ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.07.2015
ÎNSCRIS: 20.05.09
JUN-2015

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Concediu placut, cu bune si cu rele

Am petrecut un concediu linistit, avd in vd ca am fost cu doi copii micuti.

Mai pe larg, referitor la hotel, cu bune si rele:

Hotelul este foarte curat, lenjeria si prosoapele sunt schimbate, se face curat. Am avut camera la parter, cu balcon, spre strada, o alegere f buna, nu am mai avut grija balconului pt cei mici. Dezavantajul a fost ca nu era mocheta pe jos si era cam rece pardoseala.

Sampania mult disputata in impresiile postate pe aici nu a fost, cred ca este doar la anumite pachete.

In camera am avut loc suficient cu un pat suplimentar.

Ca in toate hotelurile de la mare, in baie se facea o udeala de nedescris dupa dus, ar trebui totusi sa se modernizeze si hotelurile de la noi cu niste cabine de dus, avd in vd ca vb de trei stele, si sa renunte la caditele astea cu perdea.

Vis a vis de ceea ce se promoveaza, este mult photoshop in tot ceea ce vedeti. Plecati deja cu gândul ca nu o sa arate totul asa cum e in poze :)

Hotelul se vrea a fi unul cu avantaje pt familiile cu copii si de aceea doua aspecte ma vor face sa scad foarte mult punctajul acordat.

In primul rand mult pozata piscina nu este nici pe departe un avantaj pt cei cu copii mici. Piscina pt copii este la umbra si apa este rece, cu diametru de 1m cred. Marele dezavantaj este ca piscina mare este la acelasi nivel cu solul, nu are nici un fel de parapet si se poate aluneca foarte usor in ea. Pe timpul sejurului nostru o fetita de doi anisori a alunecat in piscina si noroc ca era o mamica pe acolo si a tras-o de par in sus. Jacuzzi nu era functional in iunie. In concluzie am ocolit piscina.

Camerele de la parter piscina nu au iesire spre piscina (noi nu am vrut camera acolo dar pt doritori e bine sa stie, eu din poze nu mi-am dat seama).

Un alt aspect care nu mi-a placut, intr-un hotel care se promoveaza child friendly este acela ca aproape in fiecare dimineata pe holul cu camerele de la parter se deschidea un fel de pivnita, camera tehnica, nu stiu ce era, si era lasata asa, fara nici un fel de protctie, putand foarte usor sa cada un copil acolo. Baiatul meu mai mare avd 5 ani s-a dus singur inainte in camera, nu m-am gandit ca poate exista asa ceva pe hol. am tras eu la un moment dat niste carucioare de lenjerie in fata gaurii, mai rau este ca aceasta era in fata unei camere. Acest aspect nu il trec cu vederea, nu este de acceptat si va conta in evaluarea mea.

Locul de joaca este langa restaurant (dar nu chiar asa de aproape cat te lasa pozele sa iti inchipui). Este ingrijit (când am ajuns noi era un caca de catel in tub si a trebuit sa insistam de vreo doua ori sa vina cineva sa il ia). Seara sunt tiantari multi.

Mâncarea este buna, nu am avut probleme, dar sugestia mea este sa nu va luati sejur cu pensiune completa pt ca nu aveti nici un avantaj. Doare creditati hotelul cu niste bani pana când ajungeti in concediu. Hotelul are restaurant a la carte. Sistemul este cu bonuri valorice, cand ajungeti vi se va da c/valoarea banilor in bonuri dar nu aveti nici alte preturi nici alte avantaje. In loc sa platiti cu bani veti plati cu bonuri si sunteti conditionati sa le terminati... Nu exista avantaje pt clientii care au bonuri in nici o privinta (nu aveti de ce sa finantati hotelul cu sase luni inainte, sa ajungeti... aceeasi bani ii puteti lasa f bine când ajungeti sau puteti manca si in alta parte). Restaurantul se inchide devreme, utima comanda se ia devreme si spre final chelnerii sunt sictiriti ca vor sa termine mai repede.

Nu am avut probleme cu mâncarea nici la sunquest, nici in satul pescaresc nici la foisoare (singurele locuri in care am mancat). a fost buna si fara enterocolite :)

Cu tichetul de la receptie am primit un sezlong cu 5 lei la plaja.

Plaja era una normala, de Venus, cu alge si cu gunoaie uneori, dar de a doua zi te obisnuiesti. Apa fiind mica si plaja neglomerata a fost f f bine pt copii si pt noi.

Despre statiune mare lucru nu am ce povesti, a fost liniste, terasele unele abia se amenajau (Caru' cu scoici se deschidea peste 10 zile, adica in jur de 10 iulie... or sti ei ce or sti).

Concediu relaxant.

Trimis de deliapt in 15.07.15 12:25:03
Validat / Publicat: 15.07.15 12:57:19

VIZUALIZĂRI: 1653 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (deliapt); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂSunquest Hotel: