ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2015
JUL-2015
2 AD. + 1 COPII -- v: 7 ani

încărcat de pe telefon!

Un dezastru

Noi inca suntem aici cazati, dezamagiti, nemancati si cu mari dureri de stomac, nervii intinsi la maxim.

Hotelul este mare si impunator dar " in fata este vopsit gardul in curte este leopardul". Ne pare atat de rau ca am ales acest hotel, nu ne-am mai intoarce aici nici daca ar fi gratis.

Am avut 2 vouchere pentru o dubla si un studio chicineta, camera este ok dar studio este groaznic, gresie sparta fara mocheta, baie fara sistem de ventilatie cu dus fara macar o perdeluta si am platit mai mult pentru studio decat pentru cmeta dbl, masa sa nu mai vorbim un dezastru culinar, astepti 20 min la coada si cum oricum nu este de ajuns cand in sfarsit ajungi sa-ti pui ceva in farfurie " surpriza" iti spune un ospatar " asteptati 10 mininute ca mai vin tavi cu mancare din bucatarie" dar 10 min sunt 20 si asa mai departe, masa este cu program si ca sa mananci totusi ceva trebuie sa fi printre primi adica la 7 dimi, 12 sau 6 seara ca apoi este infern. Nu au tacamuri suficiente, pahare si uite cum poti gasi totusi ceva de mancare ca nu ii in ce sa le pui. Fetita noastra a mancat doar dulciuri, pepene si morcovei ca nu au la meniu decat gatite cu sosuri si .

Piscina este ok dar cei de la bar cand le ceri ceva sunt atat de plictisiti ca parca ne-ar spune din suflet " plecaaaaati".

Urata experienta, urata rau. Nu este un hotel de 5 stele poate macar 3 dar la 3 stele nu m- am simtit niciodata la masa ca intr-o cantina sociala.

Am platit biletele cu 2 luni inainte si imi pare atat de rau ca am ales acest hotel, aveam atatea sperante ca vom avea un sejur de 5 stele si de fapt isi bat joc de noi. Sunt 2 familii cu copii de 7 ani, 27.07-03.08.2015. Nu recomand acest hotel, nu au parcare si am platit 90 leva (prox 200 lei pentru 7 nopti cazare (masina), animatie invizibila, copii mereu ma intreaba unde se poate juca inafara de piscina si ieri platit 8 leva (aprox 16 lei) ca sa deseneze un purcelus.

Dar sa ne fie invataminte de minte.

Trimis de Ramona Deea in 30.07.15 15:08:08
Validat / Publicat: 30.07.15 16:10:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur hotel izgor, sunny beach kalina, de 8 ani venim in bulgaria dar acum a fost un dezastru

VIZUALIZĂRI: 2070 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ramona Deea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[30.07.15 16:09:14]

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, scriind un ecou în care specifică noile evaluări

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [30.07.15 22:29:16]

@Ramona Deea -

Greu de înțeles cum după o experiență de opt ani de sejururi în Bulgaria mai poți avea naivitatea să crezi că, la prețul modic plătit pentru perioada de vârf de sezon în care ai plecat, ai putea beneficia de condiții și servicii de cinci stele.

Păcat de vacanța ratată.

soreno29
    [31.07.15 08:47:44]

cred ca un hotel mai groaznic decat planeta, raportat si la banii dati, e hrizantema (hotel unde am primit la masa branza care nu era din lapte ci din inlocuitori si sirop de glucoza pe post de miere pe langa muuulte alte mizerii).

regula pentru Bulgaria e simpla... platesti mult... s-ar putea sa fie bine... platesti putin... 100% NU va fi bine.

Ramona DeeaAUTOR REVIEW
    [01.08.15 00:17:08]

@nicole33: a fost foarte placut si frumos la nisipuri la izgor&ozbor, la sunny beach - kalina garden, dar de data aceasta am zis sa mai schimbam un pic... Mare greseala. Nu mai conteaza acum... Incercam sa ne facem noi vacanta frumoasa fara sa ne mai pese de ei... Dar pentru cei care vor dori sa vina aici sfatul nostru este " mai bine NU".

[01.08.15 00:32:51]

@Ramona Deea

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

sandi67
    [03.08.15 14:12:21]

@Ramona Deea - Daca mai esti acolo pune, te rog sa faci niste poze cu interiorul hotelului si cu cantina. Eu de nervi nu am facut nici o poza hotelului, iar in momentul in care am scris review-ul am fost "criticat" pentru lipsa acestora.

Bafta!

nicole33, Ramona Deea, sandi67