ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2015

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

O alegere foarte proasta

Ma adresez celor ce cauta un loc de campare in zona.

Natura Parc, in ciuda reclamei si site-ului cu poze frumoase, nu ofera asa ceva.

Pe langa faptul ca este foarte departe amplasat, iarba de jumatate de metru, urat amenajat si murdar acel asa zis camping este defapt un teren lasat in paragina.

Cand am ajuns acolo am crezut initial ca mai exista si alta zona pentru campare. Nu suntem niste persoane fitoase si nu strambam din nas daca nu avem cine stie ce conditii asa ca puteam trece peste aceste detalii insa spre seara, imediat ce ne-am montat cortul, s-a umplut zona de masini si grupuri de cate 5-10 persoane care s-au pus pe facut gratar si dat manelele cat de tare se poate. Dupa 2 ore nu am mai rezistat si ne-am mutat cortul spre marginea terenului dar la nici 10 minute o alta masina a parcat langa noi cu acelasi comportament.

Am incercat sa vorbim cu ei... in nenumarate randuri explicandu-le ca suntem cu rucsacii in spate si am vrea sa ne odihnim avand in vedere ca era ora 23 dar nu am avut cu cine.

Acea noapte a fost de cosmar. Lemne sparte langa cortul nostru, muzica cu bass-ul de ne vibra pamantul sub noi, tipete, chiuieli, efectiv nu aveai cum sa adormi oricat de indulgent ai fi fost. Partea cea mai rea a fost ca au tinut-o asa pana la 4 dimineata.

Din ce am observat si dupa cate am inteles din discutiile cu ei, aceasta era o practica destul de des intalnita in zona pentru ca toti erau brasoveni si toti venisera pentru acelasi lucru.

Cel mai tare m-a deranjat nu faptul ca nu am dormit decat 3 ore, ci ca Natura Parc minte pe acel site. Minte cu privire la zona de camping. Acel teren este destinat exclusiv celor care vor sa faca gratar si sa chiuie pana la 4 dimineata, nu este destinat turistilor.

Trimis de iulia.b in 21.07.15 19:52:03
Validat / Publicat: 21.07.15 20:50:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în [ALTE ZONE].

VIZUALIZĂRI: 1488 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iulia.b); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.07.15 20:46:16]

@iulia.b: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂNatura Parc - agrement & camping [Chichiș CV]: