ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2015

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Sejur allinclusiv modest

Hotel Doubletree Hilton 5* -aiurea! Nu are nimic în comun cu lanțul hotelier Hilton. O facatura, de atenție, 3* spre 4* (neatinse dpbv al meu).

(+) ajuns în jur de ora 12. oo, cazat imediat fără așteptare.

(+) camere mari, curate, primitoare.

(+/-) baie mare... Și doar atât. Neigenizata, murdară. Șampoanele, gelul de dus parcă sunt diluate nu spală deloc.

(-) nu are indicator la strada, deci greu de găsit.

(-) personalul indispus tot timpul de parcă mă cazam și mancam din salariul lor.

(-) mâncarea slab calitativa și cantitativă. De câteva ori chiar nu mai aveai ce pune în farfurie dacă nu erai printre primii sosiți.

(-) băuturile sub orice critica. Diluate la maxim, fără gust. Cafea instant ,,nesscafe" de calitate slaba.

(-) piscine 2 la număr insuficiente pentru capacitatea celor 2 hoteluri care aveau acces la ele. Și foarte neîngrijite.

(-) nu este hotel de 5*.

(-) nu este departe de plajă, dar greu de ajuns la mare. Trebuie sa cobori multe scări și străduțe intortocheate ocolind multe hoteluri.

Trimis de ariploiesti in 21.07.15 14:28:14
Validat / Publicat: 21.07.15 14:52:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 1955 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ariploiesti); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Canapea extensibila în camera de 5*, șubredă și scârție din toate încheieturile. Nu se poate dormi.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[21.07.15 14:50:24]

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=8778

anthony2000
    [21.07.15 20:12:31]

Destul de scump 1000 euro/5 zile, si vad mai multe minusuri decat plusuri. La banii astia ai pretentia ca totul sa fie ok.

Va recomand sa mergeti in Grecia, cu bugetul asta + transport va ajunge pentru un sejur la marea Egee, Thassos sau Halkidiki unde sigur o sa va simtiti de 10 ori mai bine.

Bineinteles , nu all inclusive, luati cazare cu mic dejun, iar restul meselor la taverne , care au un farmec aparte.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [21.07.15 20:58:45]

@ariploiesti -

Chiar dacă ai plătit și pentru copilul de 15 ani, acesta fiind considerat adult, totuși prețul afișat de 1000 de euro mi se pare cam mare pentru un sejur de doar cinci nopți, indiferent ce tip de cameră ai fi avut.

[22.07.15 15:03:16]

@nicole33: dacă nu crezi poți veni la Nisipuri. Eu sunt aici, plec mâine și te convingi. Sau vorbești sa te bagi în seama.

[22.07.15 15:14:41]

@anthony2000:

Ai dreptate dar din cauza problemelor politice pe zona €/Grecia, am ales Bulgaria, neștiind ce găsesc aici. Ca orice om de buna credință am considerat ca confortul de 5* expus pe site corespunde calității. Mulțumesc pt sugestie. O zi racoroasa.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [22.07.15 19:50:09]

@ariploiesti -

Am afirmat doar că nu cred că ai dat 1000 de euro pe sejurul de doar 5 nopți la acest hotel. Dacă totuși chiar ai plătit acești bani, ar fi indicat să schimbi agenția care a practicat un comision exagerat de mare în acest caz.

Că hotelul nu merită cele cinci stele afișate și că serviciile sunt de toată jena, este cu totul altceva. Aici nu te-am contrazis.

Nu mă interesează un sejur la Nisipuri și, oricum, în nici un caz nu aș alege un asemenea hotel. Spre deosebire de tine, eu mă informez și nu cumpăr poze. Chiar dacă pozele ar fi corespuns realității, ceea ce evident nu s-a întâmplat, nu aș fi ales un hotel aflat atât de departe de plajă și în pantă, doar din motive de comoditate.

fanespoitorul
    [22.07.15 20:08:44]

@ariploiesti - La o cautare pe booking am gasit oferta din 31 iulie pana in 7 august pentru 2 adulti 2999 ron. 1000 euro pentru 5 nopti 3 adulti, mi se pare cam mult.

[22.07.15 22:46:32]

@nicole33:

Nu vreau sa intru în polemica cu nimeni și nici nu trebuie sa justific nimănui nimic. Atât m-a costat sejurul cu tot cu transport.

anthony2000, ariploiesti, fanespoitorul, nicole33
    Alte impresii din această RUBRICĂApollo Spa Resort (ex Doubletree by Hilton) :