am ales ciorba perișoare, cartofi prăjiți, ceafă de porc, salată de sezon și paine.

Desi trebuia sa fim serviti la masa de vreun ospatar, acesta ne trimite la linie (impinge tava). Mentionez ca la restaurantul de langa eram serviti la masa de ospatar!

Ce am primit în schimb? Ciorbe reîncălzite, un ciocănel de pui, o bucățică de pulpă de porc si nu ceafă, niște cartofi tot reîncălziți, iar salatele erau "așezate" cu mâna de cele care serveau! Îmi pare rău ca am mâncat acolo!

Cea mai proastă decizie! Dacă nu mă credeți și vreți să aruncați banii va poftesc să încercați!

Aaaa... și era un [***] (administrator) ce încerca să mă convingă ca acea pulpă de porc e de fapt ceafă de porc! [***]

Impresii încărcate de Mihai11 in 30.07.2015 17:21:40

Validat / Publicat: 30.07.15 22:45:41

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Mihai11); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de Mihai11? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[30.07.15 22:41:09]

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

- michirec
[31.07.15 11:23:48]

Trebuie avut mare grija unde mancati in Eforie, anul trecut in septembrie am patit-o la un ,,impinge tava" din centru, m-am umplut de bube...

- alle4295
[02.08.15 00:33:48]

Hmm, eu am mancat de 3 ori aici si nu am avut probleme. Dar e drept ca meniurile zilelor pot fi la risc la unele restaurante. Eu zic sa va uitati bine la ce se da la meniul zilei, ca de aia e autoservire si poti vedea mancarea, si apoi sa va decideti.

Pulpa de pui am mancat si eu fix in ultima zi, si fiind la gramaj pretul, m-a intrebat cat vreau, care o vreau... deci.. vedeti ce alegeti, din nou! Eu am mancat o pulpa maricica, de care nu m-am putut bas plange.

pagină generată in 0.0765631198883 sec